Keď bohatí sú každým dňom bohatší i na úkor tých najchudobnejších..

...  bohužiaľ, ale je to tak. Samozrejme, že toto neplatí len u nás, ako mi nedávno povedal jeden priateľ :  "Nebuď naivka, lidí je plná prdel a ještě víc . "  Pochopil som, veď aj tak to vyzerá, keď chránime psov, mačky, rôzny hmyz, stromy a lesy, kamene, čo je správne... ale človek ?  Kde je vlastne človek ? Najskôr to fakt bude tak, že " lidí je plná prdel . "

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu

Dve až tri % z celosvetovej populácie ovláda, a je to jedno ako to pomenujeme, ekonomicky, majetkovo, hospodársky, politicky alebo všetko dokopy, zbytok, to jest 97% ľudstva.

Viac ako 1 miliarda obyvateľov hladuje, skoro dve miliardy nemá prístup k pitnej vode, asi 20% celosvetovej populácie žije na hranici absolútnej chudoby / 1,25 dolára na 1 deň / a ďalšie stovky miliónov z 2 dolárov na deň, ale v rebríčku boháčov planéty pribúdajú ročne desiatky miliard dolárov, akoby nemali dosť a mali iné žalúdky, akoby aj na nich neplatilo to naše známe :" Dostane tak, ako každý druhý : 1,5 m3 hliny alebo malú urnu . "

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak popri svetových superveľmociach existuje impérium peňazí, finančných magnátov, ktoré si ide svojou cestou, cestou čo najviac získať do svojho majetkového portfólia v podobe ďalšieho zlata, diamantov ,nehnuteľnosti, dolárov, i za cenu najvyššiu t. j. ľudské zbedačovanie, ožobračovanie, utrpenie a demokracia im to jednoducho umožňuje, demokracia im za to tlieska, demokracia im nahráva, pretože súkromný majetok je zlaté teľa, je na vrchole rebríčka demokratickej spoločnosti, je ústavami a medzinárodnými zmluvami štátov chránený, čo je správne dovtedy, kým nie je daná zákonná možnosť vysoké zisky, vysoké príjmy pred zlegalizovaním aj patrične zdaniť a zásadne tou najvyššou sadzbou a tak preniesť do štátnych rozpočtov tých štátov, kde sa zisk vytvoril nech bol z akejkoľvek činnosti, teda až na peniaze mafii . Ale koľkí začínali bohatnúť práve z mafiánskych praktik a dnes sú na vrchole najbohatších tohto sveta ?

SkryťVypnúť reklamu

Nie, nebrojím za vyššie dane ľudom s malými a strednými príjmami, nebrojím za vyššie odvody malých a stredných podnikateľov a firiem, ale brojím za zmenu odvodov nadnárodných spoločnosti, korporácii, za vyššie zdaňovanie najmajetnejších tohto sveta, čím by mohlo postupne dôjsť k znižovaniu odvodového zaťaženia práve tých malých podnikov, živnostníkov, občana najmä s nie vysokými príjmami .

Chlieb a hry, toto staré známe, ako zaslepiť oči ľudu funguje storočia a pravdepodobne bude fungovať dovtedy, kým ľudstvo nepostihne taká kríza, ako sme svedkami aj v tomto období alebo svedkami problémov v Grécku, Írsku, Lotyšsku, ale aj Islande a určite aj Portugalsku, Španielsku, kde chlieb aj hry sú v koncoch a vtedy sa dostavuje nespokojný dav v generálnych štrajkoch, v rozbíjaní výkladov obchodných domov, vypaľovaniu bankových domov, v protestoch za zachovanie ako chleba, tak aj hier, ale taktiež za odvolanie vlády, nastáva chaos, nič nefunguje, až na políciu a armádu, ako možná záloha nápravy a prinavrátenia vecí do normálnych koľají, pretože povedzme si : Štrajkom stráca nielen štát na daniach, ale najmä akcionár na svojich ziskoch a možnom poklese ceny akcii .

SkryťVypnúť reklamu

Úprimne povedané podľa všetkého zglobalizovaný kapitalizmus v takom poňatí, ako ešte momentálne existuje, je v koncoch . Ale je nejaká iná alternatíva ? Podľa všetkého pracuje sa na nej, ale zasa úprimne : Myslíte, že nové podmienky postihnú tých , ktorí sú snobsky bohatí ? Vždy bolo a ostane tak, že ten v ekonomickom rebríčku niekde úplne dole musí všetko, čo poserú tí bohatí, napraviť najmä utiahnutím si vlastného opaska .

Jozef Varga

Jozef Varga

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Iba obyčajný človek,ktorý celý život prežil hlavne medzi obyčajnými ľuďmi,ale mnohokrát so zaujímavými životnými príbehmi. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu