Keď vás dopravný policajt označí za sprostého

Nie som cestný pirát, ale nie som ani svätým, čo sa týka dopravných predpisov, hlavne ak sa jedná o  nejasné rýchlostné obmedzenia a doprava v týchto bodoch obyčajne viazne alebo iné dopravno značkové vylomeniny ako sú aj za Nitrou medzi Kynekom a Lehotou, kde sa buduje obchvat Nitry.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)
Obrázok blogu

Pred viac ako hodinou t. j asi o 16.20 hod. má stopla dopravná policajná hliadka tesne pred prvou Nitrianskou križovtatkou smerom z Blavy . Bol som si istý, že tentokrát som dopravné predpisy neporušil, ale viete ako to je, človek miení a policajt určuje pravidlá.

V aute sedeli dvaja, on a ona. Ona , dopravná policajtka si vypýtala doklady a ako obyčajne otázka : "Pán vodič viete aký dopravný predpis ste porušili ? "

Ešte s úsmevom na tvári hovorím : Neviem žeby som porušil dopravné predpisy. Medzi tým som jednotlivo podával doklady ktoré si odo mňa vypýtala . " Bolo tam rýchlostne obmedzenie 90 km/ hod.,my sme vám namerali 110 km/ hod. Načo mi niekoľko dokladov spadlo pod policajné auto. Ja na to : To nemyslíte vážne. A odkedy je tam znížená rýchlosť zo 130 na 90 ? Neodpovedala. Jazdím po tejto diaľnici a v tomto úseku každý deň niekoľkokrát a až teraz od vás viem, že je tam obmedzená rýchlosť ? Tak toto je profesionálna deformácia, keď som tam zníženie rýchlosti nevidel.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

" Ste ochotný zaplatiť blokovú pokutu 50,- Eur ? " Pani policajtka to je veľa, to je môj týždenný limit na benzín alebo dva dni nafty do traktora, som roľník a posledné dva roky skôr živorím, ako žijem . Nepovedala nič. Mavol som rukou a zamumlal : Nech sa má Kaliňák aj s Ficom dobre, chudákov na rozkaz policajti zdierajú vymyslenými obmedzeniami rýchlosti. A na znak nesúhlasu som opätovne mávol rukou.

To som nemal robiť : Policajt sediaci vzadu, teda skôr vyvalený a v pohodlí, mi na moje hodenie ruky povedal :" To platilo aj na policajtov ? " To hodenie ruky platilo, aj na policajtov . Opdovedal som. Policajt sa na mňa pozrel a hovorí : " Je to sprosté. " To akože vy mne hovoríte, že som sprostý ? Policajt, ako keby premýšľal a zháňal odvahu . " Áno. "

SkryťVypnúť reklamu

To si vyprosím aby ste mi nadávali do sprostých. Ukážte mi vaše služobné číslo. Svojím pohodlným posedom na zadných sedadlách mi neumožňoval aby som si jeho číslo prečítal. Ja vaše číslo nevidím a chcem si ho opísať, ak mi to takto neumožňujete môžte mi ho poveď ? " Číslo je viditeľné . Prečítajte si ho ! "

Nato som sa nahol cez dvere auta chytil policajtovo číslo a chcel som ho prečítať. Načo sa policajt mykol a zrúkol : " Nedotykajte sa, nedotykajte sa ma . "

Dobre tak vaše číslo sa asi nedozviem, ale jedno vám môžem sľúbiť, ak sa dostavím domov napíšem o tomto incidente a urážke policajta v službe voči občanovi na SMEblog, tam si to môžte prečítať, ako vy policajt ktorý je platený aj z mojich daní sa k nám správate.

SkryťVypnúť reklamu

Manželka bola pokutou prekvapená rovnako, je taktiež šoférkou so 100% dodržiavaním predpisov, ale tú zníženú rýchlosť si taktiež nevšimla . Konštatovala, musela tam byť iba pár dní alebo hodín. Na otázku prečo som tak rozčúlený som manželke odpovedal : Mám už 56 rokov a jazdím pomaly štyridsať rokov, ale nikdy mi dopravný policajt nepovedal, že som sprostý. Nuž čo na to povedať : Ryba smrdí od hlavy....že pán Kaliňák ?.. alebo aký Pán taký Krám.

Jozef Varga

Jozef Varga

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Iba obyčajný človek,ktorý celý život prežil hlavne medzi obyčajnými ľuďmi,ale mnohokrát so zaujímavými životnými príbehmi. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu