Všetkým ľuďom dobrej vôle -Christos voskrese,vojstines voskrese...

a v tomto Veľkonočnom čase postáť iba tak v tichu a zamyslieť sa nielen nad sebou, ale nad životom ako takým.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Nie , nechcem a nebudem kázať o viere, o kresťanstve, o význame a poslaní Kristovej viery, ktoré trvá už viac ako 2000 rokov a vždy má a bude mať čo povedať človeku . To zamyslenie, či nad sebou samým, nad svojim životom, nad životom blízkych ,ale aj životom ako takým by nemalo byť v tempe tejto našej konzumnej spoločnosti, keď niet času na nič a hlavne na nikoho, dokonca ani sám na seba.

Jednoducho iba tak postáť a zamyslieť sa. Dnes, tento čas Veľkej noci je na to najlepšou možnosťou, cestou zeleného štvrtka v pozadí s poslednou večerou Pána a pripravovanej zrady Judáša, cez Veľký piatok a umučenie nášho Pána a jeho skon na kríži, až po slávnostné vzkriesenie a víťazstvo viery a lásky nad smrťou .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak si len tak trošilinka siahneme do svedomia, čo tento Veľkonočný čas je nato ako stvorený, tak zistíme, že mnohí sme jednoducho denno denne v kolotoči konzumného mamonu a už by aj mohlo byť dosť, ale predsa len, toto musím ešte dotiahnuť, tam ešte priškrtiť, i toto nakopnúť...a čas uteká, mnohokrát je to úkor rodiny i deti, nie je čas ani na priateľov a o Bohu ani nehovoriac.

A možno práve vy svojimi organizačnými schopnosťami by ste dokázal zabezpečiť financie na kúpu nového prístroja pre vašu nemocnicu, alebo pomôcť detskému domovu s kúpou potrebného zariadenia, alebo len tak nájsť láskavé slovo a usmiať sa na vášho zamestnanca, podať mu ruku, opýtať sa na jeho rodinu, popriať mu príjemné sviatky...a takých možnosti ako urobiť krok v pred voči iným ľuďom by sa v bežnom živote našlo mnoho.

SkryťVypnúť reklamu

Taktiež keby sme sa iba tak na chvíľu zastavili zistili by sme, že máme nového suseda, že deti urobili pre vtáčiky nové krmitko, čo ste doteraz ani nevedeli, že na vašich drevinách pri dome sú nejaké sýkorky a drozdy, že vám holuby kadia na vaše medené ríny, že vaša suseda je v poslednom štádiu rakoviny, že kňaz ktorý vás krstil je na vozíčku a možno aj, že mnohí okolo vás čakajú na váš pozdrav, pekné slovo alebo len tak, malinkatý úsmev.

Mýlime sa, ak si myslíme, že sme na tomto svete najmä sami pre seba. Sme tu najmä pre tých druhých, ak tak nekonáme náš život je bezduchý, bezvýznamný, a do zatratenia nemáme ďaleko .

SkryťVypnúť reklamu

Veď si len zoberme poslanie Ježiša Krista, ktorý svojím životom rozdával lásku všetkým ľuďom, žil s Bohom a cez Boha cestou lásky dával človeku nádej, posilňoval a posmeľoval ho, dával mu pevnejšiu vieru.

Priatelia,vedenie SME blog prajem vám príjemne prežitie Veľkej noci a veľa, veľa božej milosti . S pozdravom váš Jozef .

Jozef Varga

Jozef Varga

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Iba obyčajný človek,ktorý celý život prežil hlavne medzi obyčajnými ľuďmi,ale mnohokrát so zaujímavými životnými príbehmi. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu