... nastali zlé časy. Tzv. normalizácia zasiahla celú spoločnosť. Opäť ako v 50.rokoch boli tí všetci, ktorí hlasito dávali najavo nesúhlas s okupáciou stíhaní, prenasledovaní, prepúšťaní z práce, deti nemali šancu sa dostať do škôl. A jednalo sa o tisíce prípadov. V strane, keď sa k moci dostal Husák prebehli čistky na všetkých úrovniach v štáte a previerky v strane aj s výmenou straníckych preukazov, vylúčených členov bola jedna pätina, v celej republike 327 000 a na Slovensku 53 000. Od r.1971 do roku 1987 Husák v politike štátu iba naplňoval to, čo mu bolo naordinované z Moskvy.
Významným medzníkom v politickom vývoji našej vlasti bol nástup Gorbačova k moci v Sovietskom zväze a politika glasnosti, perestrojka, ktoré významne oslabili status normalizácie v ČSSR spred dvadsiatich rokov a tak vo veľkej miere prispeli k pádu komunistického režimu u nás.
-- Naša strana netvrdí aby ľudia nechovali hospodárske zvieratá, pestovali obilie, kukuricu, zemiaky. Nech hospodária, ale základom potravinovej bezpečnosti štátu budú väčšie poľnohospodárske podniky a tí malí môžu dopĺňať tých veľkých. Štát vykúpi všetky poľnohospodárske komodity včítane mlieka, vajec, jatočných zvierat akurát, že nedostanú dotácie.
"" A povedz mi z čoho budete vyplácať tie dotácie ? "" --Priemyslu sa v celku darí, skoro všetko exportujeme, takže peniaze sú. "" To akože všetko vyvážate? "" --Všetko nie, asi štyridsať percent. O naše stroje a zbrane je záujem na celom svete a ľudovodemokratické štáty by vykúpili celú našu strojárenskú produkciu, no niečo musíme nechať aj doma. "" To je dobre, že sa darí, aj export je dôležitý, potrebujeme devízy. Máme aký taký spracovateľský potravinársky priemysel, zišlo by sa viacej cukrovarov, mliekarní, bitúnkov. "" Všetko bude, zatiaľ sa iba rozbiehame. Strana má veľké plány hlavne so Slovenskom, veď v podstate sme stále agrárna krajina.