Politický únos občianskej aktivity alebo kto si pýta výkupné?

Čo si myslieť o vláde, ktorá vyhlási monopol na tvorbu politiky a predvádza žiarlivostné scény ak sa monopol rúca? Prečo vláda dostala záchvat paranoje a kričí - POZOR, OPOZIČNÁ AKCIA ak vyhlásim verejnú podporu štrajku,protestu?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Keď si herec nevyjadruj sa k divadlu, keď si automechanik nerozprávaj o servise, keď si lekár nehovor o nemocnici, keď si politik nehovor o spoločenských udalostiach. V podstate ak máš na niečo názor, tak si to radšej nechaj pre seba, lebo ťa obvinia, že moc do toho vidíš, parazituješ, politikarčíš. 

A preto mi nedá sa pýtať aj z dôvodu viacerých udalostí, ktoré momentálne trápia médiá, vládnu stranu a "nezávislých" analytikov pri téme "štrajk učiteľov". 

Čo je vlastne politická objednávka dnešných dní? 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To, že sa zúčastním a podporím štrajk učiteľov a stojím na námestí a počúvam ich posolstvo o tom, že vydržia, dvíhajú hlasy, kričia dosť a nezlomia sa? 

Alebo je politickou akciou to, že Smerácka elita pri svojom vládnutí využíva odbory ako svoju predĺženú ruku? A tvári sa, že 11 815 učiteľov sa ich netýka? A už dopredu hovorí o tom, že bude rokovať so svojou odborovou slúžkou až po voľbách, keď sa dostane k moci? A čo s tými 11 815 neoblomnými ľuďmi? Nie je rukojemníctvo odborov odporná politická akcia, pán premiér?

A čo s ďalším politickým výrokom absolútne popierajúcim realitu z úst ministra školstva: "Táto iniciatíva nemá dlhú trvácnosť a je odsúdená na zánik, lebo vraj ju nepodporujú žiadne iné organizácie, inštitúcie ani jednotlivci"? Ak politika znamená klamstvo, minister školstva je politik.http://isu.sk/podporuju-nas 

SkryťVypnúť reklamu

Pravda je, že štrajk učiteľov, ktorý vyhlásila Iniciatíva slovenských učiteľov, nie je zastrešovaný žiadnou stranícky riadenou odborovou slúžkou. A tiež, že každý učiteľ v tomto štrajku je sám za seba bez politického pozadia.

Preto som sa na zhromaždení zúčastnil a vypočul si základné stanoviská a ciele štrajkujúcich učiteľov. Ich súdržnosť a základné postoje bolo cítiť na kilometre ďaleko. Atmosféra bola elektrizujúca a pripomenula mi dôvod, prečo by sme za nimi mali stáť všetci, a nielen ako rodičia našich detí, ale ako občania tejto krajiny. Nedajme sa zmiasť červenou elitou, ktorá už roky využíva odbory ako súčasť strany Smer. Odbory sú preto slabé ak vládne Smer a keďže vládne dlho, ľudia majú oprávnený pocit, že sa ich nemá kto zastať. Neboli predsa vytvorené pre ciele vládnej politiky Smeru, byť apatické voči zmenám, neschopné reagovať na aktuálnu situáciu a dnes sa tváriť, že tisícky štrajkujúcich učiteľov a desiatky zatvorených škôl sa ich netýka.

SkryťVypnúť reklamu

Takže pán minister, ale aj pán premiér, predseda parlamentu a celá Smerácka elita prestaňte politizovať. Prestaňte reagovať na učiteľov ako ste zvyknutí reagovať na politických oponentov. Marginalizovať, zosmiešniť, dehonestovať, nalepiť nálepku nepodstatných ľudí, lebo ich nikto nepodporuje. Snažíte sa uniesť ich aktivitu do politiky, zastrašujete a ešte si vo voľbách pýtate výkupné.

Pán premiér, zdá sa, že Vás učitelia zastihli nepripraveného lebo za 24 ročný pobyt v politike sa Vám podarilo nevidieť realitu. Ste obklopený ľuďmi, ktorí reálny život na Slovensku zatvorili do väzenia. Nečudujem sa, že sa Vaše reakcie podobajú tomuto .... 

SkryťVypnúť reklamu

Preto pán premiér, konečne otvorte oči a začnite brať vážne túto masu ľudí, ktorí vyhlasujú svoj názor a ktorí nechcú byť vo vašom družnom objatí. A prestaňte vydierať a vytvárať dojem, že žiadny štrajk nie je a za všetko môžu médiá. Je asi normálne čakať od médií, že ak by bola zatvorená jediná jedna škola, tak by o tom informovali. Prečo by nemali informovať o desiatkach zatvorených škôl? Teda žiadny mediálny protest pán premiér, ale protest živých a veľmi reálnych ľudí, ktorí žiadajú iba splnenie vašich sľubov.

A preto pán premiér, aj napriek všetkým politických hrám, nálepkám a akciám sa zapojím opäť do živej reťaze učiteľov, pretože nechcem zostať mimo reality ako vy. 

Podpora ucitelov
Podpora ucitelov 
Jozef Jofo Viskupič

Jozef Jofo Viskupič

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

http://www.jozefviskupic.skOtec, športovec, zakladateľ regionálneho vydavateľstva, autor a realizátor projektu siete internetových kaviarní, dramaturg a majiteľ hudobných klubov, organizátor koncertov, kultúrnych podujatí a festivalov a ... spoluzakladateľ hnutia OĽaNO i poslanec NRSR. Odkedy som opustil slovenské reálie malého a stredného podnikania a začal pracovať na obhajobe verejného záujmu venujem sa prioritne riešeniam v oblastiach energetickej koncepcie štátu, opravy politického systému a fungovaniu štátu cez nezlodejské zavádzanie IT technológií, kultúre, mediálnemu prostrediu, ako aj fungovaniu EÚ.Kandidoval som v parlamentných voľbách 5.3.2016 na148. mieste kandidátky hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA).Ďakujem za 23621 preferenčných krúžkov, iba vďaka ktorým som sa stal jedným z 19 poslancov hnutia. Ďakujem za dôveru, veľmi si vážim každý jeden z nich.Moju činnosť možete sledovať aj (tu). Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu