Kotleba v parlamente strieľal ostrými. Takmer sa postrelil.

Snaha župana, 7 poslancov NRSR a funkcionárov BB župy o zoštíhlenie štátu ostala komickým kŕčom na prvom zasadnutí nového parlamentu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (54)

Videli ste prvé vystúpenie Mariána Kotlebu v parlamente?

Poslanec a župan pekne pozdravil (biele dni a pozvánky na pláž! zatiaľ iba medzi svojimi) a rozhodol sa ukázať národu, že treba zaviesť nové móresy a pravidlá. Zo župy v Banskej Bystrici prišiel šetriť. 

Rytmus ustanovujúcej schôdze parlamentu gradovali 3 momenty.
a) Poslanci zo Siete a Mostu, ktorí odmietli podržať Fica pri moci, boli zaradení do Šebejovho trestného zahraničného výboru. Asi majú emigrovať.
b) Podseknutá opozícia v 3 kľučových výboroch.
c) Vystúpenie bystrického župana, ktorý sa rozhodol zrušiť jedno miesto podpredsedu parlamentu. 
Prvé dva momenty detailne pokryli médiá. Tretí akosi divne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O čo šlo? Z úst župana a už aj poslanca vzišlo niečo, čo malo znieť ako potreba zoštíhlenia štátu a demonštroval to na funkcii podpredsedu parlamentu. Chcel zrušiť jedného zo štyroch podpredsedov parlamentu.

Tragéd? Komik? Užitočný idiot? 

Priznávam, že primárne píšem voličovi dnes už superfunkcionára Mariánu Kotlebu, župana Banskobystrického kraja a zároveň poslanca Národnej Rady. Snáď chápete prečo.

Vážený volič Mariána Kotlebu a jeho perepúte.

Marián, zradil. V boji proti papalášom prebehol na druhú stranu a začal kopírovať súdruhov a súdružky zo Smeru-SD. A podobne ako ukrýva fascináciu a blízkosť k Tisovmu slovenskému štátu, ukryl aj to, že v disciplíne "vycucajme štát cez funkcie" prekonal samotný Smer. 50% poslaneckého klubu, (7 poslancov) žije z dvoch platov z verejných zdrojov. Zastávajú vysoké funkcie na župe a poberajú poslanecký plat. Milý volič, nevolil si náhodou tak, že jeden človek jedna funkcia? Jeden zadok, jedna stolička? 

SkryťVypnúť reklamu

Župan a zároveň poslanec parlamentu žiadal parlament o to, aby zúžil počet podpredsedov v snahe vypočuť potrebu efektívneho štátu a jeho zoštíhlenia? A on šetrí? Kde? 

Zaujímalo by ma, čo si 7 poslancov (zo 14 v jeho klube) myslelo, keď Marián Kotleba ako župan a poslanec parlamentu prednášal o šetrení 332!!! eur na funkcii podpredsedu parlametu. Sedeli nie na župe, ale v rokovacej sále parlamentu ako poslanci, ale aj ako vedúci Úradu BBSK, Generálny riaditeľ krajského podniku Banskobystrickej regionálnej správy ciest, Riaditeľ úradu samosprávneho kraja, zástupca riaditeľa župného úradu a predseda Predstavenstva Banskobystrickej regionálnej správy, Finančný riaditeľ župnej banskobystrickej regionálnej správy ciest, osobný tajomník predsedu kraja a vedúca oddelenia sociálnych služieb a zdravotníctva na banskobystrickej župe. Nepovedali, vodca neblázni, veď my máme aj ďalšie funkcie. Rozprávať majú asi zakázané. Mysleli si niečo? Aj to majú zakázané? 

SkryťVypnúť reklamu

Kto riadil župu?

A k efektivite štátu ešte jedna poznámka. Kým Marián Kotleba rečnil a jeho vedenie župy v poslaneckých laviciach poslúchalo a počúvalo v parlamente, kto potom riadil župu? Jeden tragéd, župan, najvačši absentér v parlamente za minulé obdobie riadil župu v Bratislave a nestíhal. Bystrica je 2 hodiny cesty z parlamentu. Schôdze bývajú aj 3 a pol týždňa. Výkon mandátu poslanca potrebuje celého človeka. Ak nie, je to flákanie funkcie - jednej alebo druhej. Ktorej funkcie sa župan/poslanec a jeho úradníci vzdajú? To by bolo šetrenie. 

Cynická obluda
Cynická obluda (zdroj: Rado Ondřejíček)

Marián Kotleba svojím návrhom chcel ušetriť tomuto štátu 332 eur na príplatku podpredsedovi parlamentu. Tri stovky eur aj za cenu porušenia dohody v situácii, kde nemá vačšinu a nešlo o jeho ľudí. Ak sa však jedná o jeho ľudí, tam kde rozhodnúť môže, naberá zo štátneho pásovým bagrom, pre straníckych nominantov a kamarátov*.

SkryťVypnúť reklamu

A užitočný idiot?

Zmeravel som, keď návrh zaznel. Sála zašumela a zo strany "vlády národnej nehody", ktorá má väčšinu, padali poznámky, že opozícia odmieta post podpredsedu parlamentu. Prišiel predsa opozičný návrh. Vládna väčšina dostala nahrávku na smeč. Tak pochopila súčasná polepená väčšina návrh tiež opozičného poslanca a mohla ho schváliť. Hlúpy návrh, neskúseného poslanca mohol zobrať hlas opozícii. Podpredseda parlamentu má totiž právo viesť schôdzu a hlavne vystúpiť v rozprave, kedykoľvek o to požiada. Za celú opozíciu, mimo poradia a v dôležitých situáciách.

Kto pozná pravidlá vie, že v šachu sa nedá obetovať dáma prvým ťahom. Kotlebovi sa to skoro podarilo. 


*
Marián Kotleba: Župan Banskobystrického kraja
Martin Beluský: Vedúci Úradu BBSK, Generálny riaditeľ krajského podniku Banskobystrická regionálna správy ciest
Milan Uhrík: Riaditeľ úradu samosprávneho kraja
Rastislav Schlosár: Zástupca riaditeľa župného úradu a predseda Predstavenstva Banskobystrickej regionálnej správy ciest
Martin Kotleba: Finančný riaditeľ župnej Banskobystrickej regionálnej správy ciest
Ján Kecskés: Zamestnanec banskobystrického župného úradu, osobný tajomník predsedu kraja
Jana Nehézová: Vedúca oddelenia sociálnych služieb a zdravotníctva na banskobystrickej župe

Jozef Jofo Viskupič

Jozef Jofo Viskupič

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

http://www.jozefviskupic.skOtec, športovec, zakladateľ regionálneho vydavateľstva, autor a realizátor projektu siete internetových kaviarní, dramaturg a majiteľ hudobných klubov, organizátor koncertov, kultúrnych podujatí a festivalov a ... spoluzakladateľ hnutia OĽaNO i poslanec NRSR. Odkedy som opustil slovenské reálie malého a stredného podnikania a začal pracovať na obhajobe verejného záujmu venujem sa prioritne riešeniam v oblastiach energetickej koncepcie štátu, opravy politického systému a fungovaniu štátu cez nezlodejské zavádzanie IT technológií, kultúre, mediálnemu prostrediu, ako aj fungovaniu EÚ.Kandidoval som v parlamentných voľbách 5.3.2016 na148. mieste kandidátky hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA).Ďakujem za 23621 preferenčných krúžkov, iba vďaka ktorým som sa stal jedným z 19 poslancov hnutia. Ďakujem za dôveru, veľmi si vážim každý jeden z nich.Moju činnosť možete sledovať aj (tu). Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu