Majú úrad vlády, my námestie

Pýtam sa ministra propagandy, kto tu majdanizuje (maďaričuje) spoločnosť? Kto prikladá pod kotol spoločenskej frustrácie, zúfalstva, krízy dôvery a kúri zlomeným charakterom, zradou, podvodom a strašením?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (41)

Akým právom minister propagandy dehonestuje protest, ktorí bol spontánny a autentický? Protest vznikol v debate na námestí v utorok a stredu a v piatok sa tam aj konal. A bol reakciou na to prečo, akým spôsobom a kto na úrade vlády skladá budúcnosť Slovenska na nasledujúce štyri roky.

Reakcia budúcej vlády?

Dnešná relácia „O 5 minút 12“ v RTVS priniesla zásadný zlom chápania demokratických princípov. Ten zlom vidím v tom, že minister propagandy „majdanizuje“ celú verejnú debatu viac ako desať rokov a dnes priznal, že má strach. Ale! Akým právom práve on hovorí o strašení ľudí? Chránime Slovensko si ešte všetci pamätáme. A pokračuje obviňovaním, že ľudia nie sú svojprávni a vraj vystúpenia na námestiach naháňajú len strach a zdesenie? Nuž pán exminister aj nextminister vy a vaša propaganda vystrašila ľudí. Kto sa dnes skutočne bojí? Protestu sa nebál nikto okrem vás. Ľudia, ktorí sa postavili piatok 18. marca na námestie SNP slobodne vyjadrili svoj názor a vystrašili iba vás a tých na úrade vlády. A svoj strach ste ventilovali aj v RTVS. Nedali ste moderátorovi dýchať, napomínali ho, diktovali akým spôsobom mal diskusiu viesť, aké otázky klásť aké nie. Strašné.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako to v piatok na SNP skutočne bolo?

Piatkový protest bol akciou slobodných ľudí, ktorí majú právo vyjadriť svoj názor. Keby nemali potrebu tak neprídu, keby necítili sklamanie a podvod tak neprídu, keby necítili podporu jeden k druhému tak neprídu. A prišli. Prišli ľudia, umelci, výtvarníci, herci, zástupcovia mladých, aktivisti, politici, prišli a ozvali sa. Majdanizácia? Nie. Hlas svedomia. Svedomia, ktoré úrad vlády desí a hryzie. A tam, zamknutí na úrade vlády, sa zľakli. Lebo slobodným ľuďom oni nikdy nerozumeli. Zatvorili sa do bubliny megalomanských akcií v športových halách a robili politiku len pre tých svojich. Na SNP prišli tí, ktorých nikto nezvážal autobusmi, v piatok nemoderoval Nikodým, nespieval Desmod a nerozdávali sa zvädnuté červené ružičky.

SkryťVypnúť reklamu

Smer-SD bublina, ktorá nespľasla, lebo SNS, Most-HíD a franforce Siete nenechala tisíce ľudí ľahostajnými. V piatok prišli a šepkali, hovorili, cítili:
Oni majú úrad vlády, my námestie.
Oni vykopávajú novinárov, my ich pozývame na debaty a na námestie.
Oni chodia po kanáloch, my stojíme pred ľuďmi.
Oni sa hanbia odpísať na Facebook, my odpovedáme, čo nám sily stačia.
Oni betónujú Kaliňáka, Maďariča, Fica, Richtera na postoch, my trváme na ich výmene.
Oni výmenu sľúbili a sľub nedodržali.

Otázky?

Pýtam sa pána ministra propagandy, kto tu majdanizuje (maďaričuje) spoločnosť?
Kto prikladá pod kotol spoločenskej frustrácie, zúfalstva, krízy dôvery a kúri zlomeným charakterom, zradou, podvodom a strašením?

SkryťVypnúť reklamu

Výzva

Pán minister propagandy. Asi ste si nevšimli, že na tom proteste odznela výzva kultúrnej obce. Vystúpili herci, umelci, speváci a výtvarníci. Boli to ľudia, za ktorých by ste sa mali postaviť. Sú to práve tí herci, umelci, výtvarníci, ktorí sa za posledných 20 rokov nepostavili za žiadnu politickú stranu, ani politický názor, či presvedčenie. A zrazu stoja s ostatnými na tribúne a verejne vyzývajú na očistu politického priestoru. Už sa nemienia prizerať na to, akým spôsobom podceňujete situáciu. Oni si to aspoň priznali, že zlyhali. Oni boli tí, ktorí vyjadrili názor, že vy tradiční politickí lídri svojou rétorikou a vyjadreniami vypúšťate démonov z fľaše. Vy ste tí, ktorí zatvárate oči pred realitou, zatvárate oči pred ľuďmi, ktorí naplnili námestie, aby vyjadrili svoj názor. Vy zabúdate na ľudí a šírite nepravdy, polopravdy a strach.

SkryťVypnúť reklamu

Umelci to jasne pomenovali. Nie ste pre týchto ľudí morálnymi vzormi a skrývať sa za demokratické princípy je úbohé. Preto pán minister propagandy, vyzývam vás začnite byť konečne ministrom kultúry a postavte sa za umeleckú obec, ktorá jasne vyjadrila svoj vlastný slobodný názor. Neskrývajte sa za propagandu a neutíchajúcu manipuláciu verejnej diskusie, pretože v tejto krajine niečo nie je v poriadku.

 

VYHLÁSENIE UMELECKEJ OBCE K SÚČASNEJ POLITICKEJ A SPOLOČENSKEJ SITUÁCII NA SLOVENSKU.
VYHLÁSENIE UMELECKEJ OBCE K SÚČASNEJ POLITICKEJ A SPOLOČENSKEJ SITUÁCII NA SLOVENSKU. 
Jozef Jofo Viskupič

Jozef Jofo Viskupič

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

http://www.jozefviskupic.skOtec, športovec, zakladateľ regionálneho vydavateľstva, autor a realizátor projektu siete internetových kaviarní, dramaturg a majiteľ hudobných klubov, organizátor koncertov, kultúrnych podujatí a festivalov a ... spoluzakladateľ hnutia OĽaNO i poslanec NRSR. Odkedy som opustil slovenské reálie malého a stredného podnikania a začal pracovať na obhajobe verejného záujmu venujem sa prioritne riešeniam v oblastiach energetickej koncepcie štátu, opravy politického systému a fungovaniu štátu cez nezlodejské zavádzanie IT technológií, kultúre, mediálnemu prostrediu, ako aj fungovaniu EÚ.Kandidoval som v parlamentných voľbách 5.3.2016 na148. mieste kandidátky hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA).Ďakujem za 23621 preferenčných krúžkov, iba vďaka ktorým som sa stal jedným z 19 poslancov hnutia. Ďakujem za dôveru, veľmi si vážim každý jeden z nich.Moju činnosť možete sledovať aj (tu). Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu