Zradcovia Európy podľa Banáša

Písmo: A- | A+

Reagujem na článok spisovateľa Banáša uverejnený v Parlamentných listoch. http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Jozef-Banas-pre-PL-sk-o-Parizi-Kto-su-ozajstni-teroristi-a-kto-zradcovia-Europy-256264.

Pre tých, ktorí neradi mrhajú časom si dovoľujem poskytnúť stručný výťah z tohto článku:

  • Nedávne teroristické útoky, ale aj iné v minulosti sú naháňaním strachu. Strach ľuďom sa naháňa už od obdobia Krista, keď si ranní kresťania zvolili za symbol kresťanstva kríž....
  • Po skončení studenej vojny a po páde komunizmu sa svet prestal báť. To samozrejme nevyhovovalo USA, preto si sami zrútili „dvojičky“. Len aby mohli kontrolovať, odpočúvať, sledovať, vyšetrovať každého, o kom si zmyslia, že je protiamerický. Nedávno v Paríži si policajti zámerne odflákli prácu, lebo napr. „policajt si pokojne ľahol na chodník a nechal si vpáliť dávku zo samopalu do hlavy.
  • Usáma bin Ládin bol možno agentom USA a možno ani nie je mŕtvy.
  • Obamova vláda si želala vznik ISIS (Islámskeho štátu).
  • V období Kolumba bolo vyvraždených 90 % Mexičanov sfanatizovanými kresťanmi.
  • Drancovaní a ožobračovaní Afričania, Sýrčania, Afganci, Iračania Angličanmi, Francúzmi, Španielmi, Portugalcami, Holanďanmi, Nemcami prichádzajú dnes so žiadosťou vrátiť ukradnuté od nás, Čechov, Slovákov, Poliakov, Maďarov, Bulharov, Srbov, Chorvátov, aj keď títo nelúpili a neožobračovali.
  • Prvý terorista v dvadsiatom storočí bol oslavovaný britský premiér Churchill....
  • Za všetkým zlom na svete sú USA, prípadne ešte Veľká Británia.
  • Juncker, Tusk, Hollande či Merkelová sú európski zradcovia a poskokovia USA.
  • Banáš plače nad obeťami teroristov, ktorí zbytočne hynuli v záujme mocných.

Banáš v tomto guľáši naznačuje, že za všetkým zlom vo svete je snaha prekliatych USA a ich poskokov nahnať nám strach. Z tohto strachu budú potom ekonomicky ťažiť. Aj na úkor tisícov, možno miliónov životov všade vo svete a samozrejme na úkor nás Slovákov. Preboha! S kým sme sa to my Slováci dali dokopy (NATO, EÚ)?

Rozmýšľam. Prečo ani slovkom nespomenul spisovateľ Rusko, či ZSSR? Prečo neplače nad miliónmi mŕtvych, čo má na svedomí komunistický režim? Možno je odpoveď jednoduchá a nájdeme ju v minulosti tejto spisovateľskej celebrity.

Banáš, ak by niekto náhodou nepoznal túto osobu, je slovenský prozaik, dramatik, diplomat a politik. Bývalý člen KSČ, generálny sekretár Aliancie nového občana (ANO), bývalý poslanec Národnej rady, bývalý podpredseda Výboru pre Európsku integráciu, bývalý člen výboru pre obranu a bezpečnosť a člen stálej delegácie NR SR pri parlamentnom Zhromaždení Rady Európy a bývalý člen zahraničného výboru NR SR a vedúci stálej delegácie NR SR pri Parlamentnom zhromaždení NATO. K úplnému obrazu sa patrí dodať, že vraj bol aj spolupracovníkom ŠtB (denník SME získal Banášov spis na základe žiadosti od Ústavu pamäti národa, bývalý poslanec ANO a poslanec SDKÚ s krycími menami Dodo a Lotos). Spoluprácu podľa správy kapitána ŠtB Moravčíka podpísal v júni 1977 na Lermontovovej ulici v Bratislave. Banáš to popiera....

Skryť Zatvoriť reklamu