Bratia Paška a Figeľ.

Písmo: A- | A+

Mohol som si dnes vybrať ozaj lepšiu zábavu ako pozerať na RTVS reláciu „O 5 minút dvanásť". No, aby som bol presnejší, len časť relácie, pretože som nevydržal. Nevydržal som sa pozerať na podarenú koaličnú dvojicu východniarov (mimochodom aj ja som východniar) Paška a Figeľ. Týmto dvom bratom sa aj za ten krátky čas podarilo pokaziť mi nedeľnú pohodu. Bože, čo všetko sa dokáže zrodiť na našej slovenskej zemi!

 

Jednou z tém diskusie (čo som stihol zachytiť) bol návrh na zmenu ústavy týkajúcu sa postavenia rodiny a zmien v súdnictve. Práve teraz, pár dní pred voľbami. Že je to účelové a súčasť Ficovej prezidentskej kampane, sa snažil povedať pán Sulík. Všetci vieme, že je to tak. No filozof a politológ Paška napriek tomu hovorí: „My len reagujeme na vôľu ľudí". Zaujímavé, akosi mi ušlo, že by sa v tejto veci konalo referendum, alebo aspoň nejaký prieskum. Nekonalo. To len Paška si myslí, že si môže dovoliť masírovať mozgy občanov donekonečna. Žeby bol scientológ? Všetko je možné.

Čerešničkou na torte však bol Paškov výrok keď komentoval nedávnu minulosť: „...chceli sme sa vysporiadať s mečiarizmom". Ta to netake dobréééé! V smeráckej reči „vysporiadať sa", znamená zobrať Mečiara do koalície. A pribaliť k nemu Slotu. Opäť, východniari by povedali - i tak še da. A trápny brat Figeľ so zloženými rukami ako kňaz pri kázni mlčal. Asi práve rozjímal.

 

Skryť Zatvoriť reklamu