Ignoranti z ústredia.

Písmo: A- | A+

Finálová séria play off hokejovej extraligy pokračuje v nedeľu tretím zápasom v Nitre bez kamier verejnoprávnej televízie. „RTVS uprednostnila prípravu Slovensko - Rusko, ktorá sa začína tiež o 17.00," povedal riaditeľ ProHokeja Vladimír Paštinský. Vedúci odboru športu RTVS Marcel Merčiak: „Funkcionárom extraligy sme ponúkli, že zápas odvysielame o 14.30. Žiaľ, narazili sme na nesúhlas. Pre nás je aj podľa prieskumov sledovanosti prioritou reprezentácia. Vedenie extraligy o našej ponuke vedelo od 5. marca. Ani jedna zo semifinálových sérií sa nehrala na sedem zápasov, podľa nás nebol problém, aby sa finále začalo skôr." V extralige zmeny v programe play off nikdy v minulosti nenastali. Na druhej strane sa extraliga žrebovala už vlani v júni a hokejový zväz si prípravné zápasy dohadoval oveľa neskôr. Mohol sa kolízii vyhnúť. Aj tak, že reprezentácia by hrala zápasy s Rusmi dva dni po sebe - v piatok a v sobotu. Toľko v SME 11. 4. 2014. Čo k tomu povedať?

1. Typické Slovensko, však? Stačilo by len trocha ochoty, záujmu, empatie, manažérskej schopnosti a menej nadutosti, ješitnosti a ústretovosti.

2. Vladimír Paštinský obviňuje RTVS. Tvrdí, že zmeny v programe play off nikdy v minulosti nenastali. No a čo? Mohli nastať teraz, ale to by Paštinský musel poznať pojem flexibilita.

3. Marcel Merčiak je pravdepodobne najlepší slovenský športový komentátor. V akomkoľvek futbalovom zápase vám z fleku povie, aké trenírky mali hráči v zápase pred 30 rokmi. V tomto prípade, už ako manažér v RTVS, fanúšikov hokeja sklamal. Aký prieskum mal na mysli? Mal na mysli prenosy z majstrovstiev sveta, alebo olympiády? Alebo mal na mysli prieskum sledovanosti priateľských zápasov, ktorých bude pred MS ešte sedem, v ktorých sa skúšajú hráči, z ktorých polovica na MS ani hrať nebude? Pochybujem, že RTVS robila prieskum v Nitre, kde je obrovský záujem o hokej (štadión iba pre cca 3800 ľudí), alebo v Košiciach.

4. Nevysielať v televízii finále play off je manažérska vizitka zástupcov oboch strán. Neviem, či sa také dačo niekde vo svete udialo. Prvé dva zápasy v Košiciach ukázali veľmi dobrú úroveň hokeja. Vynikajúce výkony brankárov, pekné góly, aj napätie do posledných minút zápasu. O toto všetko obrali tzv. manažéri slovenských fanúšikov hokeja v nedeľnom zápase. Prečo? Núka sa len jediná odpoveď – kašlú na fanúšikov.

5. Ak manažérom nestačí viac ako pol roka času na zosúladenie termínov zápasov, sú neschopní a mali by ich odvolať.

6. Hovoríme o verejnoprávnej televízii. Jej program všeobecne neponúka až tak veľa zaujímavého, no ako vidieť v tomto prípade zodpovední nestoja o divákov. Tí sú až na druhom mieste. Prvé sú predsa koncesionárske poplatky.

Skryť Zatvoriť reklamu