Ignoranti z ústredia II.

Písmo: A- | A+

Na nespokojnosť mnohých divákov - fanúšikov slovenského hokeja nevysielať tretí zápas hokejového finále extraligy reagovala RTVS na facebooku:

 


"Rozhodnutie uprednostniť do priameho prenosu národný tím je z pohľadu RTVS prirodzené (predtým napísal Merčiak, že to bolo rozhodnutie na základe akýchsi prieskumov sledovanosti). Je verejným celospoločenským záujmom vysielať prípravný zápas slovenskej hokejovej reprezentácie, niekoľko týždňov pred každoročným športovým vrcholom, akým nepochybne majstrovstvá sveta v hokeji sú. Reprezentačné zápasy už roky patria medzi najsledovanejšie športové prenosy Slovensku o to viac zápasy s takými súpermi akými nepochybne Rusko je".

Hlavne že sú manažéri RTVS so sebou spokojní. Veď urobili všetko čo bolo v ich  silách. Že sú nespokojní fanúšikovia hokeja? No a čo? Zaujímalo by ma, ako zistili, že priateľský zápas je verejným celospoločenským záujmom? Iste, repre zápasy patria medzi nasledovanejšie športové zápasy, ale určite nie priateľské zápasy, ktorých bude osem, s kádrom, ktorý ešte vôbec nie je stabilizovaný (ináč počet divákov v piatok na prvom zápase s Rusmi určite nepotvrdil ten celospoločenský záujem). Mimochodom, na prvom hlavnom programe bude v čase zápasu atraktívny program - repríza Nikto nie je dokonalý, o čo je určite obrovský záujem divákov. Okrem toho existujú a sú k dispozícii ešte dva športové programy Slovak sport tv 1 a Slovak sport tv 2.

 

Namiesto toho, aby sa kompetentní v RTVS operatívne dohodli s hokejovým zväzom a vyriešili problém, tárajú o celospoločenskom záujme.

 

Skryť Zatvoriť reklamu