Čo spája vyšetrovateľa Juhása, policajta na úteku, bývalého siskára a Ikonu?

Vyšetrovateľ Juhás, expolicajt Káľavský, exsiskár Kemény a Ikona. Písala som o nich na facebooku. Niekomu sa to nepáči.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Pôvodne som chcela tento týždeň napísať a zverejniť článok o prípade, keď OČTK a súdy protiprávne zadržiavajú veci zaistené pri domovej prehliadke. No prekvapil ma facebook. V piatok 17.decembra „vypol“ štyri moje príspevky zverejnené v období od 28. októbra do 28. novembra tohto roka. Všetky štyri ich naraz nahlásila nejaká dobrá duša. Vraj boli v rozpore s normami komunity. Samozrejme na facebooku som sa odvolala.

Pôvodne som chcela tento týždeň napísať a zverejniť článok o prípade, keď OČTK a súdy  protiprávne zadržiavajú veci zaistené pri domovej prehliadke. No prekvapil ma facebook. V piatok 17.decembra „vypol“ naraz štyri moje príspevky zverejnené v období od 28. októbra do 28. novembra tohto roka. Všetky štyri naraz nahlásila nejaká dobrá duša. Vraj boli v rozpore s normami komunity. Samozrejme na facebooku som sa odvolala.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vyšetrovateľ Peter Juhás, obvinený expolicajt na úteku Ján Káľavský, bývalý príslušník Štátnej bezpečnosti a Slovenskej informačnej služby Dušan Kemény a advokátka Eva Mišíková prezývaná Ikona. To sú osoby, ktorým som sa v príspevkoch venovala.

Témy spájal Peter Košč, ktorého šikovná operatíva z NAKA označuje prezývkou pán X. Hoci ho tak v prostredí nikto nevolá.

 V spomínaných facebookových príspevkoch som sa zamerala aj na redakciu Aktuality.sk v súvislosti s únikom nahrávok z poľovníckej chaty, časopis Plus 7 DNÍ, ktorý niekomu dobre poslúžil a advokáta Martina Škublu, ktorý neváha kolegyňu verejne nazvať alkoholičkou.

Skryť Vypnúť reklamu

Rozhodla som sa tak tieto štyri príspevky, ktoré boli facebookom vymazané na základe nahlásenia neznámej osoby zverejniť v článku na blogu.  

Príspevok číslo 1

Ešte 28. októbra som na facebook napísala status, ktorý sa týkal bývalého vedúceho operatívneho oddelenie NAKA odbor Bratislava. Ján Káľavský má blízko k Petrovi Koščovi a toho času je rovnako na úteku.

ČO EŠTE SPÁJA PÁNA X A  EXPOLICAJTA KÁĽAVSKÉHO? A AKO TO JE S LEGIONÁRMI...

Web Aktuality.sk priniesol  tento rozsiahly článok, ktorý sa venuje bývalému policajtovi z NAKA Jánovi Káľavskému. Ten čelí rozsiahlym obvineniam a je na úteku.

https://www.aktuality.sk/clanok/entksvq/cudzinecka-legia-aj-priatelstvo-s-panom-x-klucovy-svedok-inspekcie-kalavsky-ma-temnu-minulost/

Skryť Vypnúť reklamu


Okrem iného, traja autori v texte uviedli, že Káľavský mohol v minulosti pôsobiť v cudzineckej légií. Túto informáciu však už skôr priniesla TV JOJ .

Aktuality.sk napísali tiež už známe veci, že:
Na NAKA mali informácie, že Káľavský vynášal Petrovi Koščovi, ktorého elitná NAKA označuje napríklad v uniknutom realizačnom  návrhu prezývkou pán X.
Košč bol Káľavského informátor.
Košč je tiež na úteku.
Obvinený je z korupcie. Podľa uznesenia mal dať úplatok špeciálnemu  prokurátorovi, aby sa nevyšetrovali úniky z polície k sýkorovcom.
Oboch, Káľavského i Košča zastupuje advokátka Eva Mišíková.

Novinkou v článku bolo to, že:
Priniesli vyjadrenie bývalého riaditeľa NAKA Branislava Zuriana k téme.
V článku citovali vzhľadom na citlivosť témy anonymné zdroje, ktoré sa vyjadrovali ku Káľavskému.
 Zverejnili fotografie preukazu legionára, ktorý by mohol patriť Káľavskému.

Krátka odbočka. Inak, Košča  pán X nikto nevolá. V spravodajskej komunite ho volajú Babyface, inde zase Potetovanec, Potovaný či Peťo zo služby a podobne.
Pán X je Košč označený v dokumente Gorila na internete, odkiaľ to prevzali novinári.
(To tiež svedčí o úrovni poznatkov NAKA, teda skôr jednotlivcovi z NAKA a najmä o tom, že im/mu zjavne chýbajú ľudské zdroje.No to je už iná téma.)

Toto je  naozaj všetko, čo sa o vzťahu Káľavského s Koščom vie?

Čo ešte ďalšie spája obvineného bývalého vedúceho operatívneho oddelenia NAKA odbor Bratislava Jána Káľavského na úteku a obviného Petra Košča alias pán X na úteku?

OBCHODNÍK SO ZLATOM AJ LEGIONÁR

Na nehnuteľnosti pána X si uplatnila záložné právo firma, v ktorej figuruje istý obchodník s investičným zlatom Michal Pindroch.
Písala som o tom tu:

https://blog.sme.sk/juliamikolasikova/politika/pan-x-pred-obvinenim-z-podplacania-specialneho-prokuratora-cachroval-s-majetkom

Pindroch pochádza zo Spišskej Novej Vsi.

Podľa viacerých zdrojov z bezpečnostných zložiek aj Pindroch pôsobil v cudzineckej légií.

Tieto zdroje tiež uvádzajú, že Košč, Pindroch a ďalší často navštevovali isté mesto vo Francúzsku, kde má mať jeden z ich partie nehnuteľnosť.

OHRANKÁRI BOSSA SÝKOROVCOV

A v légií podľa výpovedí sýkorovcov pôsobil aj istý Robo Šucha.

Šucha bol jeden z ochrankárov Róberta Lališa alias Kýbla a je právoplatne odsúdený  za činnosť pre zločineckú skupinu sýkorovci.

Šucha sa pohyboval spolu s Kamilom Brasom.

A aj Braso bol ochrankár Kýbla a rovnako je odsúdený za činnosť pre gang sýkoriek.

Braso sa po úteku Lališa na prelome rokov 2011 a 2012 začal pohybovať pri Koščovi. Tvrdia to viacerí bývalí sýkorovci a aj zdroje z bezpečnostnej komunitu.

Braso figuruje v obchodnej spoločnosti Pindrocha, ktorá si uplatnila záložné právo na nehnuteľnosti (byt a vinohrady) Košča.

GROHOĽ Z BARDEJOVA A TÓDOVA

A to nie je všetko.

Začiatkom roka bolo medializované, že Moniku Tódovú z denníka N niekto sledoval na dovolenke v Tatrách.

Tódová roky, ešte od pôsobenia v denníku SME, poskytovala Koščovi mediálnu imunitu, na oplátku dostával tipy a samozrejme vo verejnom záujme sa témam venovala a výsledok publikovala.

Muž, ktorý hodiny postával pred chatou, v ktorej Tódová v Tatrách bývalá je Róbert Grohoľ z Bardejova.

A Grohoľ sa pohyboval/pohybuje pri Koščovi ako ochrankár.

A aj Grohoľ mal podľa vyjadrení viacerých osôb z prostredia bezpečnostnej komunitu pôsobiť v minulosti v cudzineckej légii

Okolo Košča je nejako veľa legionárov.

REČNÍCKE OTÁZKY

Prečo nejaký Káľavský z dediny pri Gelnici, až do nedávna žijúci s rodinou v Modre, ktorý v policajnom zbore pôsobil ako kulkláč, sa stal zrazu operatívcom na NAKA
Prečo sa práve on, stal vedúci operatívneho oddelenia na NAKA odbor Bratislava

Aký je vzťah Petra Košča s ďalšími osobami z NAKA 
A aký je vzťah Grohoľa s ľuďmi z NAKA a čo ich spája 

Hmmm...

Ak by sme poznali odpovede na tieto otázky, objasnili by sa mnohé záležitosti a azda aj niečó zo situácie v bezpečnostných zložkách.

Skryť Vypnúť reklamu

Príspevok číslo 2

 Príspevok o nadštandardnom prepojení vyšetrovateľa Petra Juhása s redakciou Aktuality.sk a úniku nahrávok z poľovníckej chaty som pôvodne zverejnila na faceboooku 1. novembra. Obsahoval aj záber fotografa redakcie, na ktorom je Juhás doma na záhrade.

 KAUZA POĽOVNÍCKA CHATA, POLICAJTI JUHÁSOVCI A WEB AKTUALITY.SK

Ešte vlani v auguste urobil šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy rozhovor s vyšetrovateľom NAKA odbor Západ - Petrom  Juhásom. Ten viedol tím na objasnenie a vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka.

Rozhovor tu:

https://www.aktuality.sk/clanok/811687/sef-timu-kuciak-peter-juhas-pentu-vyrusil-usb-kluc-s-gorilou-nas-unik-informacii-k-boedoerovi/

Súčasťou textu boli aj fotografie. Do pozornosti dávam túto jednu. (V galérii článku portálu je tretia v poradí.)

KDE VZNIKOL ZÁBER?

Pred budovou, v ktorej v Nitre sídli NAKA odbor Západ
Pred budovou policajného prezídia v Bratislave
Pred budovou ministerstva vnútra 

Nie!

Podľa všetkého na záhradke za rodniným domom Petra Juhása v obci okrese Levice.

ZÁBERY Z CHATY

A kto priniesol ako prvý zábery z poľovnícke chaty  , ktoré vznikli na základe príkazu súdu pre podozrenie z pytliactva a však zachytili schôdzky podnikateľa Miroslava Bödöra, Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, advokáta Mareka Paru a Pavla Gašpara - syna bývalého policajného prezidenta.

Bol to portál Aktuality.sk!

Z denníka SME sa následne dozvedeli, že pytliactvo vyšetroval a cez prokurátora žiadal o vydanie priķazu na sledovanie chaty vyšetrovateľ Martin Juhás, brat spomínaného Petra Juhása. Článok tu:

https://domov.sme.sk/c/22772394/fico-chata-nahravka-vysetrovanie.html

 Denniķ SME chybne uviedol, že pôvodne operatívca Martina Juhása ešte bývalý šéf NAKA Branislav Zurian poslal po nejakých nezhodách na Okresné policajné riaditeľstvo v Nitre a tam už ako vyšetrovateľ riešil spomínané pytliactvo.

Nie, nie je to pravda!

Martin Juhás je stále na NAKA. Potrdili to  viaceré policajné zdroje. No už nie je operatívec. Je vyšetrovateľ a podozrenie z pytliactva riešil/rieši na NAKA.

Aj TV Markíza priniesla správu, že spomínané pytliactvo rieši NAKA. Teda žiadane Okresné riaditeľstvo PZ v Nitre. NAKA. Reportáž tu:

https://www.tvnoviny.sk/domace/2042899_pytliactvo-na-chate-vysetruje-naka-policajny-sef-poslal-pre-uniknute-videa-podriadenych-na-detektor-lzi


A ČO JE EŠTE ZAUJÍMAVÉ?

No a obaja bratia Juhásovci sú podľa viacerých zdrojov vášniví poľovníci.

VRÁTIM SA NA ZAČIATOK

Ako novinárka som robila niekoľko rozhovorov s rôznymi aktívnými príslušníkmi PZ.
Vždy v budove polície.
V 9 z 10 prípadov za prítomnosti hovorcu alebo nadriadeného dotyčného policajta.
 Iní novinári sú na tom zrejme veľmi podobne. Či nie?

Alebo sú potom na mieste otázky:
Koľko policajtov poskytlo rozhovor pre médiá u seba doma?
Prečo si zvolili na rozhovor takéto miesto?
A koľko policajtov si k sebe domov pozvalo šéfa poškodeného?
Z akého dôvodu tak urobili?
Bola pri rozhovore Bárdyho s Juhásom prítomná hovorkyňa z prezídia a teda manželka Bárdyho - Denisa?
Ak bola,koho  záujmy zastupovala, polície či svojho manžela?

Už len pripomínam, že Aktuality.sk doposiaľ publikovali viacero článkov, v ktorých poukazujú na úniky z polície smerom k podozrivým.
Naposledy napríklad napísali, že NAKA vyšetruje, ako sa Monika Jankovská  dozvedela, že ju v rámci akcie Búrka plánujú zadržať. Článok tu:

https://www.aktuality.sk/clanok/9gldj5j/vedela-monika-jankovska-ze-si-po-nu-pridu-policajti-naka-vedie-vysetrovanie/

No a práve Aktuality.sk (aj spolu s redaktorkou TV Markíza) sami o tejto akcii NAKA vopred vedeli. Keďže preukazateľne postávali v mieste bydlisiek sudcov, skôr ako prišli policajti. A TV Markíza dokonca zverejnila, že sudcovia už boli zadržaní, skôr ako sa tak stalo.(Preukázateľne. Dôkazy má v týchto dňoch slávna inšpekcia.)
A kto vyšetruje kauzu Búrka, no NAKA odbor Západ, na ktorej pôsobia bratia Juhásovci.

NA ÚŠP ZÁZNAMY NEMALI, POLICAJTI NA DETEKTOR

No a Úrad špeciálnej prokuratúry, ktorý informáciami zo sledovania chaty zatiaľ neúspešne argumentoval pri návrhu na predĺženie väzby pre obvinených v kauze Očistec tvrdí, že v čase úniku nedisponoval  záznamom ale iba predpismi.

A policajný prezident Štefan Hamran vyhlásil, že všetci policajti, ktorí prišli so zábermi do kontaktu pôjdu na detektor.

A NA ZÁVER KLEBETA

Peter Juhás sa má vraj stať novým šéfom NAKA odbor Západ.

Príspevok číslo 3

O advokátke Eve Mišíkovej s prezývkou Ikona a nie celkom podarenom titulku denníka SME som napísala 18. novembra. Pripomenula som, že advokát Martin Škubla vystupujúci pod prezývkou A.L:E. Duck na diskusnom fóre portálu Postoj.sk ju verejne nazval alkoholičkou.

Príspevok obsahoval printscreen titulku rozhovoru zo SME a príspevok osoby A.L.E Duck z diskusie pod článkom o Mišíkovej na webe Postoj.sk

 

Obrázok blogu

Obrázok blogu

IKONA A JEDEN NOVINOVÝ TITULOK

V diskusii pod týmto článkom o voľbe členov Súdnej rady SR, ktorý bol zverejnený na webe Postoj.sk z 26. apríla 2020:

https://www.postoj.sk/54176/vlada-vymenovala-za-clenov-sudnej-rady-evu-misikovu-a-juraja-klimenta?page=3483

bol zverejnený zaujímavý príspevok (zdieľam printscreen) na adresu advokátky Evy Mišíkovej od osoby vystupujúcej ako A.L.E Duck. Za profilom skrýval advokát Martin Škubla

(Predtým vypisoval pod nickom ALFI. A.L.E.
Duck neskôr svoj profil vymazal a ako dôvod v posledných komentoch uvádzal, že je nespokojný, ako portál v tom čase informoval o kauze generála Milana Lučanského.)

Titulok najnovšieho rozhovoru denníka SME s Mišíkovou, ktorú volajú aj Ikona:

"Eva Mišíková: Z Petrova by som korunného svedka neurobila ani v opitosti"

a táto pasáž v textu:

"Ide asi skôr o otázku etiky, ale čo sú tie závažné chyby?
To je napríklad prípad Peter Petrov. Ani v 15. štádiu opitosti by som z človeka s takým kriminálnym profilom a rozpormi vo výpovediach neurobila korunného svedka akéhokoľvek prípadu.",

pôsobia tak naozaj úsmevne.

O klamstvá Ikony v rozhovore niekedy Inokedy.

Súhlasím však napríklad s jej názorom na tému mediálnej imunity o kauze návštevy Lipšica u Košča.

Príspevok číslo 4

Dňa 28. novembra som publikovala príspevok, ktorý sa týkal bývalého eštébáka a siskára Dušana Keményho a jeho mediálnej obrany v časopise Plus 7 DNÍ.  Pôvodne bol zverejnený aj s printscreenom z úvodu článku Plusky.

 Tento článok o fotografií kriminálníka Bona so Štefanom Harabinom z roku 2013 vyšiel v časopise Plus 7 DNÍ v auguste 2015, krátko potom, ako vyšetrovateľ  NAKA Ľubomír Daňko (mimochodom dnes šéf tímu Očistec) obvinil bývalého eštébaka a siskára Dušana Keményho z podvodov s DPH, ku ktorému sa náhodne pridružilo aj nedovolené ozbrojovanie.
(Aktuality.sk Keménho nedávno začali spomínať v kauze čínska práčka.)

https://plus7dni.pluska.sk/domov/celebrita-harabin-takto-nim-chvali-objednavatel-troch-vrazd

 Keményho prípad v súčasnosti prejednáva nitriansky okresný súd. Viac o prípade napríklad tu:

https://blog.sme.sk/juliamikolasikova/politika/prokuratorka-pisala-obzalobu-na-lexovho-cloveka-rok

V spomínanom článku Plus 7 DNÍ sa spomína v nie najlepšom svetle svedok, ktorý vypovedá proti Keménymu. V texte o tom, že usvedčuje bývalého siskára síce nie je zmienka, no zainteresovaný policajti to postrehli už v deň jeho vydania a samotný  Kemény a jeho bývalí kumpáni sa zase potešili tónu, akým je svedok v článku vykreslený.

Nuž a článok Plus 7DNÍ, teda informácie z neho a okolností vzniku textu môžu byť teraz zaujímavé a aktuálne v súvislosti s Petrom Koščom alias pánom X, ktorého si zrazu  po rokoch mlčania všimli v médiách.

Zaujímavé sú vzťahy Košča s Keménym. Zaujímavé sú vzťahy policajtov, ktorí stáli za obvinením Keményho s Koščom.
Zaujímavé sú tiež aj vzťahy zase iných policajtov so svedkom proti Keménymu.
Zaujímavé je, že v určitom období určití ľudia už zrazu nešli Harabinovi po krku.
A zaujímavé sú aj ďalšie veci..

Viac o Bonovi a Keménym si môžete prečítať v mojom staršom článku tu:

https://blog.sme.sk/juliamikolasikova/politika/co-spaja-danoveho-podvodnika-bona-ktory-planoval-tri-vrazdy-a-lexovho-muza

Júlia Piraňa Mikolášiková

Júlia Piraňa Mikolášiková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  318
  •  | 
  • Páči sa:  143x

Témy spojené s políciou, prokuratúrou, súdmi a organizovaným zločinom.Písala som pre Nový Čas, pre Aktuálne.sk ( Články tu ). Teraz píšem pre TVKRIMI.SK Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu