Čontyho od Sátora obvinili z vraždy bratov Raiszovcov

Csaba a Szilárd Raiszovci zmizli v septembri 2008. V marci 2011 ich našli mŕtvych v tajnom hrobe. Z vraždy obvinili Ľudovíta Sátora, ktorý je už po smrti. Vyšetrovateľ teraz obvinil aj Zsolta Nagyho s prezývkou Čonty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zsolt Nagy alias Čonty bol kamarát a pravá ruka mafiánskeho bossa Ľudovíta Sátora. V máji pri razii v Dunajskej Strede s názvom Mlynček ušiel. Obvinili ho z viacerých vrážd.

Zsolt Nagy alias Čonty
Zsolt Nagy alias Čonty (zdroj: PZ)

Zatkli ho v auguste v lesnom poraste medzi obcami Ohrady a Horné Mýta v okrese Dunajská Streda. Mal pri sebe zbraň, ktorú ale nestihol použiť.

Teraz ho obvinili aj z vraždy bratov Csabu a Szilárda Raiszovcov. Informáciu pre môj blog potvrdil hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Nezvestní bratia

Bratia Raiszovci boli nezvestní od septembra 2008. Obaja nastúpili do terénneho mercedesu a na základe telefonického dohovoru odišli do obce Vrakúň pri Gabčíkove, kde sa mali stretnúť s Čontym. Odvtedy boli ich telefóny vypnuté.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V marci 2011 Raiszovci našli mŕtvych v tajnom hrobe v Čófte pri Dunajskej Streda na pozemku Lehela Horvátha. Polícia už dávnejšie obvinila z ich vraždy Ľudovíta Sátora. Sátor je však už po smrti.

Padlo obvinenie za vraždu roky hľadaného mafiána Sátora.

Poprava vo Fontáne

Do reštaurácie Fontána vtrhli 25. marca 1999 traja maskovaní muži. Dvaja strelci vyšli na poschodie, kde sedeli členovia pápayovského gangu. Desať ľudí paľbu neprežilo. Tragickému koncu sa vyhol len Norbert Kocsis, ktorý krátko pred streľbou z reštaurácie odišiel.

Podľa prokuratúry si vraždu objednal Sátor. Obžalovali siedmich mužov a prípad sa dostal na súd. Obžalovaní boli aj bratia Csaba a Szilárd Raiszovci. Nezvestný bol aj ďalší obžalovaný Andrej Reisz. Ďalší obžalovaný muž - Árpád Szamaránszký zase zomrel pri dopravnej nehode.

SkryťVypnúť reklamu

Mlynček

Čonty je obvinený aj v dvoch ďalších prípadoch úkladných vrážd, ktoré sa stali v období od novembra 2006 do decembera 2010 a ďalšej vraždy, ktorá sa stala v roku 2003. Asistoval aj pri vražde spomínaného Andreja Reisza v novembri 2006. Podľa polície ho zastrelil Sátor, Kristián Kádár a Lehel Horváth telo rozporcovali na viacero častí, pomleli ich v mlyne na mäso a pozostatky vysypali do Malého Dunaja. Niektoré časti tela však spolu s Čontym zakopali na pozemku v Čótfe .

Obvinená je aj jeho družka

Čonty má blízky vzťah k šéfke miestneho klubu Most – Híd v Gabčíkove Judite Csörgőovej. Je jeho družka. Policajti u nej našli v čase Čontyho úteku list, tiež telefón, ktorý mal slúžiť na spojenie s ním a aj falošný preukaz príslušníčky tajnej služby. Potom ako ju v auguste v mafiánskej kauze tiež obvinili, pozastavili jej členstvo.

Júlia Piraňa Mikolášiková

Júlia Piraňa Mikolášiková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  335
  •  | 
  • Páči sa:  329x

Témy spojené s políciou, prokuratúrou, súdmi a organizovaným zločinom.Písala som pre Nový Čas, pre Aktuálne.sk ( Články tu ). Teraz píšem pre TVKRIMI.SK Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu