Ďalšie lži korunného svedka

Písmo: A- | A+

Svedka v kauzách okolo Mišenku a Mella obvinili z ďalšieho klamstva.

Viliam Mišenka bol na úteku od jesene 2010. Vo Venezuele ho dolapili 2. januára 2013 a po pár týždňoch, vo februári, ho s veľkou pompou priviezli na Slovensko.

Obvinený bol zo šiestich vrážd aj lúpeže, vo všetkých prípadoch proti nemu svedčil svedok Ján Krajčík. Viacerí znalci z odboru psychológie vo svojich posudkoch tvrdia, že nefabuluje a jeho výpovede sú dôveryhodné. Ukázalo sa však, že mnohé jeho svedectvá sa zakladajú na lži.

Ján Krajčík
Ján Krajčík (zdroj: archív pir)

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil Krajčíka z krivej výpovede, krivej prísahy a krivého obvinenia nakoľko nepravdivo vypovedal v procesnom postavení svedka v trestnom konaní vo veci vraždy Jána Krišku. Stalo sa tak ešte 29. septembra 2014. Informáciu pre môj blog potvrdil tlačový odbor policajného prezídia.

Vražda Krišku

Ešte v auguste 2011 Mišenku (v tom čase bol na úteku, pozn. autorky) a Slavomíra Selického obvinili z vraždy podnikateľa Jána Krišku, ktorá sa stala na jeseň 2001 v Sládkovičove. Podnikateľa popravil strelec, ktorý prechádzal okolo na babete. Kľúčový svedok Krajčík podrobne opísal, ako Mišenku vyhľadal istý Erik z Bratislavy a zháňal človeka na Kriškovu likvidáciu. A aj, že pri niektorých stretnutiach bol aj Selický, ktorého polícia považovala za strelca. „Niekoľko dní po stretnutiach u Mišenku som sa z médií dozvedel, že sa v Sládkovičove stala vražda,“ vypovedal Krajčík. Do spojitosti si to dal aj preto, že Selický mu mal pri inej príležitosti povedať: „Nie je problém niekoho zabiť. Sadneš na motorku, j... a ideš do p...“ Svedok mal na polícii z desiatok fotografií spoznať Erika, to sa mu však nepodarilo.

Ukázalo sa však, že Selický bol v čase vraždy hospitalizovaný v Chorvátsku, kde ho operovali, lebo si poranil nohu. Znalec potvrdil že jazva, ktorú má na nohe, vznikla v čase uvedenom v správe od chorvátskych lekárov.

Trestné stíhanie voči Selickému prokurátor zastavil v júni 2012. Vo väzbe sedel desať mesiacov. Vo februári tohto roku zastavili aj trestné stíhanie voči Mišenkovi.

Viliam Mišenka

  • Obvinený je v kauze výbuchu v topoľčianskej firme. Policajti ešte prípad vyšetrujú. Kľúčový svedok prípadu bol opäť Krajčík.

  • V kauze vraždy Jozefovu Gudábu je obžalovaný a rozhoduje súd. Kľúčový svedok prípadu je tiež Krajčík.

Ján Krajčík

Skryť Zatvoriť reklamu