Kauza gangu sátorovcov: Regionálnu političku a expolicajta obvinili z falšovania dokladov

Strážcovia zákona pri domových prehliadkach našli u šéfky miestneho klubu Most – Híd preukaz príslušníčky SIS a u expolicajta policajný preukaz. Ukázalo sa, že sú falošné. Teraz čelia aj obvineniu z falšovania dokladov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Keď ich tento rok v auguste obvinili v kauze mafiánskeho gangu sátorovcov pri domových prehliadkach u nich našli preukaz príslušníčky tajnej služby a policajný preukaz. 

Znalec skonštatoval, že doklady sú falošné. Šéfka miestneho klubu Most – Híd v Gabčíkove Judita Csörgőová a elitný expolicajt Boris Drevanák tak najnovšie čelia aj obvineniu z falšovania dokladov.

 „Obvinenie bolo rozšírené za prečin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky,“ povedala pre môj blog hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Pôvodne vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil Juditu Csörgőovú zo založenia zločineckej skupiny a ekonomickej trestnej činnosti. Mala podieľať s ďalšími ľuďmi na nelegálnej výrobe cigariet v Orechovej Potôni. Ich výrobou mali v roku 2007 skrátiť daň o takmer 18 miliónov vtedajších Slovenských korún.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Uznesenie Najvyššieho súdu, ktorý rozhodol, že bude stíhaná na slobode je verejne dostupné tu

Medzi obvinenými sátorovcami je aj predsedníčka klubu Most - Híd v Gabčíkove

Bývalý elitný policajt Boris Drevenák bol zase pôvodne obvinený za to, že sa v roku 2003 podieľal na vražde Vojtecha E. v Bratislave vo Vrakuni.

"Mal poskytnúť informácie o jeho pobyte, o vražde mal byť informovaný a mal ovplyvňovať priebeh jej vyšetrovania," informovala polícia.

Kauza mafiánskeho gangu z Dunajskej Stredy: Zadržali elitného expolicajta

Najvyšší súd rozhodol, že tiež bude stíhaný na slobode. Rozhodnutie je verejne dostupné tu.

SkryťVypnúť reklamu

Zločinecká sátorovcov mala podľa polície páchať násilnú a ekonomickú trestnú činnosť na území Slovenska, aj Maďarska od roku 1999 až do roku 2010.

Padlo obvinenie za vraždu roky hľadaného mafiána Sátora. Sudca rozhodol o väzbe

Júlia Piraňa Mikolášiková

Júlia Piraňa Mikolášiková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  335
  •  | 
  • Páči sa:  329x

Témy spojené s políciou, prokuratúrou, súdmi a organizovaným zločinom.Písala som pre Nový Čas, pre Aktuálne.sk ( Články tu ). Teraz píšem pre TVKRIMI.SK Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu