Medzi obvinenými sátorovcami je aj predsedníčka klubu Most - Híd v Gabčíkove

AKTUALIZOVANÉ Šéfka klubu Most - Híd v Gabčíkove čelí obvineniu zo založenia zločineckej skupiny a krátenia dane pri výrobe nelegálnych cigariet spolu s mafiánskym gangom sátorovcov. Súd definitívne rozhodol, že do väzby nepôjde.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

AKTUALIZOVANÉ o 17,50 o informáciu ohľadom prepustenia expolicajta z väzby , o15,00 - priebeh zasadnutia na súde, o 9,57 hod. o vyjadrenie strany Most - Híd.

Judita Csörgőová je obvinená zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Podľa vyšetrovateľa spolu s ďalšími ôsmymi osobami medzi ktorými figurujú aj známe mená ako Zsolt Nagy alias Čonty, ktorý je na úteku, Kristián Kádár, Franrišek Zákál, či expolicajt z elitného útvaru Boris Drevenák bola činná pre zločineckú skupinu „sátorovci“. Gang mal páchať násilnú a ekonomickú trestnú činnosť na území Slovenska, aj Maďarska od roku 1999 až do roku 2010.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Csörgőová je obvinená aj z ekonomickej trestnej činnosti, podľa vyšetrovateľa sa mala podieľať s ďalšími ľuďmi na nelegálnej výrobe cigariet v Orechovej Potôni. Ich výrobou mali v roku 2007 skrátiť daň o takmer 18 miliónov vtedajších Slovenských korún.

Judita Csörgőová s obhajcom.
Judita Csörgőová s obhajcom. (zdroj: Jozef Habočík)

Csörgőovú zadržali pri policajnej akcii, ktorá prebehla 2. augusta. Sudca Špecializovaného trestného súdu ju a ani ďalšieho obvineného - Róberta Rostása minulý týždeň do väzby nevzal. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal sťažnosť, väzbu žiadal z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov. O sťažnosti dnes (vo štvrtok 11. augusta) rozhodoval Najvyšší súd.

Skryť Vypnúť reklamu

Policajti našli telefón od Čontyho na úteku

Na verejnom zasadnutí súdu vyšlo najavo, že policajti pri domovej prehliadke u Csörgőovej našli dokumenty a listy od už spomínaného Zsolta Nagyho alias Čontyho, ktorý sa skrýva a čelí obvineniu z viacerých vrážd. Podľa vyjadrenia jej obhajcu, vyzývala Čontyho, aby sa vzdal polícii. Pri domovej prehliadke strážcovia zákona zaistili aj telefón, ktorý mal slúžiť na spojenie s Čontym.

"Vôbec ho nezapla, nechcela sa s ním kontaktovať," uviedol obhajca Peter Kovács.

Žiadal ponechať klientku na slobode. Senát Najvyššieho súdu sťažnosť prokurátora zamietol. Podľa ich názoru “ide o skutky, ktoré sa stali v dávnej minulosti a nie je obava, že by obvinená mohla ovplyvňovať svedkov." Csörgőovú do väzby nevzal.

Skryť Vypnúť reklamu

Csörgőová sa pre média veľmi vyjadrovať nechcela.„Samozrejme, že som spokojná," skonštatovala pri odchode zo súdu.

Angažuje sa v politike, zápasení a podniká

Csörgőová je predsedníčka miestneho klubu strany Most - Híd v Gabčíkove.

"Okresné predsedníctvo strany Most-Híd zasadá dnes ( štvrtok 11. augusta), a bude sa zaoberať aj s prípadom pani Csörgőovej. O jej aktivitách, kvôli ktorým bola obvinená, strana nevedela," povedal pre hovorca strany András Nagy.

O výsledkoch okresného predsedníctva poskytne Most - Híd informácie v piatok.

Csörgőová od marca 2007 pôsobí v obchodnej spoločnosti, v ktorej predtým figuroval už spomínaný Kristíán Kádár. Ten od mája sedí vo väzbe, čelí obvineniu z vrážd. Zadržali ho pri policajnej akcii s názvom Mlynček. (Viac si môžete prečítať tu.) 

Od júla 2003 má aktivity vo firme, kde pôsobila aj exmanželka mafiánskeho bossa Ľudovíta Sátora. Z jeho vraždy je obvinený práve Kádár. Csörgőovej meno sa objavuje i v ďalších spoločnostiach.

Skryť Vypnúť reklamu

Csörgőová sa ako manažérka angažuje v Zápasníckom športovom klube Gabčíkovo. 

Policajná akcia v číslach

 • Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil z rôznych zločinov spolu 15 osôb.
 • Za založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny deväť ľudí
 • Z porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru a pre skrátenie dane deväť osôb.
 • Z vraždy dvoch ľudí.
 • Spolu zadržali sedem osôb.
 • Po vypočutí  štyroch zo zadržania prepustili.
 • V prípade troch osôb žiadal prokurátor väzbu.
 • Sudca vzal do väzby iba jedného muža.
 • V prípade dvoch ľudí dal prokurátor sťažnosť, rozhodovať bude Najvyšší súd.
 • Ostatných obvinených zadržali a poslali do väzby ešte v máji pri policajnej akcii s názvom Mlynček v súvislosti s vraždami v Dunajskej Strede a okolí.

Expolicajta z väzby prepustili

Sudca špecializovaného trestného súdu do väzby poslal bývalého policajta Borisa Drevenáka. Dôvodom na jeho stíhanie za mrežami je obava, že by mohol ujsť a ovplyvňovať svedkov. Proti rozhodnutiu podal sťažnosť.

Najvyšší súd dnes ( štvrtok 11. augusta) na neverejnom zasadnutí rozhodol, že bývalého policajta spoza mreží prepustia. Stíhaný tak bude na slobode.

Drevenák pôsobil do roku 2005 na Úrade boja proti organizovanej kriminalite. (Viac si môžete prečítať tu.)

Boris Drevenák
Boris Drevenák (zdroj: Jozef Habočík)

Drevenák čelí obvineniu, že sa v roku 2003 podieľal na vražde Vojtecha E. v Bratislave vo Vrakuni. "Mal poskytnúť informácie o jeho pobyte, o vražde mal byť informovaný a mal ovplyvňovať priebeh jej vyšetrovania," informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Júlia Piraňa Mikolášiková

Júlia Piraňa Mikolášiková

Bloger 
Populárny bloger
 • Počet článkov:  314
 •  | 
 • Páči sa:  82x

Témy spojené s políciou, prokuratúrou, súdmi a organizovaným zločinom.Písala som pre Nový Čas, pre Aktuálne.sk ( Články tu ). Teraz píšem pre TVKRIMI.SK Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu