Padlo obvinenie za vraždu roky hľadaného mafiána Sátora. Sudca rozhodol o väzbe

AKTUALIZOVANÉ Razia v Dunajskej Strede z tohto týždňa súvisí s mafiánskymi vraždami. Boss Ľudovít Sátor z Dunajskej Stredy je mŕtvy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

AKTUALIZOVANÉ 20. mája o 16,50 hod. - vyjadrenie súdu o väzbe pre obvineného v nemocnici a informáciu od polície

To čo sa roky šepkalo, teraz potvrdili policajti. Roky hľadaný, niekdajší mafián z Dunajskej Stredy - Ľudovít Sátor je mŕtvy. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry z vraždy obvinil Kristiána Kádára a Františka Zakála.

"Kristián Kádár, František Zakál a Lehel Horváth sa spolčili za účelom usmrtenia Ľudovíta Sátora," uvádza vyšetrovateľ.

Kádár so Zákalom podľa vyšetrovateľa zabezpečili pre Horvátha žltý bager, aby vykopal jamu na tajný hrob a Kádár zohnal aj zbrane.

Ešte 2. decembra 2010 Sátor prišiel do areálu družstva v obci Čótfa neďaleko Dunajskej Stredy na stretnutie s Horváthom kvôli plneniu propán-butánových fliaš.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vyšetrovateľ tvrdí, že strelcom mal byť Kádár, z úkrytu v garáži však nevyšiel, na Sátora tak vystreli Horváth, potom aj vykopal bagrom tajný hrob a spoločne tam uložili telo Sátora.

V marci 2011 sa však Kádár, Zakál aj Horváth báli, že by tajný hrob mohli nájsť policajti, telo tak vykopali a previezli do nového tajného hrobu, na pozemok v Číčove, ktorý využíval Zakál.

Zavraždeného pomleli

Kádára obvinili aj z vraždy Andreja Reisza. Vyšetrovateľ uvádza, že ešte keď Sátor žil, spoločne s Kadárom oslovili Lehela Horvátha, že Reisza zavraždia. V novembri 2006 prišiel na pozemok do Čótfy a chcel si tam zazimovať loď. Sprevádzali ho Sátor a Zslot Nagy alias Čonty.

SkryťVypnúť reklamu

Obete a obvinení

1. vražda čas: 2. december 2010, obeť: Ľudovít Sátor, obvinení: Kristián Kádár, František Zakál 2. vražda čas: november 2006, obeť: Andrej Reizs, obvinený: Kristián Kádár 3. vražda čas: v období november 2006 - december 2010, obeť: neznáma, obvinený: Zsolz Nagy alias Čonty 4. vražda obeť: neznáma, obvinení: Zsolt Nagy, Juraj Bugár

"Kadár mal byť strelcom, z úkrytu však nevyšiel, zastreli ho tak Sátor. Kádár a Horváth jeho telo potom rozporcovali na viacero častí, pomleli ich v mlyne na mäso a pozostatky vysypali do Malého Dunaja," napísal v uznesení o vznesenia obvinenia vyšetrovateľ. Niektoré časti tela však spolu s Čontym zakopali na pozemku.

Dvaja neznámi mŕtví

Sátor sa v období od novembra 2006 do decembra 2010 podľa vyšetrovateľa dohodol s Čontym a Horváthom aj na zavraždení pre políciu zatiaľ neznámeho muža. Chlapa doviezli na pozemok do Čótfy. Čonty ho uškrtil a Horváth zakopal do tajného hrobu. Pozostatky našli policajti pred pár dňami.

SkryťVypnúť reklamu

Čonty figuruje ako obvinený aj v ďalšom prípade vraždy, tentokrát spoločne s Jurajom Bugárom. Na čine sa podieľali aj dnes už nebohý Sátor a opäť aj Horváth. Z uznesenia o vznesení obvinenia vyplýva, že pre políciu zatiaľ ďalšieho neznámeho muža uškrtil Bugár, pomáhal mu Čonty. Horváth opäť vykopal tajný hrob. Aj tento tajný hrob kriminalisti objavili pred pár dňami.

Lehel Horváth na zozname obvinených nie je. Dá sa tak predpokladať, že tento muž, ktorý by mohol mať prezývku Hrobár, je v prípade kľúčovým svedkom.

Informáciu o prípade v piatok potvrdil médiám aj hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

SkryťVypnúť reklamu

Policajti obvinili Čontyho aj ďalších mužov aj v ďalšom prípade vraždy z roku 2003, ktorá sa stala v Bratislave v mestskej časti Vrakuňa. Pri prestrelke bol usmrtený aj jeden z útočníkov. "Obvinení telá previezli do lesného porastu medzi obcami Tomášikovo a Trstice a zakopali ich do spoločného hrobu," dodal hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Idú do väzby

Sudca Špecializovaného trestného súdu vo štvrtok popoludní rozhodoval o návrhu prokurátora na vzatie dvoch obvinených do väzby.

Kádára poslal za mreže z dôvodu obavy, že by ušiel, ovplyvňoval svedkov a pokračoval v trestnej činnosti. Juraja Bugára z dôvodu, že by ovplyvňoval svedkov a pokračoval v trestnej činnosti. 

"Rozhodnutie je právoplatné, obvinený si sťažnosť nepodali," povedala pre môj blog hovorkyňa súdu Katarína Kudjaková.

Ďalší obvinený - František Zakál je hospitalizovaný v bratislavskej nemocnici, sudca tak v piatok rozhodoval tam a do väzby ho vzal. Potvrdila v piatok Kudjaková, s tým, že obvinený si podal sťažnosť. Rozhodovať tak bude Najvyšší súd.

O ostatných obvinených z prípadu vraždy v Bratislave rozhodoval Okresný súd Bratislava 1.

Čonty ušiel. Polícia mlčí

Kto je kto?

Poprava vo Fontáne

Vražda gangu Tibora Pápaya sa stala 25. marca 1999. Do reštaurácie Fontána vtrhli traja maskovaní muži. Dvaja strelci vyšli na poschodie, kde sedeli členovia pápayovského gangu. Desať ľudí paľbu neprežilo.Tragickému koncu sa vyhol len Norbert Kocsis, ktorý krátko pred streľbou z reštaurácie odišiel. Podľa prokuratúry si vraždu objednal Ľudovít Sátor, ktorý bol od roku 2000 na úteku. Obžalovali siedmich mužov a prípad sa dostal na súd. Obžalovaní bratia Csaba a Szilárd Raiszovci však zmizli. Nezvestný bol aj ďalší obžalovaný Andrej Reisz. Ďalší obžalovaný muž - Árpád Szamaránszký zase zomrel pri dopravnej nehode.

Bratia Raiszovci

Raiszovci boli nezvestní od septembra 2008. Obaja údajne nastúpili do terénneho mercedesu a na základe telefonického dohovoru odišli do obce Vrakúň pri Gabčíkove, kde sa mali stretnúť so Zsoltom Nagyom alias Čontym. Odvtedy boli ich telefóny vypnuté. V marci 2011 ich našli mŕtvych v tajnom hrobe v Čófte na pozemku Lehela Horvátha. Polícia obvinila z ich vraždy Ľudovíta Sátora. Kľúčovým svedkom prípadu bol Kristián Kádár. (Andrej Reisz sa pred zmiznutím tiež stretol s Čontym. - pozn. autorky)

Kádár ušiel pred raziou

Policajti v marci 2012 chceli zatknúť v tom čase kľúčového svedka v kauze vraždy bratov Raiszovcov - Kristiána Kádára, ten však ušiel. Chytili ho až vlani v júni, v Maďarsku v meste Györ. Pri sebe mal štyri mobily, z niektorých bolo možné telefonovať aj šifrovane. Vydali ho na Slovensko a pred pár týždňami sa dostal na slobodu. Stalo sa tak po vynesení rozsudku za podvod, ktorým Kádára odsúdil na tri roky väzenia s podmienečným odkladom na päť rokov. Kádár vyhlásil, že je vinný, poškodeným sa ospravedlnil a skutok spred trinástich rokov oľutoval. V záverečnej reči sľúbil, že bude viesť riadny život. Rovnaký postup zvolil aj ďalší obžalovaný Adorján György. Ďalší obžalovaný v tomto prípade bol vyčlenený na samostatné konanie.

Júlia Piraňa Mikolášiková

Júlia Piraňa Mikolášiková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  358
  •  | 
  • Páči sa:  516x

Témy spojené s políciou, prokuratúrou, súdmi a organizovaným zločinom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

44 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

280 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu