Piraňa vie prvá: Mišenku ženú pred súd, ďalšie stíhanie pre vraždu prerušili

Písmo: A- | A+

Prokurátor Generálnej prokuratúry SR podal na Viliama Mišenku na nitriansky okresný súd obžalobu v prípade vraždy Jozefa Gudábu. Polícia zase prerušila trestné stíhanie v kauze vraždy Františka Marka.

Keď policajti Viliama Mišenku vo februári 2013 doviezli na Slovensko z Venezuely, kde ho dolapili, úlovkom sa veľkolepo pochválili. Novinári mu dávali prívlastok najhľadanejší, v tom čase bol obvinený z piatich vrážd. Sudca ho vzal do väzby pre obvinenie z vraždy Petra Čongrádyho zo septembra 2004. Obvinenia sa však prokuratúre a polícii postupne rúcajú. V kauzách vystupuje ako kľúčový svedok Ján Krajčík, z ktorého sa vykľul klamár.

Viliam Mišenka
Viliam Mišenka 

Podali obžalobu

V júli 2011 Viliama Mišenku a Karola Mella obvinili z vraždy Gudábu z marca 2003. Prípad sa odohral v Bojnej (okr. Topoľčany). Tajný hrob našli kriminalisti vo februári 2011. Na mieste činu bol podľa prokuratúry aj Mišenkov synovec Jozef. (Zastrelili ho v júli 2010.) A tiež kľúčový svedok Krajčík, práve on ukázal policajtom miesto tajného hrobu a opísal popravu. Tiež tvrdí, že Mišenka, jeho synovec Jozef a Mello vzali Gudábu na chatu a Mello ho zastrelil. Svedok vyšetrovateľovi povedal, že vystrelil aj Viliam Mišenka a on s jeho synovcom potom na príkaz telo zakopali.

Karol Mello
Karol Mello 

Mella vylúčili na samostatné konanie.

Prokurátor Generálnej prokuratúry SR podal na Mišenku obžalobu na Okresný súd Nitra, ten rozhodne, či obžalobu prijme a začne sa hlavné pojednávanie, alebo prípad vráti na došetrenie prokuratúre.

Stíhanie prerušili

V inej kauze – vražda Františka Marka polícia prerušila trestné stíhanie.Dôvodom je, že v prípade je obvinený aj Mello a nepodarilo sa ho vypočuť cestou medzinárodnej právnej pomoci. Zdržiava sa totiž v Belize. Rozhodnutie o prerušení trestného stíhania ešte nie je právoplatné, sťažnosť môže podať obvinený a aj poškodení.

O Markovi si všetci mysleli, že v októbri 1996 zhorel v chatke nešťastnou náhodou. V januári 2012 svedok Krajčík vyhlásil, že bol zastrelený. Vzápätí exhumovali Markove pozostatky a v jeho tele našli úlomky plášťa strely. Zaujímavosťou je , že u svedka Krajčíka našli policajti druhovo zhodnú zbraň, aká bola použitá pri vražde.

Ďalšie obvinenie

Zbavený obvinení

Svedok Krajčík

Spomínaný svedok Ján Krajčík je okrem prípadu vraždy (výbuch v Euromonte) obvinený aj z marenia spravodlivosti krivej výpovede.

Ján Krajčík
Ján Krajčík 

Policajtom totiž podhodil falošné nahrávky, ktoré mali kompromitovať nitrianskeho ex prokurátora z korupcie. Vyšetrovateľ dokonca na základe zvukových záznamov bývalého prokurátora aj obvinil. Keď vyšlo najavo, že sa jedná o podvrh, prokurátor stíhanie voči bývalému kolegovi zastavil. Na nahrávkach padali podozrenia aj na sudcu, advokátov a ďalšie osoby. Krajčíka stíhajú vo väzbe.

Skryť Zatvoriť reklamu