Policajti priznali, že Čonty z vražedného gangu ušiel. Vyhlásili mimoriadne pátranie

Obvinený je v dvoch prípadoch úkladných vrážd, ktoré sa stali v období od novembra 2006 do decembera 2010 a ďalšej vraždy, ktorá sa stala v roku 2003. Ušiel pred policajnou raziou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Policajti minulý týždeň v piatok o tom, že jeden z obvinených z vražedného gangu z Dunajskej Stredy pred raziou ušiel, mlčali. Tvrdili, že: "O všetkých dostupných informáciách, ktoré bolo možné zverejniť k prípadu sme informovali."

Čontyho policajti nechytili

Na webovej stránke polície v sekcii hľadané osoby sa počas víkendu po zadaní mena Zsolt Nagy objavila informácia: "Podmienke vyhovuje 0 záznamov". V pondelok sa situácia zmenila a polícia zverejnila, že po ňom vyhlásili mimoriadne pátranie. Vyhľadať sa to dá tu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Obeť pomleli v mlynčeku na mäso

Zsolt Nagy s prezývkou Čonty bol kamarát a aj pravá ruka bossa Ľudovíta Sátora.Ten je podľa polície mŕtvy. Z jeho vraždy obvinili dvoch mužov.

Mafián Sátor je mŕtvy. Zavraždili ho

Čonty je obvinený v dvoch prípadoch úkladných vrážd, ktoré sa stali v období od novembra 2006 do decembera 2010 a ďalšej vraždy, ktorá sa stala v roku 2003.

Asistoval aj pri vražde v novembri 2006. Jeho šéf Sátor zastrelil Andreja Reisza. Reisz bol spolu so Sátorom obžalovaný v prípade mafiánskej popravy v bare Fontána v Dunajskej Strede, ktorá sa odohrala v marci 1999.

Podľa polície Kristián Kádár a Lehel Horváth telo Reisza potom rozporcovali na viacero častí, pomleli ich v mlyne na mäso a pozostatky vysypali do Malého Dunaja. Niektoré časti tela však spolu s Čontym zakopali na pozemku v Čótfe pri Dunajskej Strede.

SkryťVypnúť reklamu
Policajti zverejnili, že Nagyho hľadajú.
Policajti zverejnili, že Nagyho hľadajú. (zdroj: PZ)

Ušiel aj takáčovec s prezývkou Plešatý

Zaujímavosťou je, že polícia doteraz na webw nezverejnila informáciu o tom, že pátra po Henrichovi Szűcsovi s prezývkou Plešatý zo skupiny takáčovcov, ktorý tiež ušiel zase pred inou policajnou raziou.

Plešatý pred raziou ušiel. Videli ho Györi

"Môže potvrdiť, že polícia po jednom z obvinených (Henrich S.) intenzívne pátra a počas policajnej akcie ho nebolo možné zadržať. Okrem pátrania preto využíva aj všetky dostupné opatrenia na jeho zadržanie," uviedli z policajného prezídia pre môj blog ešte10. mája.

Prečo?

Ako je možné, že pri realizácii prípadov zločineckých a organizovaných skupín, alebo prípadov súvisiacich s podsvetím, takmer vždy príde k úniku informácií a niektorí z obvinených väčšinou na najvyššom stupni riadenia skupiny ujdú a nepodarí sa ich zadržať?

SkryťVypnúť reklamu

"Pri realizácii trestného konania v súvislosti s akciami zameranými na zaistenie osôb a vecí, sú úkony a postupy policajtov vždy realizované tak, aby došlo k zaisteniu všetkých určených osôb a vecí potrebných pre účely trestného konania," odpovedal riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško.

Júlia Piraňa Mikolášiková

Júlia Piraňa Mikolášiková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  335
  •  | 
  • Páči sa:  329x

Témy spojené s políciou, prokuratúrou, súdmi a organizovaným zločinom.Písala som pre Nový Čas, pre Aktuálne.sk ( Články tu ). Teraz píšem pre TVKRIMI.SK Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu