Hotel ,, Guspan“ alebo NRSR , či parlament ?

Čo je viac ? To je matematika prvého stupňa základných škôl.Aktivista opäť dokázal v parlamente, že 1 ≥ 150.  Kto volí poslanca a kto riaditeľa inštitútu NRSR?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Keď som oslovil poslanca Ing. Marosza z OĽaNO, netušil ešte, že jeho stretnutie so mnou mu môže byť osudné. Prijal ma počas rokovania NRSR a obedňajšej prestávky, ale netušil kto pôjde so mnou. Do parlamentného bufetu musíte ísť cez ,,ochranku“, ktorá je rovnako prísna ako ,,ochranka“ na recepcii NRSR. Pán poslanec Ing. Marosz prišiel pre nás a kontrola, ktorá nás preverila, dovolila vstúpiť nám do priestorov, kde poslanci NRSR obedujú. Takto som s nim pri stole aj so svojim sprievodom prejednával spoluprácu. Bol nadšený ako každý nováčik, ktorý si myslí, že keď je poslanec NRSR, čo všetko on môže vykonať pre občanov Slovenska. Alebo bol naivný, keď o našej návšteve ho niekto asi riadne ,, sprdól“ ?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kto mu dal ako sa hovorí,, nôž na krk“ ? Bol to predseda politickej strany OĽANO alebo parlamentný inštitút?

 Pán poslanec Ing. Marosz sa odmlčal a nemôže už k diskusii, ktorú sme s jeho nadšením prejednávali, podať relevantné vysvetlenie! Po týždni som mu zavolal a jeho odpoveď bola,, ja idem robiť politiku“. No tak držím palce pán poslanec, ale občania potrebujú riešenia a nie ďalších politikov.

Keď sa konalo v parlamente rokovanie na schôdzi Výboru Národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny. Poslanci tohto Výboru si mohli vypočuť obhajobu predsedu Ústavu pamäti národa. Mňa však do budovy NRSR cez recepciu nevpustili, lebo tam údajne stále pre mňa platí zákaz. Ako to, že na jednej ,,ochranke“ môžem vojsť do budovy a na druhej NIE ?

SkryťVypnúť reklamu

Pani na recepcii odpovedala, že tam má pre mňa na počítači zákaz.

Pýtam sa ,, kto ten zákaz môže odstrániť?“ ale jej odpoveď nebola vysvetlením, ale skôr neodborná výhovorka, tak som naliehal na najkompetentnejšiu osobu. ,, Kto to môže zrušiť, môj zákaz? Fico?“ Odpovedala. ,, Je to pán riaditeľ parlamentného inštitútu pán Guspan.“

Bratislava 26. Apríla 2016 – Novým kancelárom Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) sa stal Daniel Guspan, ktorý vo funkcii nahradil Viktora Stromčeka. Ten nastúpil na pozíciu štátneho tajomníka Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR.

"Nepochybujem, že Daniel Guspan je skúsený človek, ktorý bude pokračovať v tom, čo sme začali," povedal na margo nového kancelára predseda parlamentu Pavol Paška. Odchádzajúcemu Viktorovi Stromčekovi želá, aby sa mu darilo a aby urobil na ministerstve taký kus práce, ako v Národnej rade SR. "Mladým ľuďom netreba brániť v ambíciách."

SkryťVypnúť reklamu

Guspan je absolventom Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. Hovorí plynule nemecky, anglicky, francúzsky a rusky. Počas svojej kariéry pôsobil vo viacerých vedúcich pozíciách v súkromných spoločnostiach a korporáciách. Je bez politickej príslušnosti. "Vytvoril som si dojem, že kancelária funguje, potrebujem sa dostať do hĺbky. Myslím si, že efektívnosť, zodpovednosť a pracovné nasadenie sú hodnoty, ktoré sa oceňujú rovnako v súkromnej, ako aj štátnej sfére," podotkol nový kancelár.

http://www.hlavnespravy.sk/nr-sr-novym-kancelarom-sa-stal-daniel-guspan/93824,

A teraz moja otázka:,, Načo máme poslancov NRSR, keď ich právomoci sú nulové ? Je to preto, že je lepšie mať 150 núl v parlamente, keď už sa dnes kradne vo veľkom a nula hore – dole ? alebo je to preto, že treba vyvolať u občanov dojem demokracie ?“

SkryťVypnúť reklamu

https://www.youtube.com/watch?v=g3zI08oJYz4

Juraj Chlebik

Juraj Chlebik

Bloger 
  • Počet článkov:  225
  •  | 
  • Páči sa:  0x

humana Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu