,,….......ľudia skôr zabudnú na smrť otca ako na stratu majetku.“

,,Keď vidíš, že minister myslí viac na seba ako na teba a že vo všetkom , čo robí, pozerá len na svoj prospech, ten nie je nikdy dobrý minister a nikdy mu nemôžeš veriť!“

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

,,Ľudia sú tak slabomyseľní a tak sa natískajú tomu, čo práve potrebujú, že kto chce klamať, vždy si nájde niekoho, kto sa oklamať dá.“

,,Každý vidí, akým sa zdáš byť, ale málokto vycíti aký naozaj si.“

,,Človek, ktorý chce byť za všetkých okolností dobrý, celkom určite pohorí pred ostatnými, ktorí dobrí nie sú! „( ,,musí byť podľa potreby dobrý aj zlý a hlavne užitočný!"

,,V údolí je zdatnosti dostatok, ale v hlavách chýba.“

,,Keď vidíš, že minister myslí viac na seba ako na teba a že vo všetkom , čo robí, pozerá len na svoj prospech, ten nie je nikdy dobrý minister a nikdy mu nemôžeš veriť!“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Koho chcete počúvať ?  Kto vie ošklbávať ?
Koho chcete počúvať ? Kto vie ošklbávať ? (zdroj: archív OT)

,,V pokojných dobách nepomysleli na to, že by sa pomery mohli v krajine zmeniť (a je to častý ľudský omyl, že sa za pekného počasia nepočíta s búrkou) . A keď prišli zlé časy, hľadali spásu a útechu a nepomysleli na obranu.“ ( náš štát – občania a nimi volení zástupcovia )

,,Človek nemá nikdy padať na zem len preto, že verí, že ho niekto zdvihne. To sa buď nestane. A ak sa to stane, nie si v bezpečí, pretože taká opora je ponižujúca a nezávisí na tvojej vôli. Len tá obrana je dobrá, spoľahlivá a trvá, ktorá závisí na tebe a na tvojej zdatnosti.“

Na koho sa máme spoľahnúť ? Nebodaj na takých, čo sa len zviditeľňovať chcú a po moci túžia, či vlastnom prospechu?
Na koho sa máme spoľahnúť ? Nebodaj na takých, čo sa len zviditeľňovať chcú a po moci túžia, či vlastnom prospechu? (zdroj: archív OT)

,,Nikto nepočúva tých, ktorí niečo vedia, každý má sám veľa rozumu, doposiaľ sa žiadny nedokázal ani schopnosťami, ani so šťastím presadiť tak, aby sa mu ostatní podrobili.“

SkryťVypnúť reklamu

http://jurajchlebik.blog.sme.sk/c/378978/porazka-vladcom-sveta-alebo-financny-tah-proti-sionistom.html, 

http://jurajchlebik.blog.sme.sk/c/385506/slovensko-potrebuje-nove-spolocenske-zriadenie.html?ref=viacbloger

http://jurajchlebik.blog.sme.sk/c/385507/kopte-exekutorov-do-zadku.html?ref=viacbloger

,,Ako osud ovplyvňuje ľudské záležitosti a ako sa mu vzoprieť?“

,,Je mi dobre známe, že mnohí ľudia verili a veria, že záležitosti tohto sveta do istej miery riadi osud a Boh, že ich ľudia svojou múdrosťou nemôžu zmeniť k lepšiemu, ba dokonca sú proti tomu celkom bezmocní. Z toho by bolo možné vyvodiť, že si človek nemá s ničím lámať hlavu, ale že sa má podriadiť náhode. A veria tomu skôr ľudia v našej dobe, kde sme okolo seba videli a deň čo deň vidíme obrovské zmeny, ktoré si nevedeli ani predstaviť. Ja sám, keď som o tom premýšľal, prikláňal som sa do istej miery k ich názoru.

SkryťVypnúť reklamu

http://jurajchlebik.blog.sme.sk/c/385995/strom-poznania.html?ref=viacbloger

A predsa doposiaľ v nás nevyhasla slobodná vôľa, preto je asi pravda, že osud rozhoduje o jednej polovici našich skutkov, ale umožní nám rozhodovať o druhej polovici našich skutkov, alebo aspoň z časti. Prirovnal by som osud k jednej z tých dravých riek, ktoré v návale hnevu zaplavujú údolia, porážajú stromy a domy, utrhnú kus hliny na jednom mieste a ukladajú ho na iné. Každý pred nimi uteká, každý sa ukláňa pred ich bláznivým ničením a nijako im nemôže vzdorovať. Ale aj keď je tomu tak, neznamená to, že by ľudia v pokojných dobách nemali stavať ochranné násypy a hrádze, aby rieky počas povodní tiekli vo vyhĺbených kanáloch, alebo by aspoň ich silu zmiernili, aby nebola tak nezvládnuteľná a ničivá.

SkryťVypnúť reklamu

Presne takto osud prejavuje svoju divokosť tam, kde sa jej nestavajú na odpor organizovanou silou, jeho únik smeruje k miestam, kde sa vie, že tam nie sú oporné hrádze a násypy, ktoré by ho znehybnili, zviazali.

http://jurajchlebik.blog.sme.sk/c/385309/policajt-v-site.html?ref=viacbloger

Všimnite si Taliansko, miesto veľkých zmien, ktoré si samo zavinilo, vidíme pred sebou krajinu bez hrádz a bez akéhokoľvek iného zabezpečenia. /Keby ho chránila zdatnosť panovníkov ako Nemecko, Španielsko a Francúzsko, povodeň by nebola spôsobila také veľké zmeny a vôbec nemusela vzniknúť.

To musí stačiť ako všeobecná pripomienka, ako vzdorovať osudu.

Obrátim radšej pozornosť k jednotlivým prípadom. Často vidíme ako ten, či onen panovník žije šťastne a zajtra je na dne, bez toho, že by sa zmenila jeho povaha, alebo iné jeho vlastnosti. Deje sa tak predovšetkým z príčin, ktorými som sa vyššie dlho zapodieval, že panovník spoliehajúci sa bez výhrad na šťastie stroskotá, až sa šťastný vietor obráti. ( zmena premiérov a predsedov parlamentu )

Imaginárny parlament v čase Protektorátu , lebo je faloš vo vláde a neprezradia vám pravdu- preto životy naše zapredali článkom 7,odst,2.Ústavy SR
Imaginárny parlament v čase Protektorátu , lebo je faloš vo vláde a neprezradia vám pravdu- preto životy naše zapredali článkom 7,odst,2.Ústavy SR (zdroj: archív OT)

Verím, že úspech má ten, kto sa správaním prispôsobuje daným okolnostiam a nemá úspech ten, ktorého postup je s danými okolnosťami v rozpore. Vidíme, že sa ľudia snažia dostať k cieľu, ktorý si každý z nich vytýčil, to je k sláve a bohatstvu, rôznymi cestami: jeden opatrne, druhý s prekážkami, jeden násilím a druhý ľsťou, niekto trpezlivosťou a druhý opakom. / A každý môže dosiahnuť svoje rôznymi spôsobmi. /Ďalej vidíme, ako z dvoch ľudí, ktorí konajú rovnako, jeden dosiahne cieľ a druhý nie. /Alebo ako dvaja ľudia, jeden obozretný a druhý prudký, majú obaja úspech, aj keď každý z nich zvolil inú cestu. Tu práve rozhodujú okolnosti: sú v ich postupe buď priaznivé, alebo nepriaznivé. Preto niekedy, ako som už povedal, dvaja ľudia jednajúci presne opačne , dosiahnu rovnakého výsledku, než to iní, síce postupujúci rovnako, ale jeden dôjde k cieľu a druhý nikdy. Z toho dôvodu taktiež kolíše šťastie panovníkov. Vládne niekto ohľaduplne a trpezlivo a doba i okolnosti sú také, že sa tento spôsob vlády osvedčuje, je šťastný. Keď sa doba a okolnosti zmenia, je stratený, ak nezmení svoje konanie. A nikto nie je dosť prezieravý, aby sa vedel takýmto zmenám prispôsobiť. Jednak sa nemôže odchýliť od toho, k čomu ho jeho povaha núti, nič ho nepresvedčí, aby opustil cestu, po ktorej až doposiaľ šťastne kráčal. Keď však príde čas, kde je treba siahnuť po násilí, ohľaduplný panovník to nedokáže a stroskotá. Keby menil povahu podľa doby a okolností, jeho šťastie by nepoznalo zmeny.

Pápež Július II, postupoval vo všetkom prudko, ale doba a pomery boli v tomto spôsobe jednania tak priaznivé, že vždy šťastne došiel k cieľu. Spomeňte si len na jeho prvú výpravu proti Bologni ešte za života pána Giovanniho Bentivoglia. Benátčania to nevideli radi takisto ako španielsky kráľ. S Francúzmi o tej veci doposiaľ vyjednával. A predsa nastúpil divoko a neohrozene do vojny na čele vojska. /Španieli a /Benátčania boli takýmto krokom pomýlení a nepohli prstom. Títo zo strachu, španielsky kráľ potom preto, že si prial ovládnuť celé Neapolské kráľovstvo. Na druhej strane si pápež naklonil francúzskeho kráľa. Keď to kráľ videl, že sa pápež pustil do boja, prehliadol jeho konanie, že mu nemôže bez viditeľnej urážky, odoprieť vojenskú pomoc, pretože ho chcel získať ako spojenca k porazeniu benátčanov. Július takýmto smelým činom dokázal to, čo žiadny iný pápež nikdy nedokázal s najväčšou ľudskou prezieravosťou. Keby bol váhal opustiť s armádou Rím a čakal, až bude všetko presne dohodnuté a dobre usporiadané, ako by bol urobil každý iný pápež, nemal by úspech. /Francúzsky kráľ by mal tisícky výhovoriek, ostatní tisícky obáv. Nebudem hovoriť o jeho ďalších skutkoch, ktoré boli úplne rovnaké a smelé a všetky sa mu podarili. Nežil dlho a preto bol ušetrený neúspechu. Keby bola prišla doba vyžadujúca opatrné jednanie, znamenala by jeho zánik, pretože by nikdy neodstúpil od metód, v čom ho charakterizovala jeho povaha.

Zhrnutie: Keďže sa osud mení, zatiaľ čo ľudia tvrdohlavo trvajú na svojich zvykoch, sú šťastní, pokiaľ sa ich postup zhoduje s danými pomermi. Ak nie sú nešťastní.www.osoh.sk

Ale domnievam sa , že sa lepšie oplatí jednať tvrdšie ako ohľaduplne, pretože Šťastena je žena. Ak chceme nad ňou mať kontrolu, musíme ju biť a správať sa ku nej autoritatívne. Kto sa bude takto riadiť, zvíťazí nad ňou lepšie ako ten, čo sa správa chladnokrvne. A Šťastena ako žena praje mladým, pretože nemajú toľko ohľaduplnosti, sú divokejší a smelšie si vynucujú poslušnosť.“

www.obcianskytribunal.sk 

Citáty : Niccoló Machiavelli, napísané v roku 1513 – potom sa niet čo čudovať, že jeho citáty sú platné aj dnes, keď sa ľudia nechcú poučiť. 

Každému , kto chce kolaborovať a vlastizradcom byť- aj vláde 1% prst hore zodvihni!
Každému , kto chce kolaborovať a vlastizradcom byť- aj vláde 1% prst hore zodvihni! (zdroj: archív OT)
Juraj Chlebik

Juraj Chlebik

Bloger 
  • Počet článkov:  225
  •  | 
  • Páči sa:  1x

humana Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavel Macko

Pavel Macko

188 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
INESS

INESS

107 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu