A tu o život ide, o ten večný

Pýtal sa prefekt kňazského seminára bohoslovca: Pán bohoslovec, blížia sa diakonské vysviacky. Ste pripravený stať sa diakonom a potom neskôr Kristovým kňazom? Áno, pán prefekt, odpovedá bohoslovec sebavedomo. Vraj ste mali v minulosti problémy s vierou v reinkarnáciu, pokračuje prefekt v dialógu. No áno, ale to už je dávno, to som bol ešte tráva.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)
Fundamenty
Fundamenty 

Starý vtip z kňazského seminára, na ktorom sme sa my, znalí prostredia, dobre bavili. V konečnom dôsledku však tento vtip vtipom nie je. No dobre, je. Ale je tiež akousi charakteristikou, či výpoveďou o tom, ako dnes niektorí kresťania vnímajú svoje kresťanstvo. Hoci sa ku Kristovi hlásia, ich konkrétne životné postoje sú s jeho učením nezlučiteľné a oni to ani netušia. Pozn. pre tých, ktorí si myslia, že v tom žiadny problém nie je, je. Ak tvrdím, že som kresťan a zároveň verím v reinkarnáciu (neverím v odpustenie hriechov, verím v osud, neverím vo večný život a pod.), niečo s mojim kresťanstvom nie je v poriadku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takže katolíci, čo takto zobrať do rúk Katechizmus Katolíckej cirkvi a preštudovať si ho? Budete možno prekvapení, čo všetko ešte je súčasťou Kristovho posolstva a čo už určite nie je. Pozn. ak sa vám nechce čítať, skúste si pozrieť jednotlivé časti cyklu relácií Fundamenty (je ich zatiaľ päť, postupne budú pribúdať ďalšie), v ktorej hostia moderátorky Janky Zlatohlávkovej, katolícky kňaz Marek Krošlák a laik Pavol Strežo (viď fotografia, ktorá je screenshotom z relácie), tento súhrn katolíckej náuky vysvetľujú.

Z otázok, na ktoré by som mal v súvislosti s napísaným odpovedať, vyberiem iba jednu: "Prečo?" Kamarátka lekárka (JV) mi raz povedala: "Ak nejde o život, nejde o nič." A tu o život ide, o ten večný. Tak preto.

Juraj Drobný

Juraj Drobný

Bloger 
  • Počet článkov:  357
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Pôvodne ODF (obyčajný dedinský farár), ktorý sa nedopatrením dostal k práci v masmédiách. Zoznam autorových rubrík:  Príbehy fotografiíTrochu o mojom kňazstveTrochu o tom, čo mi napadloTrochu aj o viereTrochu o životeTrochu o túlaní saTrochu o knihách, ktoré mám ráTrochu o všeličomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu