Aké bude počasie?

Častá otázka tých, ktorí chcú prísť, či prichádzajú na festival Verím Pane do Námestova. Moja odpoveď (dnes už okrídlená) znie: Počasie bude. Lebo veď ešte sa nikdy nestalo, žeby nebolo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Bazár svieti
Bazár svieti 

Do Námestova som prišiel vo štvrtok a odvtedy tu zažívam pravidelné búrky, popoludní. Takmer každý deň. Ani včerajšok nebol výnimkou. Včerajšok však bol prvým dňom, kedy sa tu na festivale hralo v amfiteátri.

Ráno o 8:45 h. sme otvárali tvorivé dielne a sprievodný program v Dome kultúry. O 17:00 h. začínal duchovný program svätou omšou v tunajšom kostole sv. Šimona a Júdu. No a o 18:50 h. som otváral 24. ročník festivalu Verím Pane do tretice. Stál som na festivalovom pódiu v amfiteátri, hovoril niečo, vlastne už ani neviem čo. Pršalo. Doplatili na to hostia z ČR, skupina Hrozen. Pozn. Pilgrimfest sa otvoril sám. Dážď v priebehu večera postupne ustal. Keď Služobníci Najvyššieho o 23:00 h. končili svoj koncert, bolo príjemne. A tma.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je štvrtok. Sedím v mramorke v kaťáku (pozn. pre neznalých, čosi ako náš hlavný stan) a druhý festivalový deň sa prebúdza k životu. Od deviatej začali tvorivé dielne, potom Pilgrimfest, duchovné poradenstvo (s Tomášom Lesňákom OFM Conv.), o dvanástej adorácia, o sedemnástej svätá omša s Jozefom Drobným (pozn. človekom, ktorý bol pri Verím Pane už v roku 1990, dnes je farárom v Modrovej) a okolo 18:00 h. by na priehrade mali začať večerný program noXcuse.

Vo večernom programe nás čaká malá zmena; tvorivá dielňa Práca v kapele sa predstaví na amfiteátri ako "predkapela" skupiny Magnet a nie v nočnom programe v Dome kultúry, ako to bývalo v rokoch minulých.

SkryťVypnúť reklamu

Klubové pódium, hm. Okolo 23:30 h. začneme v sále Domu kultúry klubovo, príde Sima Martausová. Po nej sa predstaví projekt Martina Norisa a mladých muzikantov, ktorí na Verím Pane vyrástli - FLOYTT. Dnešný program uzavrie zajtra ráno Radko Lesay. Pozn. už roky sa o zvuk svietenie klubových pódií starajú členovia dnes už nehrajúcej gospelovej skupiny Trenčiansky bazár a v poslednom čase aj ich dorastajúce deti. No deti, niektorí z nich sú dnes už dospelí. Na fotografii je nasvietené klubové pódium pre tento rok. Zľava: Ivan Klánek - svetlá (v kapele basová gitara), v strede Ján Nižňan - zvuk (v kapele zvuk) a ten pán vpravo je Marián Masár - zvuk (v kapale spev).

SkryťVypnúť reklamu

A zajtra ráno už bude piatok. A počasie opäť bude.

Juraj Drobný

Juraj Drobný

Bloger 
  • Počet článkov:  357
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Pôvodne ODF (obyčajný dedinský farár), ktorý sa nedopatrením dostal k práci v masmédiách. Zoznam autorových rubrík:  Príbehy fotografiíTrochu o mojom kňazstveTrochu o tom, čo mi napadloTrochu aj o viereTrochu o životeTrochu o túlaní saTrochu o knihách, ktoré mám ráTrochu o všeličomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu