Odkiaľ ste, pán farár?

Na otázku: Odkiaľ ste, pán farár? zvyknem odpovedať: Zo Slovenska. Ešte sa mi však nestalo, aby táto moja presná a stručná odpoveď niekoho uspokojila. Odkiaľ zo Slovenska? znie najčastejšia doplňujúca otázka. Tak ma chvíľu počúvajte a potom mi vy poviete, odkiaľ som.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Môj otec pochádza z Boroviec a maminka z Čermán. Ja som sa narodil v Martine. Do mojich siedmich rokov sme žili v Priekope. Keď som bol prvák na ZDŠ, presťahovali sme sa do Novej Dubnice. Maminka s najmladším bratom tam žijú dodnes. Pozn. otec je pochovaný v Horných Obdokovciach.

Obrázok blogu

V roku 1984 som odišiel do kňazského seminára v Bratislave. Do Novej Dubnice som sa vracal už iba na prázdniny. Po kňazskej vysviacke v júni 1989 som žil pol roka v Považskej Bystrici, tri roky v Horných Kočkovciach a od septembra 1992 do marca 1993 v Sparkill, NY. Po návrate z USA som žil dlhé roky v Lamači, z toho tri roky paralelne i na Bobote. Pár rokov som žil v Devíne a v Marianke. Od vinobrania v roku 2012 žijem v Rači.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Tak odkiaľ som?" "Zo Slovenska, pán farár."

Juraj Drobný

Juraj Drobný

Bloger 
  • Počet článkov:  357
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Pôvodne ODF (obyčajný dedinský farár), ktorý sa nedopatrením dostal k práci v masmédiách. Zoznam autorových rubrík:  Príbehy fotografiíTrochu o mojom kňazstveTrochu o tom, čo mi napadloTrochu aj o viereTrochu o životeTrochu o túlaní saTrochu o knihách, ktoré mám ráTrochu o všeličomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu