Pod lampu - hysterický hríb, áno h.

Vtipné. Samozrejme ani tento štvrtok som si nenechal újsť, ultra-objektívnu reláciu Pod lampou spolu s nezabunuteľným Štefanom Hríbom v roli nechápajúceho žiaka základnej školy pre mentálne postihnutých.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Tento krát však bola relácia čímsi zvláštna. Okorenená tou najtrápnejšou hysterickou propagandou, akú som kedy videl a zažil. Hríb po 20 minútach skonštatoval spolu so svojími spoludiskutujúcimi, že asi nemá význam diskutovať, keď vlastne ani nevedia či ešte diskutujú v slobodnej televízii. (Čo je preboha toto za debilný argument?) A ukončil reláciu.


Tu prichádza na scénu niekoľko humorných faktov:


1. Hreho-hystéria


Ihneď po nástupe Hrehu, ktorého takmer nikto nepoznal a dodnes ani veľa ľudí nepozná, sa rozpútala silná pravicová mediálna kampaň okolo Hrehu a proti Hrehovi, že bude politicky manipulovateľný, že je to satan, zlý človek, komunista a neviem čo všetko. Túto kampaň odštartovali pravicove denníky s rozhovorom s mega zábavným zabávačom, moderátorom či hercom, alebo čo to je Janom Krausom, ktorý rozprával svoje zatrpknuté historky o tom, ako sa s Hrehom raz nepohodol a tak je Hreha zlý, satan, diabol, vrah, podvodník .... a však to poznáme.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Po odvolaní Kordu - šéfa relácie Reportéri, ktorá je mimochodom rovnako "objektívna" ako Pod lampou, a vďaka, ktorej prehrala STV niekoľko súdov kvôli neobjektivite, prišiel Korda s historkou o tom, ako mu Hreha údajne povedal, že ho odvoláva na základe politických tlakov. Táto historka spustila lavínu ďalších pseudočlánkov, diskusií a kecov do prádzna o tom aký je Hreha satan, podvodník ... no veď to poznáme. Čo už natom, že mu bolo ponúknuté miesto šéfredaktora aj napriek tomu, že zbabral niekoľko reportáží, tak že šla kvoli nemu STV na súd, ktorý neskôr prehrala. Korda to je echt iný pán, ten sa so šéfredaktorským postom zahadzovať nebude a tak radšej bude hovoriť o čistkách a politických tlakoch, veď to je jednoduchšie a najmä účinnejšie.

SkryťVypnúť reklamu


2. Pokus o nevysvetliteľné - vžitie sa do hlavy Štefana Hríba


Štefanko Hríb si všetko evidtentne a na moje počudovanie dobre premyslel. Samozrejme, že jeho divadielko nebolo nič spontánne čo ho odrazu 20 minút po spustení relácie napadlo, ale bol to vopred premyslený krok k rozpútaniu diskusie medzi hlupákmi o tom, že je STV neslobodná. Otázka znie, na náklade čoho, by nemala byť? Asi na základe toho, že si po 20 minútach nepochopiteľne Hríb sám vzal slovo a ukončil SÁM a SLOBODNE reláciu so slovami, že nemá zmysel diskutovať, ak nevieme či ešte diskutujeme v slobodnej televízii.


Samozrejme už len na základe tohto by si Hríb zaslúžil, aby z STV poletel skôr, než ešte stihne položiť jednu zo svojích ultraprimitívnych otázok, ktoré nejedného z hostí nadzdvihli zo stoličky. Kto je Hríb, aby vyzíval k verejnej diskusii? A kto je, aby ukončoval reláciu, kedy sa mu zachce, len-tak lebo to tak cíti? Každého človeka so zdravým rozumom musí takáto ultrablbosť vytočiť do nepríčetnosti, ale samozrejme, iba človeka so zdravým rozumom, čiže to znamená len to čo napíšem v bode číslo tri.

SkryťVypnúť reklamu


3. Diskusia na internete - hysterky


Okamžite po trápnom divadle Štefana Hríba sa na internete rozpútala diskusia, s príspevkami v zmysle "tak toto je koniec nezávlistosti" poprípade "pojdeme štrajkovať pred budovu televízie" (asi s transparentmi, STV je neslobodná, lebo dovolila Štefanovi Hríbovi, aby si sám vzal slovo) ... a pod. Rozhorčení ľudia píšu svoje pocity a ani nevedia na základe čoho. Prosto - spustila sa lavína blbosti a to je ničo čo nieje možné zastaviť. Ostatne stým máme dostatok skúseností už z mojích predchádzajúcich článkov, ktoré podobnú davovú psychózu a jej následky potvrdzujú.

SkryťVypnúť reklamu


Podčiarknuté, sčítané, z ničoho sa urobilo niečo a 100x opakovaná lož sa stáva pravdou. Mierna mediálna masáž podporená hysterickým vystúpením Hríba, priniesla svoje ovocie v podobe stoviek diskutujúcich, hystericky vykrikujúcich po zmene v STV a po údajnej slobode, ktorú ale akosi nikto zatiaľ nedefinoval.

DOPLNENÉ :

Haha. Už sa stihla objaviť aj petícia, zhruba 2 hodiny po Hríbovom divadle, náhodička.

http://www.losers.sk/stv/

Juraj Martinka

Juraj Martinka

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som HR manager vo velkej nadnarodnej spolocnosti. Budete moji kamarati?:) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu