Michael Jackson - THE KING OF POP

V poslednej dobe ma chytila Michaelo Jackson-mania. Teda počúval som ho už aj predtým, ešte za starých dobrých čias na gramafóne - BAD. Ale v tomto čase ma to chytilo akosi viac, keď som si pozeral videá na youtube, uvedomil som si že, naplno si ho vychutnať je možné len keď zapojím takmer všetky zmysly. Super oblečenie, tanec, výkon, show a aj spev. To proste nemôže nefungovať aj v dnešnej dobe. Keď si ho mám akože porovnať s kýmkoľvek iným, tak je Jackson na míle vzdialený, až by som povedal, že zopár svetelných rokov pred kýmkoľvek iným.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

No ale chcel som sem dať skôr nejaké pikošky. Vedeli ste napríklad, že album Thriller je najpredávanejší album všetkých čias? Asi áno. Ale určite ste nevedeli!.. Že jeho ďalší album - BAD je druhý najpredávenejší hneď po Thriller-i. Tomu už poviem pikoška!

Keď som si tak surfoval po MJ- fans strankach, tak som sa dokonca dočítal, že väčšinu pesničiek si robil (komplet) sám, ako napríklad famóznu Billy Jean, povedali by ste to do neho? Asi áno.

Tancovať sa na moje počudovanie tiež naučil sám. A čo legendárny moonwalk? Niečo podobné už predtým existovalo a volalo sa to - backslide step, a spopularizoval to práve Michael, no dobre... a možno ešte (vraj) nejaký James Brown. Keď už sme pri tom moonwalku, tak prvý krát ho Michael použil pri vystúpení na oslavu 25-teho výročia Motown-u (hudobné vydavateľstvo) v roku 1983, práve pri pesničke Billy Jean. Odporúčam si pozrieť video nižšie, je to fakt extrémne dobrý výkon a hlavne je to naživo!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Ďalšia pikoška, neviem či si pamätáte žívé vystúpenie prii pesničke Smooth Criminal, ale ku koncu pesničky, urobi Michael aj s ostatnými tanečníkmi tzv. Anti Gravity Illusion a nakloní sa do 45-stupňového uhla, čo samozrejme fyzicky nieje možné. Trik spočíva v tom, že má Michael a dvaja ľudia okolo neho (navrhujú mu kostýmy) patentovaný systém: "Methods and Means for Creating Anti Gravity Illusion". Ide o upravené topánky, ktoré majú v päte zabudovaný systém na uchytenie, sním sa prichytia na špecíálne upravenom pódiu o vysunutý háčik v želanom čase a môžu sa nakloniť bez toho, aby si rozbili tvár.

SkryťVypnúť reklamu

Dôležité pri tomto triku je uvedomiť si, že pravdepodobne ani toto nieje možné bez dlhšieho tréningu.


Záverom chcem napísať, že po sledovaní mnohých videí na youtube, z live koncertov aj videoklipov, som si uvedomil, že Michael nebol na míle vzdialený len v dobe svojej najväčšej slávy, ale zostáva to tak aj dnes a je otázne či niekedy bude prekonaný. Keď si predstavím ten nevkus z 80tych rokov a kam všade mohol skĺznuť, tak mi až behajú zimomriavky po tele. Škoda len, že som nestihol vyrásť dostatočne skoro nato, aby som si nejaký koncert z 80tch, alebo 90tych rokov pozrel aj naživo, a tak mi zostáva už len záznam, aspoň že existuje youtube.

SkryťVypnúť reklamu


Ešte sem pridávam video z Motown - Billy Jean a Smooth Criminal z live koncertu. Pri tom smooth Criminal si všimnite ako v 4tej minúte príde chlapík s dynamitom v ruke, hneď potom príde práve trik s Anti Gravity Illusion.

Juj! No dnes len samé pozitívne správičky. :o)Billy Jean - Motown
Smooth Criminal - live (Anti Gravity Illusion)Link pre tých čo ci chcú o Anti Gravitty illusion prečítať viac.


Zdroj: http://amazingillusions.blogspot.com/2006/09/michael-jackson-smooth-criminal.htmlJuraj Martinka

Juraj Martinka

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som HR manager vo velkej nadnarodnej spolocnosti. Budete moji kamarati?:) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu