Tie príjemnejšie spomienky na včerajší večer

I keď včerajší večer bol pre väčšinu Slovakov smutný (aj mňa bolí srdce), ja budem aj tak spomínať v dobrom. Bol som totiž na koncerte, v brnenskej športovej hale Rondo, kapely Deep Purple.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Začiatok koncertu bol 20:00. Začal na minútu presne. Na úvod vystúpila predkapela SVATÝ PLUK, čo bolo pre mna trochu prekvapenie, čakal som niečo iné. Ale po prvých desiatich sekundách bolo z toho príjemné prekvapenie. Bol to zbor asi 30tich mladých ľudí v stredoškolskom veku. Ich "dirigent" bol typický rocker "a la Deep Purple". Spievali staré známe hity od Uriah Heep, Creedence, Peter Gabriel, Santana, Beatles a bolo to v skutku nádherné prevedenie. Dokonca dostali od "párplov" povolenie, aby zahrali aj jednu pesničku od nich, čo sa tak často nestáva, aby predkapela hrala pesničku hlavných predstaviteľov večera.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Pred zaciatkom
Pred zaciatkom 


Pred koncertom (fotené mobilom)


Presne o 21:00 to začalo. Najskôr úvodné video, celkom podarené, celá kapela akoby bola prevážaná v kamione zavretá v boxe s nápisom "the band". Na úvod zahrali niekoľko menej známych pesničiek z nového albumu, napríklad Rapture Of The Deep. "Dedkovia" sa na pódiu evidentne moc dobre bavili a publikum ešte lepšie. Reagovalo na každú výzvu o refrén, na povel zdvihnúť ruky, proste super atmosfera. V druhej polovici koncertu prišla smršť hitov ako Smoke On The Water, Highway Star, Hush, Perfect Strangers i Black Night, za podpory projekčného plátna, LED panelov a množstva dobre zladených svetlometov (farebne i s hudbou).

SkryťVypnúť reklamu
svetelna sou
svetelna sou 


Prvá pesnička

V dlhých inštrumenálnych sólach sa postupne predstavili všetci členovia kapely, ale v najdlhších a asi aj najlepších sa predstavili gitarista Steve Morse a hráč na klávesové nástroje Don Airey. Takisto spevák Ian Gillan odspieval koncert v skvelej hlasovej kondícii, spieval nádherne.

Ian Gillan
Ian Gillan 


Ian Gillan

Steve Morse
Steve Morse 


Steve Morse

Práve klávesák vo víre improvizácie zahral aj urývok od Smetanu - Mé vlasti, a tak isto zahral aj kúsok z Hviezdnych vojen. Niečo úžasné. Krásny kutúry zážitok. Ako som už spomínal, publikum bolo super. Bolo tam asi sedem tisíc divákov, vekový priemer tak 35-40 rokov :-)
Ale inak mám z toho len tie najlepšie spomienky, škoda že sa tie fotky moc nevydarili. Možno nabudúce.

SkryťVypnúť reklamu

P.S: našiel som na nete fotky od niekoho kto stál pred pódiom. Nie sú moje tak ich tu nedám, ale kto sa chce pozrieť, nájde ich tu

Juraj Ondruš

Juraj Ondruš

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Co len mozem sam o sebe napisat? Asi nic, na to su druhi aby o mne pisali a hovorili... Zoznam autorových rubrík:  TechnologieSportSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu