Ako na iPod bez iTunes

V tomto mojom príspevku sa dozviete, ako sa dá používať iPod aj bez iTunes a QuickTime hlvane vo WIN XP/2k (ale videl som aj pre MacOS). Je to pre tých, ktorým sa SW od Aplle moc nepáči, ako mne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

Plugin do Winamp-u

Ako na prvú možnosť som narazil na plugin do winamp-u. Môžete si ho stiahnuť tu.
Ako na to? Čerpal som s jednej diskusie (original je tu). Pre tých, čo nevedia dobre po anglicky to preložím a aj napišem ako som to robil ja.
Sú dve možnosti, ak máte čisto nový iPod a este ste ho neformatovali, musíte vložiť pribalené inštalačné CD a pokračovať podľa pokynov a iPod naformátovať. Keď sa bude program pýtať na inštaláciu iTunes, môžete ju kľudne zrušiť. A teraz príde na rad druhá možnosť, ktorá je zároveň pokračovaním tej prvej. Keď už máme iPod naformátovaný (ja som ho mal už naformátovaný), je dobré odinštalovať všetok SW ktorý sa nám nainštaloval z CD. Možno to ani nie je potreba, ale aby sa nahodou medzi sebou nebili (mne sa nebili, ale neskúšal som pustiť iTunes a zároveň pracovať vo winamp-e) a pre istotu reštartujeme PC. Keď už máme stianutý plugin do winamp-u, jednoducho spustíme exe súbor a on sa už nainštaluje. Po jeho naištalovaní a spustení winamp-u, si otvoríme Media Library (Alt+L), v ľavom stĺpci nájdeme položku Devices 2x na ňu klikneme a zobrazia sa nám jednotky CD-ROM a ak je pripojený, tak aj iPod. Pravým kliknutím na meno nášho iPoda sa zobrazí jednoduchá ponuka základných operácií s iPod-om. Bohužial, tento plugin zatial nevie narábať s fotkami na iPod-e a ani ich tam dostať, teda aspon mne sa to zatial nepodarilo. Je to v podstate len to najzákladnejšie ovládanie iPod-u.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

EphPod 2.75

Ďalšou možnosťou je nainštalovť si program EphPod (nájdete ho tu). Je to jednoduchý program, ktorý sa rýchlo a jednoducho inštaluje, ma množstvo funkcii a v podstate netreba nič nastavovať narozdiel od iTunes (iba na začiatku treba nastaviť pod akým písmenom vymeniteľného disku sa pripája iPod). Potom, ak už niečo je na iPod-e, sa veľmi rýchlo nahrá databáza. Ovládanie programu je jednoduché, intuitívne. V hornej časti sú rôzne záložky pre rýchle ovládanie. Tento program, narozdiel od iTunes, dokáže nahraváť kontakty a poznámky do iPodu bez potreby MS Outlook (ale dá sa aj synchronizovať s Outlook-om). Takisto dokáže importovať textové súbory vo formáte *.txt, ukladá ich síce do kontaktov, ale je to celkom dobrá vec.
Okno programu je implicinte rozdelené na dve časti. Horná časť je iPod View, v ktorej ľavej časti sa nachádzajú položky ako Playlists, Albmus atd. Po kliknutí na niektorú položku sa v dolnej časti okna, Songs, zobrazia tie ktoré skladby. Po kliknutí pravým tlačidlom myši na pesničku (vyznačené pesničky) sa zobrazí ponuka, z ktorej si môžeme vybrať čo chceme robiť alebo zistiť o skladbe. Myslim že to ovládanie je jednoduché a už ho nemusím konktrétnejšie popisovať. Bohužiaľ, ani tento program neviem pracovať s fotkami. Ale zato je velmi dobrý, rýchly a hlavne jednoduchý a prehľadný.

SkryťVypnúť reklamu

Anapod

Ďalší program dokáže pracovať s fotkami na iPod-e (nájdete ho tu), avšak je to shareware. Skúšal som ho, ale je strašne pomalý. Screenshoty si môžete pozrieť tu. Ja som ho moc nepoužíval, tak ani nejdem písať ako sa používa, pretože to neviem. Fakt ma vôbec nezaujal. Ale možno niekomu sa zapáči.

Čo sa týka tej práce s fotkami, stale hľadám v čom by to šlo, ak niekto vie, dajte mi prosím vedieť.

Juraj Ondruš

Juraj Ondruš

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Co len mozem sam o sebe napisat? Asi nic, na to su druhi aby o mne pisali a hovorili... Zoznam autorových rubrík:  TechnologieSportSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu