Čo kúpiť manželke, či priateľke na Vianoce?

Ako väčšina chlapov na Slovensku, riešil som túto otázku krátko pred Vianocami, stalo sa mi už, že som darček vyberal 24.12... To nesúvisí s tým, že by som nemal rád osoby pre ktoré darček patrí ale s tým, že tieto veci proste pre muža nie sú až také dôležité.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Avšak s pribúdajúcim vekom a ako poznávam ženy predsa len ustupujem od tohto (pre ženy necitlivého) postoja. Chápem, že ak pre ženu, či priateľku je kľúčovým obdobím roka spojenie blízkych osôb prípravami žijú celé mesiace predtým. Je necitlivé, ak sa človek nedokáže vcítiť do toho čo ženu teší. Stačí drobnosť dokonca niekedy viac poteší zarámovaná vlastnoručne upravená spoločná fotka, ako balík drahých bezducho vyberaných darčekov. Pozor! Tie drahé darčeky musia byť samozrejme tiež.

Jedným z najkrajších darčekov, ktorý sa mi podarilo vymyslieť bol obyčajný prívesok na kľúče z Lídla s možnosťou vloženia obrázkov. A tento darček s vloženýcmi fotkami manželka nosí stále denne so sebou, denne jej pripomína obdobie najkrajších chvíľ života, pripomína jej že nie je na svete sama, že má sa o koho oprieť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podobne máme dodnes odložené darčeky detí ako je zabalený kamienok, alebo zlomené lietadielko od detí. Lebo to nie je o hodnote peňazí, ale o tom, čo osoba dávajúca darček cíti. A tak ako vieme, že deti cítia podľa svojich vlastných kritérií, je nutné sa vcítiť aj do duše žien, do ich citlivých (aj keď často náladových) pováh. Je nutné pristúpiť k životu ako ceste kompromisov, kde dvojica prežije len ak si navzájom vyjdú v ústrety. Netvrdím, že je to jednoduché, holt podaktoré priateľky by vedeli o talianskom spôsobe riešenia kompromisov svoje... Ale povedzte milé priateľky - je niečo krajšie ako udobrovací sex?Keď sme už pri sexe, príliš sa mi neosvedčili darčeky , ktoré muži vo svojej viazanosti na pudové záležitosti chápu ako podstatné. Nie každá priateľka pod stromčekom ocení novú sexy bielizeň. v ktorej ju chcete každý večer vidieť pri sexuálnych hrátkach či nový 30cm vibrátor s trojosovým rotačným vibrovaním s dráždením všetkých erotogénych zón. Tým nechcem povedať že taký vibrátor je zlou vecou na spestrenie spoločných intímnych chvíľ. Ja som všetkými desiatmi za. Skúste si niekedy aj s hanblivou priateľkou či manželkou otvorene prejsť výhody či nevýhody sexuálnych pomôcok. Myslím, že každá normálna žena neostane ľahostajná pri všetranne zdatnom pomocníkovi ako je tento.

SkryťVypnúť reklamu

Tento typ darčekov je však určený skôr na utuženie súkromných chvíľ, myslím že pre Vianoce žena ocení skôr konvenčnejší darček, ako je krásna kabelka Louis Vuitton, parfém od Diora, zlatý náramok alebo nové loubotinky (dámy vedia...).

Takže keď budem vyberať na Vianoce pre dcéru a manželku, práve začína čas keď treba rozmýšľať - jednak nad niečím osobným ale aj nad niečím čo ženu poteší, čo môže hrdo ukázať kamarátkam a priateľkám. Ten spomenutý vibrátor kamarátkam asi neukáže...

Juraj Polacek

Juraj Polacek

Bloger 
  • Počet článkov:  184
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Čo doporučujem:Osobná stránkaSlobodné blogovanieRebríček "Top Ten" Zoznam autorových rubrík:  PolitikaIslam a imigráciaZahraničná politikaKultúraEkonomikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu