Dajte facku spravodlivosti!

Pred pár týždňami sme mali možnosť dať virtuálnu facku R. Ficovi a M. Dzurindovi. Pred pár dňami sme zase mali možnosť dať facku spravodlivosti. Tentokrát však nikto nevytvoril podobnú aplikáciu. Ale veď, prečo by aj? Možnosť dať facku spravodlivosti využila väčšina Slovákov bez potreby využitia akejkoľvek aplikácie. Neišlo totiž o virtuálnu facku, ale o facku skutočnú. A "chvíľu" ešte bude bolieť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Chcel by som sa poďakovať všetkým tým, ktorý podporili občianskú aktivitu o.z. Aliancia Fair-Play s názvom „Červená pre Harabína". Nie, nie som členom tohto združenia a ani žiadnej politickej strany. Som členom združenia s názvom Slovenská republika a nie je mi ľahostajné, akým smerom sa bude vývoj našej krajiny uberať. Je dobré vedieť, že v tom nie som sám. Aj keď... Podľa slov pána Harabína je nás zatiaľ iba 5 a pól.

Harabín sa právom vysmial do tváre všetkým tým, ktorí neboli ZA jeho zvolenie na post predsedu najvyššieho súdu, ale nepodporili občianskú aktivitu spomínaného združenia. Myslím, že tých ľudí je dosť. Dovolím si tvrdiť, že tých ľudí je oveľa viac, ako tých, ktorí neboli za jeho zvolenie a podpísali sa pod danú „petíciu". Napriek tomu, že nemám žiadne reálne čísla, ktoré by potvrdzovali moje domnienky, každému človeku so zdravým rozumom musí byť jasné, že odporcov Harabína je oveľa viac, než len tí, ktorí sú podpísaní na príslušnom hárku. A to by mali uznať aj priaznivci pána Harabína. Veď napokon, je to celkom prirodzené, pokiaľ sa jedná o osobu pôsobiacu vo verejnom živote, špeciálne v politike.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Harabín v podstate nazval všetkých svojich odporcov, ktorí si svoju nespokojnosť nechali len pre seba vo svojej hlave, ľuďmi, ktorí nie sú nespokojní so spojitosťou jeho mena a funkcie predsedu najvyššieho súdu. V politike sa však takýto tichý nesúhlas ľudí spája s ich spokojnosťou. Aj preto som si našiel tú minútu času a podpísal som internetový protest proti zvoleniu Harabína do spomínanej funkcie. Dokonca som si našiel čas podporiť piatkovú demonštráciu osobne. Veľa ľudí tú „petíciu" aj chcelo podpísať, ale bohužiaľ nemohli, nenašli si totižto na to čas. Smutné.

Mnoho ľudí si ešte zrejme neuvedomuje, že medzi občianské povinnosti nepatria len voľby, v ktorých si zvolíme tých, ktorí budú za nás voliť, ale aj priama „voľba". Voľba toho, čo sa nám páči, čo chceme zmeniť a čo chceme zachovať. A napriek tomu, že touto voľbou nemožno meniť podmienky v ktorých žijeme priamo, som presvedčený, že na ne majú úžasný vplyv.

SkryťVypnúť reklamu

Ako tak sledujem dianie na Slovensku, myslím, že Slovensko je vysnívaná krajina, kde by chcel žiť každý. Nespokojných občanov je tu len 5 a ešte jedna polovica z toho šiesteho. V úvodzovkách. Všetci ostatní sú so všetkým spokojní.

Toto nie je hanba pre tých, ktorí sú na „Harabinovej" strane. Plne rešpektujem všetkých ľudí s opačným názorom, majú na to právo. Spravodlivosť je koniec koncov relatívny pojem a neexistuje správna odpoveď na otázku, čo je spravodlivé a čo nie. Napokon, sami sa o tom budete môcť presvedčiť v najbližšich rokoch.

Toto je hanba pre tých, čo nepodporili myšlienku s ktorou súhlasia. Je mi Vás ľúto. Harabín sa Vám smeje a zároveň je Vám vďačný za Vašu pasivitu. Nie, nesmeje sa nám, ktorí sme protestovali, aj keď sme nedosiahli náš cieľ. Pred nami má strach, aj keď to v skutočnosti nedáva najavo, pretože my sme potencionálna hrozba. Smeje sa Vám, ktorí ho podporujete aj keď to nechcete a neviete o tom. A keď sa Harabín smeje, nenaznačuje to nič dobré...

Juraj Žiak

Juraj Žiak

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vyštudoval som sociálnu prácu na pedagogickej fakulte UK a pracujem ako IT technik vo firme so sídlom v Bratislave. Okrem iného sa zaoberám tvorbou web stránok. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaInternetReflexieNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu