Rozhodne SMK?

Ak vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky v roku 2010 stredopraví voliči takticky zvolili voľbu strany Most-Híd, aby pravicový zlepenec odstavil SMER od moci. Teraz to podľa mňa stojí a padá na strane SMK.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Podľa dostupných preferencií a ich matematických analýz, vyzerá scénar volieb slušne predvídateľný. Podpora SMERu od poslednej voľby určite klesne, je to osud vývoja popularity panovania jednej strany. Všetky kauzy aktuálnej vlády by nemali veľký dopad na preferencie, ale aura okolo pána Pašku a hlavne CT-éčka zarezonovala aj u skalných. Veľa ľuďom vyhovuje, aby zostalo všetko po starom a takticky zvolia SNS, nakoľko aj sociálni demokrati ovládajú matematiku a nie je im cudzie voliť menej sympatickú stranu, aby Róbert Fico zostal predsedom vlády. Výsledok okolo 33,5 percent bude pre SMER veľmi reálny. Následný nárast SNS a stúpajúce preferencie mierne cez hranicu 8 percent, ich nielen že katapultujú do parlamentu, ale zrejme aj k moci. Ostáva dúfať, že sa nezopakuje Klondike, aký sme zažili pri Ficovi, Mečiarovi a pánovi, ktorého nedávno dokonca sám fešák Kali vytiahol z istej basy na úkor straty renomé sudcu. Pán Slota musí mať v zálohe očividne veľa zaujímavých informácií na Fica a spol. z tohto obdobia, ale to je už iný príbeh.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Naša kvázi pravica to má ťažšie a musí sa vytvoriť žiaľ ešte väčší zlepenec. Procházková SIEŤ s cca 12,5 %, stabilné preferencie Mostu 7,3 %, mierne upadajúceho KDH 7,0 %, s rebelským Matovičom z OĽaNO 6,7 % a v prieskumoch podceňovanou SaS 6,2 % väčšinu v parlamente zrejme nezostavia. Odhadovaných 39,7 percent zlepenca nebude stačiť na 41,5 SMERu a SNS.

 Na scéne sú však 3 zaujímavé strany, ktoré majú blízko okolo 4 percent. Za tú prvú Boris Kollár deklaroval, že nepôjde do koalície s nikým. Strana plná kompetentných ľudí, ktorá nemá záujem realizovať svoje predstavy a je zrejme len účelovo založená slúži zrejme na odliv hlasov. Borisove FUN rádio resp. FUN MEDIA GROUP dostala za rok 2015 na štátnych zákazkách takmer 2 milióny EUR. Poslednú zákazku v hodnote 300 000 podpísanú Federičom (SMER-SD) dostal v decembri a mesiaci predtým vznikla celkom komicky jeho založená strana SMERodina. Ale čo už, príde na voľby aspoň viac žien. Druhou stranou je Kotlebova ĽSNS, v Banskom Bystrickom kraji síce zamestnal celú rodinu plnú fundovaných odborníkov a vďaka svojim schopnostiam odstavil župu od eurofondov, ale jeho pomenovanie problému je blízke masám, ktoré nevidia druhú stranu, izolácia nám však nehrozí a ani našťastie nemáme ekonomickú schopnosť rozpútať to čo Nemci v roku 1939. 

SkryťVypnúť reklamu

 Keď dáme týmto dvom pánom s priezviskami začinajucimi na Ko to pomyselné K.O. zostáva tu SMK. Pál Csáky túžiaci po utopickej autonómií sa upratal do europarlamentu a Berényiho SMK je určite prijateľná do zlepenca zelepencovytého. Takže ak v 2010 bolo antificovým voličom doporučená voľba Most-Híd, teraz je to podľa mňa jednoznačná voľba na rovnakú menšinu zameraná strana. 

Tých 250 000 Matovičových letákov na juhu Slovenska mi teraz dáva celkom zmysel...

Milan Kačiak

Milan Kačiak

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Myšlienkam a názorom ktorým ako prvým uveríme, nás urobia nedostupným správne vnímať čokoľvek iné... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu