Rozchod a muži

Viete prsne čo to robí s nami ženami , koľko času sme potrebovali , aby sme sa vystrábili z najhnusnejšieho .. Ale čo robí rozchod s mužmi ? A robí vôbec niečo ?! ... Rozchod nebýva ľahká vec , ale aj keď sem tam sa nájdu prípady , keď sa pilo až do rána od šťastia , že je už konečne po tom . Aj také kedy bola úľava až tak intenzívna že sme potrebovali svoje ,,po-rozchodové stavy ,,konzultovať u psychiatra či aspoň u mamičky . No rozchody ťažké či ľahké , stále prepletené láskou , spomienkami a nepeknými príhodami občas tak strašné že pomôže len jediné .Vedomie že aj ten druhý trpí rovnako ako mi . Lenže ? Stále je to len vedomie .. ja prinášam správy čerstvé a priamo z druhého brehu .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Druhý breh :
Pomerne luxusné označenie mužských pocitov či emócií aj keď skôr by sa nám tam hodilo označenie ,,pustý ostrov ,, Prebojovať sa k najcitlivejším pocitom chlapskej duše teda doslovne dostať sa im pod kožu bola a stále je fuška .. to radšej sfárať baňu ! Nie je to totiž v ich povahe a nie je to ani pre nich zvykom veselo rozprávať či dávať na ja vo verbálne alebo neverbálne svoje vnútorné pocity , narozdiel od žien ktoré svojou zhovorčivosťou srdečné vyrozprávajú každučké zákutie svojho ,,ja,, a to kedykoľvek a komukoľvek hlavne že je to už von ! Aj keď sú terapeutické účinky neustáleho kvá-kania nespochybniteľné, ,,normálny muž ,, sa k nim nikdy neuchýli ..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To či ,a ako zamáva rozchod z mužom závisí nie len od jeho všeobecného a morálneho kreditu ale hlavne od okolností a dôvodu . Ak muž vymákne ženu pri divokom sexe ,a ešte k tomu nedajbože s jeho najlepším kamarátom či spoluhráčom basketbalu , smútok ho prejde omnoho rýchlejšie ako keby ste jedného krásne dňa prišli a povedali zbohom preto , že už cítite len prázdno . Pre mužov sú kopáčky ponižujúce a ťažko stráviteľné , cítia hnev . Horkosť chvíľku trvá a sprevádza ho väčšinou výrazná intoxikácia aby sa zabránilo v maximálnej miere dotieravým myšlienkam . Nedajbože premýšľaniu .. Ešte to tak ! ..

SkryťVypnúť reklamu

Muži po rozchode držia takzvaného ,, bobríka mlčanlivosti . Aj keď stretnú prvého ,druhého ,tretieho kamaráta a spoločne bujaro rozoberajú hokej , voľby ,či nové autá na trhu ,spoveď o rozchode neprichádza v úvahu . Rozpitvávanie rozchodu muži nebudú nikdy prevádzkovať ..Načo ? veď je to už aj tak jedno. Je to trápne a robia to len BABY , alebo sa mu ťažko na takúto debatu hľadajú vhodné slová .
Prinútiť muža aby verejne ,či sám od seba rozprával o pocitoch ,pokiaľ nie je práve na drogách a neživí sa poéziou , by sa kľudne mohlo zaviesť aj ako forma mučenia . Pozor !! Aby nedošlo ale k omylu to že o nich nemajú komu povedať alebo že ich nevedia do detailov opísať neznamená ,že ich nemajú .. Veľmi dôležitá infomácia !! Hreje pri srdci . Ale to je asi tak všetko ....
Mi nariekame , a Páni sa hnevajú :

SkryťVypnúť reklamu

Najväčším rozdielom vo vnímaní rozchodu s pohľadu muža je ten že ženy vnímajú rozchod ako sklamanie , no muži ako prehru . Prehra muža šokuje , na chvíľku ho zlomí a vzápätí naštve . Zdravo dalo by sa povedať, lebo obranný mechanizmus ktorí sa u mužov spustí ,skutočne mužov ochráni pred dlhodobým trápením. Máloktorí muž si preto po rozchode prizná svoj podiel viny na udalostiach, a rovno preskočí niekoľko fáz , aby zakotvil pri tej , ku ktorej sa ženy dostávajú až po nejakom čase . Hovorím o averzii k opačnému pohlaviu .. Ale zas nepleťme si pojmi averzia je len averzia a dobrý orálny sex je dobrý orálny sex .

SkryťVypnúť reklamu

Áno chlapci bývajú po rozchode strašne opitý a strašne odvážny , budú sa tváriť že nič a s radosťou sa vyspia s hocikým kto im príde po chuti. Samozrejme robiť všetko čo bolo doposiaľ zakázané a ohundrané , je jeden s vďačných spôsobov , ako deklarovať svoju nenávisť k opačnému pohlaviu ...

Zmysel mužov pre emočné bezpečie , teda prístav je omnoho vyvinutejší než by sa zdalo ,a keď on príde, je absolútne nepripravený a dezorientovaný . Muži iniciujú rozchody , vo všeobecnosti menej ako ženy , keď už ,musí to byť riadny dôvod .. typujem tak polo-dlhé vlasy , pevný zadok , a obdivuhodné manuálne zručnosti .Rozchádzajú sa len vtedy keď sú už niekde ,, inde ,, populárne a hlavne naše frázičky ,, cítim prázdno ,, ,,neposúvame sa ďalej ,, ,,už to nie je to čo to bývalo ,, a podobné dôvody neobstoja .. Ku cti im však slúži , že tiež nechcú spôsobiť bolesť . Dúfajú že už si ten zarúžovaný golier všimnete ,alebo sa to s ním už nebude dať vydržať a predbehnete ho . V každom prípade sú schopný navoliť tie najtvrdšie slová , no určite to nebude tvárou v tvár .. Najradšej to majú cez telefonát ,sms, chat , a najväčší machri to vedia aj cez fax ! ..

Muž ktorí napísal : Myslím že to medzi nami nemá význam , zaslúžiš si iného , lepšieho ako som ja .. Už mi nevolaj , ani nepíš .. nič nehrá, nevydiera a myslí si že si zaslúžite kohokoľvek ,len už jemu dajte pre Boha svätý pokoj , ale hlavne mu už nevolajte pripitá o pol noci , lebo by ste náhodou mohli zobudiť jeho novú frajerku !

Je normálna určitá ukrivdenosť , márnomyseľnosť , určite aj zlosť, a vypäté slová , ktoré sa potom neskôr odvolávajú. Dokonca aj normálne možno chvíľku dúfať že je to dočasný stav , a jeho alebo ju to prejde ..
No nie je normálne choro lipnúť ,prenasledovať a neakceptovať určité skutočnosti . A NIE ! nie je to ani Láska ...

Lenka Kahabková

Lenka Kahabková

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Písanie je moja vášeň je to prostredok ktorým vyjadrujem svoje JA . Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu