reklama

Prečo budem v prezidentských voľbách voliť Milana Kňažka

Myslím, že všetci už pomaly ale isto začíname v ovzduší pociťovať atmosféru blížiacich sa prezidentských volieb. Náš národ je v otázkach politiky a spoločenského života vôbec (samozrejme často aj z objektívnych príčin) unavený a skôr skeptický. Veci verejné sa ale týkajú nás všetkých a sú dôležité. Práve preto by som rád prispel mojimi pár riadkami k tomu, aby sme sa na svet (aj politiku) dívali s väčšou dávkou optimizmu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Už na jeseň sa začalo v médiach hovoriť o možnej kandidatúre pána Kňažka práve na funkciu prezidenta SR.Táto správa ma, úprimne, veľmi potešila a nakoniec sa stala aj oficiálne potvrdená.

Ako mladému študujúcemu človeku, ktorý má Slovensko rád mi záleží na tom, aby sme mali čo možno najlepšieho prezidenta. Vidím veľkú šancu už v najbližších voľbách. A myslím, že ani nebudeme musieť voliť to „menšie zlo“.

Pán Kňažko celkom dobre napĺňa moju predstavu o prezidentovi, ktorý by tento úrad vykonával s náležitou reprezentatívnosťou a morálnou autoritou. Na jednej strane disponuje ( nesporne potrebnými ) skúsenosťami z aktívneho politického života, na strane druhej ale aj odstupom a istým nadhľadom, čo sa mi javí ako ideálna kombinácia. Každému je zrejme jasné, že tu nejde o nejaké naháňanie si politických bodíkov smerujúcich trebárs k založeniu politickej strany či hnutia pred parlamentými voľbami 2016. Jeho hodnoty a pohľad na vec sú veľmi jasné, koniec koncov na rozdiel od mnohých iných kandidátov už dokázal svoj záujem o demokraciu, slobodu a dobrú občiansku spoločnosť už v roku 1989 na našich uliciach, teda v neľahkých a neistých predrevolučných časoch. Problém by som nevidel ani v tom, ak človek dokáže byť schopný veľmi skoro sebareflexie a na ceste za svojim cieľom nezísť z vytýčenej cesty ( narážam na spoluzakladanie ale aj rýchly odchod z HZDS ). Dokázať si priznať, že som sa niekedy mýlil je zodpovedné a svedčí o tom, že sa niekto chce posúvať ďalej. Nechcel by som na tomto mieste spochybňovať kvality niektorých iných pravicových, či občianských kandiadátov, ale príbeh Milana Kňažka dokazuje pre mňa akúsi „typologickú“ vhodnosť na tento úrad.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Štátnik s odvahou, morálne nediskreditovaný, s dobrým menom v zahraničí a reálnymi činmi za sebou je pre mňa vhodná kvalifikácia na funkciu hlavy štátu. V súčasnej situácii „presýtenia“ SMERom, ale aj po vyše 20 rokoch éry úradovania našich prezidentov s minulosťou v strane, ktorá mnohé naše základné slobody a práva potláčala, je tu šanca na zmenu. Slovami Milana Kňažka: „ Znovu ide o veľa“.

Peter Kakaščík

Peter Kakaščík

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladý študent s vlastným názorom a pohľadom na svet.Člen Novej Generáciewww.novageneracia.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu