Prednedávnom sme si museli „vytrpieť“ pohľad na ženské nohavičky a „urobiť sa“ z úžasne nízkych OKEY cien. Táto reklama bola zakázaná a mala byť čo najskôr stiahnutá (napriek tomu sa ešte dnes môžeme s poniektorými bilboardami stretnúť). Tentoraz prichádza do ulíc kampaň s názvom Stop genocíde. Zábery potratov sú pre zmenu porovnávané s genocídou, vyvražďovaním či trestom smrti. A to na fotografiách, ktoré sú naozaj len pre silné žalúdky.
Obete koncentračných táborov a vedľa nich vyobrazený nenarodený plod dieťaťa. Tak aj takto chce zaujať nová kampaň so svojou osvetou medzi ľuďmi. S plagátmi sa už počas letných mesiacov mohli stretnúť návštevníci viacerých hudobných festivalov. Tentokrát sa objavujú v niektorých slovenských mestách. Centrum pre bioetickú reformu sa zrejme porovnávaním genocídy a interupcie snaží vyvolať u ľudí čo najväčší pocit zla. Ako však vysvetliť malému dieťaťu, ktoré nebude chápať, čo je na bilboarde zobrazené, skutočnosť? Na to už zrejme tvorcovia nemysleli. Takisto zo žien, ktoré sa rozhodli alebo rozhodnú podstúpiť potrat (už pre akýkoľvek dôvod), sa snažia urobiť vrahyne, minimálne také, akými boli tí, ktorí spôsobili genocídu.
Otázne naďalej zostáva, či takéto bilboardové ťahy môžu v konečnom dôsledku priniesť žiadúci účinok. Ak skutočne neide len o zviditeľnenie samotnej organizácie, ako plnohodnotne môže na ľudí podobná poburujúca kampaň vplývať? Naozaj si jej tvorcovia vedia predstaviť úplne zrušenie interupcie? Následkom tohoto zrušenia by predsa, koniec koncov, bolo len zvýšenie ilegálnych lekárskych zákrokov, či už odborných alebo menej odborných. Tým by sa samozrejme zvýšilo aj zdravotné riziko pre ženy. Žijeme predsa v 21. storočí a každá žena má právo sama sa rozhodnúť, či život, ktorý sa v nej zrodil (zatiaľ ho nazývajme plod), chce vynosiť a priniesť ho na tento svet. Ak sa rozhodne pre opačnú možnosť, stáva sa automaticky predĺženou rukou genocídy?