Hrdosť

Logika: Všetci platíme dane. Všetci sme si rovní (alebo takmer), ale dane platíme, či chceme alebo nie, či piamo alebo nepriamo. A všetci chceme mať právo na informácie o zdravotnom stave človeka, s ktorým žijeme, napríklad keď ho odvezie sanitka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (21)

Nie všetci však majú šancu na takéto právo, znie to možno neuveriteľne, ale nemajú. Keď sa ja s mojím frajerom vezmeme, tak predsa to pôjde automaticky... Ale nie všetci sa môžu zosobášiť, aj keď sú slobodní a žijú v partnerskom vzťahu a chcú spolu zostarnúť.

Dnes som na Dúhovom pride videla veľa: príliš málo odhaleného tela na pohoršovanie sa, veľa rešpektujúcich a slušných ľudí, a príliš veľa nenávisti a slzného plynu na demokratickú krajinu v 21. storočí.

Nechcem obhajovať právo na registrované partnerstvo alebo na manželstvo platením daní. Napísala som to, lebo okrem mnohých iných vecí je to ďalšia, ktorá nás spája s lesbami, gejmi a neheterosexuálne orientovanými ľuďmi. Sme na jednej lodi, s rovnakou vládou, rovnakým daňovým zaťažením, s rovnakým počasím a virózami. Tak prečo nie s právom na oficiálny spoločný život?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Verím, že na Dúhový pride 2011 príde viac ľudí so všetkými farbami v duši, a menej tých odetých do nenávisti.

Marta Karchňáková

Marta Karchňáková

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  51x

Píšem o svojich zážitkoch, dojmoch a pozorovaniach z ciest a z každodenného života. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu