Spomienky na (starého) otca

(Takto som písala, keď som mala 16 rokov...)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ako dieťa som veľa času trávila u mojich starých rodičov. Bývame blízko, tak nečudo, že som bola ich častou návštevníčkou. Dedko bol vyučený šuster - obuvník a šil a opravoval ľuďom topánky. No a občas sa pritrafila roztrhnutá školská taška či kabela. Dedko bol úžasný, na všetko vedel odpoveď, bol veľmi pracovitý a ja som ho preto priam zbožňovala. Motala som sa pri ňom celý deň.

Raz starý otec opravoval pretrhnutý remeň na školske taške. Táto vecička ma zaujala a vypytovala som sa dedka čo to je, na čo to je a všetky tie veci, ktoré sa pýtajú zvedavé deti. Dedko mi všetko vysvetľoval a popritom pokračoval v práci. Do zvedela som sa teda, že do aktovky sa dávajú knihy a zošity a že deti ju so sebou nosia do školy. Medzičasom sa mi školská taška ohromne zapáčila a keď ju dedko doopravoval, už som ju nechcela pustiť z ruky. Nuž, čo mal so mnou dedko robiť, tašku mi nechal v nádeji, že za deň ma to prejde. He, ale na druhý deň som bola u starých rodičov zasa a "mojej" školske tašky sa nikto nesmel ani dotknúť. To už babka s dedkom začali tušiť, čo je vo veci, a prehovárali ma všemožnými spôsobmi, aby som tú aktovku vrátila. Dokonca som ju odmietla vymeniť za veľkú mliečnu čokoládu, ktorú som zbožňovala! Pritvrdili taktiku a povedali mi, že kto má aktovku, musí ísť do školy a do školy chodia iba hlúpe deti a že ja predsa nie som hlúpa. Takže nemusím ísť do školy a potom nepotrebujem ani školskú tašku... Starí rodičia dúfali, že tento dôvod zaberie, pretože som si vždy zakladala na tom, že som múdra. Moja reakcia však bola neočakávaná: "Ale ja chcem ísť do školy. Ja som hlúpa a musím ísť do školy! Chcem! Ja som hlúpa!" Tak toto bol gól. Starkí sa z plného hrdla rozosmiali a pridali sa aj susedia, ktorí sa našej šarvátke prizerali. Neskôr sa na tom bavili moji rodičia spolu s vlastníkmi tašky a vlastne sa na tom všetci bavíme dodnes. A ako sa to skončilo? Vykšeftovala som si čokoládu, zmrzlinu a novú, naozaj moju aktovku. :-)

Marta Karchňáková

Marta Karchňáková

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  90x

Píšem o svojich zážitkoch, dojmoch a pozorovaniach z ciest a z každodenného života. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Post Bellum SK

Post Bellum SK

91 článkov
Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

229 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

317 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu