Bondra s Lintnerom u prezidenta?

Ivan Gašparovič väčšinou ochotne využíval príležitosť demonštrovať svoju fanúšikovskú dušu a navštevoval našich hokejistov v kabíne. Hokejisti navštívili fanúšikovsky nenápadného prezidenta Kisku v Grasalkovičovom paláci. A nie hocijakí hokejisti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ak sa chceme tešiť z hokeja, musíme mu poskytnúť primeranú starostlivosť. Inak sa z očakávanej radosti na nás vyhrnie chronický neúspech a smutné spomienky na staré časy, napríklad na tie, keď v hale Scandinavium držali Bondra s Lintnerom víťaznú trofej.

Pomôcť mládeži hokejovo rásť – to je odvážny plán. Je pravdepodobné, že tento projekt si okrem investícií bude vyžadovať aj ucelenejší vstup hokejovej výchovy do škôl. (V tejto oblasti – predpokladám – bude najlepším kandidátom Ján Filc). V hokejovej a vôbec športovej výchove by nemalo ísť (len) o telesnú drezúru, ale aj vhodné metodické a strategické vzdelávanie. Keď mladí hokejisti napríklad získajú základy trénerstva v staršom školskom veku, získajú aj jadro know-how pre obdobie po ukončení aktívnej hráčskej kariéry.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Alebo program Telesná s Bondrom. Peter Bondra s píšťalkou na krku nastúpi do telocvične miestnej základnej školy v úlohe telocvikára – ľahký spôsob zistenia nadaných detí, spôsob prezentácie hokeja, pohybu a zdravého životného štýlu.

Počuli ste o regionálnej súťaži základných a stredných škôl vo florbale?

Na linke Šatan radí môžu riadni telocvikári konzultovať o problémoch, cieľoch a postupoch športovej výchovy.

To potom aj ja chcem učiť telesnú!

Karel Dvořák

Karel Dvořák

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Učiteľ, čitateľ, šachista. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáO školeSúkromnéSpoločenské

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu