Gašpar v politike. Good Idea Slovakia.

Bývalý prezident polície sa zamýšľa nad vstupom do politiky a nad tým, ktorá strana má program a hodnoty blízke tým jeho. Pán Gašpar so vstupom do politiky nemusí váhať. Určite rýchlo zapadne do jej koloritu posledných rokov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Veľa strán na výber nemá. Aj keď niekedy aj motyka vystrelí. A za jeho prezidentovania bohužiaľ vystrelila aj pištoľ, s ktorou zavraždili Kuciaka.

V súvislosti s prípadom nedávnych vrážd maloletých dievčat v Rumunsku sa rozhodol odstúpiť minister vnútra zo svojho postu len šesť dní po tom, ako sa ho ujal. Predtým odvolal aj policajného šéfa. Je to situácia neporovnateľná v plnej miere so situáciou po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice. Ale svedčí o politickej kultúre a morálke, ktorá sa u nás do vysokej politiky nenosí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To, že naši kľúčoví predstavitelia nebezpečnosti po vražde Kuciaka neodstúpili do šiestich dní, by sa s odstupom času dalo pochopiť. A to v prípade, že by neexistovala Kočnerova Threema, bývalý prezident polície by netušil o lustráciách novinárov, keby obidvaja nemali vyššiu dávku sebareflexie a vtedy, keby Kaliňák nebol najlepším ministrom vnútra v histórii na Slovensku. Najlepší minister by podal demisiu do šiestich dní a odvolal by predtým aj policajného šéfa.

On Kuciaka nezabil, ale šéfoval polícii, keď ho pred smrťou lustrovali. Možno ani nemusel priamo vedieť o lustrácii novinára. Ale priama osobná previazanosť medzi ním a Bödorom, cez ktorého komunikácia pravdepodobne tiekla priamo ku Kočnerovi, hovorí o tom, že aj bez jeho vedomia mohol existovať tok informácií z polície smerujúci k nepovolaným osobám, ktoré informácie využívali pre svoje účely. Obyčajného človeka by na mieste bývalého policajného prezidenta mohlo trápiť svedomie. Ak existoval tok informácií z polície, z titulu blízkeho rodinného vzťahu medzi bývalým prezidentom a pánom Bödorom, potom by bol pán Gašpar diskreditovaný, aby pôsobil v budúcnosti na pozícii, kde sa pracuje s utajovanými skutočnosťami.

SkryťVypnúť reklamu

Predpokladám, vzhľadom k jeho intelektu, že sa zamyslí a vyberie si stranu, ktorá mu bude srdcu najbližšia a kde ho privítajú s otvorenou náručou. Jeden volebný obvod, pohrobok Mečiara, mu potenciálne umožní cez vysoké miesto na kandidátke dostať sa do parlamentu. V parlamente by tak sedel človek, ktorý dokázal - najväčšou možnou mierou - že všetko, čo robí, robí pre bezpečnosť podnikateľov bez prístupu k policajným informáciám, občanov, ktorí sa nemusia báť bezdôvodných lustrácií. Pre občanov, ktorých by chránil v prípade, že ohlasujú podozrenie z trestnej činnosti. Sedel by tam človek, ktorý zvýšil dôveru radových ľudí v políciu na najvyššiu možnú úroveň, akú si len mŕtvy novinár dokáže predstaviť. 

Branislav Karmažin

Branislav Karmažin

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

som obyčajný priemerný človek, ktorý má rád svoju rodinu a verí v naplnenie potenciálu našej krajiny Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu