Letisko

Pri zníženej viditeľnosti a za zlých poveternostných podmienok má problém pristáť aj ten najskúsenejší pilot. Letisko je síce dosť veľké, ale pristávací manéver si vyžaduje viac než len skĺznuť na pristávaciu dráhu a zaparkovať do hangára.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V prvom rade treba namieriť presne doprostred pristávacej dráhy. Neustále sa držať v rovine s horizontom, udržovať správnu rýchlosť i uhol klesania. Človek musí správne odhadnúť vzdialenosť a všetko si bezchybne vypočítať aby mohol v správnej chvíli vysunúť podvozok, skĺznuť na dráhu a zaparkovať to krásne do hangára. Ale to už by mala byť rutina.

Bohužiaľ, len mala.

Teória, aj keď prakticky podložená, je pekná, ale prd platná, keď sa potácam nad letiskom a po litri borovičky sa snažím zaostriť na moju drahú, nahú polovičku s dokorán rozkročenými nohami.
Namieriť, odhadnúť vzdialenosť to zvládam kedykoľvek a kdekoľvek, ale vysunúť podvozok skĺznuť a správne to zaparkovať... problém !!! Môj dispečer si na to mohol už dávno zvyknúť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V takom prípade mi zostáva už len havarovať tvárou rovno do vankúša, hrať mŕtveho pilota (od čo ho nemám ďaleko) a dúfať, že môj dispečer sa z toho vyspí ... a ráno... čo je otázne, mi pristátie povolí zopakovať.

Teda ak budem schopný letu.

Igor Kasala

Igor Kasala

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Od roku 2006 sa pohybujem v oblasti ochotníckeho divadla. Od roku 2007 vediem Divadelný súbor Carpediem, kde pracujem s mladými talentami, nielen divadelníkmi, ale i výtvarníkmi a muzikantmi. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu