Nadšenie je nákazlivé

Jednou z najprirodzenejších ľudských aktivitít je rozprávanie sa. Obojsmerný tok myšlienok. V ľudskej reči.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Myslím, že toto je ten pravý dôvod, prečo sa mi TEDxBratislava (aj ako spolu-organizátorovi) tak páčil - pretože nebol primárne o prednáškach,

- bulletpointoch
- v
- prezentáciách
alebo hrubej čiare medzi prednášajúcim a
--------------------------------
počúvajúcim.

Bol o jednoduchom rozprávaní sa, nadšení a odovzdávaní myšlienok (Things).

(Presne tak ako keď sa starovekí cestovatelia vrátili domov a na domácom trhovisku ich obklopil hlúčik ľudí a jedna strana rozprávala o tom, čo je nové na ďalekom východe a druhá strana o tom, čo je nové doma. Analogicky mi pripadal sobotný rozhovor kvantového fyzika s lesoochranárom:)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Všetci v hľadisku vedeli, že hneď po skončení bloku budú môcť vybehnúť s konkrétnymi otázkami za rečníkom a všetci rečníci vedeli, že cez prestávku si neoddýchnu a že ich prednáškou sa to zďaleka nekončí. Domnievam sa, že práve očakávanie bezprostredného ľudského rozhovoru vytvorilo silné puto a prispelo k tej jedinečnej energii.

S týmto súvisí moje vnútorné ponaučenie - zahodiť formality a neoddeľovať informácie od emócii. Nadšenie je nákazlivé.

TEDxBA mal v mojich očiach aj v očiach Charmian Wylde dobré Chi (alebo auru). Podľa mňa preto, že bol výsekom dobrých vecí z tohto sveta. Otvorenosť v rozhovoroch, optimizmus, rešpekt, zdieľanie, nápady, nadšenie a ix ďalších keywords. Na 24 hodín som zabudol na všetky muchy tohto sveta a mal som pocit, že je možné všetko. Stačí len chcieť.

Skryť Vypnúť reklamu

Hmatateľným dôkazom bola cesta Martina Beťka okolo sveta na embéčke, 3 knižky 11 ročnej Stely Brix, Dolníkovej Divé Maky (a omnoho viac) a to, že 4 mesiace telefonovania, emailovania, stretávania nášho teamu, ix google dokumentov, podpory partnerov a pomoci dobrovoľníkov sa pretavilo do takmer 400 skvelých ľudí pod jednou strechou a množstva ľudí na webstreame.

Podobne to bolo sformulované aj na FWD: Konferencia po ktorej je možné všetko. Nemyslím však, že sme ako organizátori dali dokopy čosi nadprirodzené - proste sme vytvorili možnosť prísť a prostredníctvom TED(x) brandu sme dali vedieť, že tu sa myšlienkam a nadšeniu medze nekladú.

Skryť Vypnúť reklamu

Tak vám týmto dávam vedieť, že toto platí aj dnes, kdekoľvek ste.

-

-

Ak máte tipy, ako čo najviac zužitkovať a pretaviť do ďalších aktivít to, čo bolo na TEDxBratislava výnimočné, istotne nám dajte vedieť. Videá pribudnú na web čoskoro. Zatiaľ ako chuťovku pridávam fotku Ghinsbergovej osnovy, čo sa nám podarilo nájsť na pódiu.

Obrázok blogu
Vladimír Kaštier

Vladimír Kaštier

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

... Zoznam autorových rubrík:  názory

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu