Peklo čakárne

Je to trochu trápne, ale stále som si nevybrala svoju praktickú lekárku. Presnejšie, neviem opustiť tú „starú", ku ktorej chodím od detstva. Priznávam sa, niekedy je dosť čudné sedieť v čakárni, ktorá má na stenách vysmiate slniečka a vyzliekať sa v ambulancii so Snehulienkou na stene. Ak ste však tiež zažili super detskú lekárku, tak viete, o čom točím. Tie skvelé sú očarujúco pokojné a trpezlivé, prihovárajú sa rovnako milo, nech máte 3 alebo 13 rokov. Vlastne hlavným dôvodom, prečo som sa definitívne rozhodla hľadať inú, bolo peklo jej čakárne. Ak so sentimentom pozeráte po kamoškiných deťoch na facebooku, skôr než vyhodíte antikoncepčné tabletky, odporúčam hardcore test: sadnite si do čakárne detskej ambulancie. Ani v kotli pod koncertným pódiom nezažijete taký čurbes. Deti dokážu vydávať neskutočne nepríjemné zvuky, kým ich rodičia rezignovane žvatlajú rôzne verzie nonono a nerob dievčatku. Raz som dokonca na vlastné oči zažila, ako si dvaja rodičia pred čakárňou strihli (!), kto pôjde s malým do pekla detskej čakárne!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Vo väčšine čakární nájdete úhľadné stojany s letákmi o výživových doplnkoch a chorobách, čo človeka celkom zabaví, kým príde na rad. To u deckárky nenájdete, pretože by stačil jeden deň a miestnosť by pripomínala epicentrum tornáda. Občas sa tam nájdu idealistky, ktoré veria, že detičky sa zabavia nejakými knižkami (poslúžia akurát na čmáranie) alebo skladačkami (ak sú tvrdé, dajú sa hodiť inému decku do hlavy, ak sú mäkké, niekto ich požuje). Ako to vidím ja, hneď vedľa detskej ambulancie by mala byť psychoporadňa - mnohí rodičia by to po polhoďke v čakárni u detskej lekárky určite ocenili.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Raz som však objavila zázračný protijed na syndróm nervózneho usopleného decka. Ako väčšina veľkých objavov, aj tento môj bol náhodný. Na pokraji nervového kolapsu som o tom chcela niečo napísať, a tak som si vytiahla tablet. Poznáte ten božský pokoj, ktorý zavládne, keď malému mraučiakovi zapnete Bebe TV? Tablet je pre deti ako okno do rozprávkového raja 21. storočia. Sotva sa mi rozžiaril monitor, už som mala okolo seba strapec fascinovaných učeníkov, ktorí s vytreštenými očami (a zavretými ústami) zízali na zázrak rozklikávania. Moja rada rodičom by bola: pre pokoj v rodine si kúpte smartphony s veľkým displejom alebo tablet.

Skryť Vypnúť reklamu

Ovládanie monitoru prstami je ideálne práve pre dve skupiny ľudí: seniorov a deti. Ostatní v tom nevidia rozdiel oproti ovládaniu klávesami alebo touchpadom, ale pre deti a seniorov je prstoklad priamo na monitore úžasnou vecou - je to pre nich prirodzené, intuitívne, pohlcujúce. Ak má niekto dieťa dosť veľké na to, aby na tablet nepúšťalo sliny, vidím v tejto hračke záchranu jeho psychiky. Tak mi napadlo - mohla by tablety hradiť poisťovňa ako súčasť psychohygieny pre mladé mamičky? Lebo mňa to zachránilo pred ohluchnutím...

Katarína Baková

Katarína Baková

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nie som skromná, ani hlúpa, ani tichá, ani škrata. Som trochu geek a trochu nerd, milujem gadgety a viem o nich viac, než sa od mladej baby očakáva. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu