Informovanosť lieči (zmeny ochrany súkromia v Spotify)

Používate Spotify? Možno aj vás vydesila tento týždeň správa o tom, že sa v tejto appke výrazne zmenili nastavenia ochrany súkromia (privacy settings) - a teda, čo so Spotify zo svojho telefónu, počítača alebo tabletu zdieľate.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

No informovanosť lieči, preto ma potešil článok na americkom Wiredekde vysvetlili, ako sa veci majú. Ja som ho pre vás skrátila a preložila:

V prvom rade sa vás Spotify pri každom zdieľaní spýta, či chcete danú vec (fotku, polohu, dáta senzora) zdieľať s appkou. Na čo? Veľmi zjednodušene povedané: tým, že appke sprístupníte informácie o vašej polohe a dennom režime, umožníte jej prispôsobiť sa vášmu rytmu dňa.

V článku ďalej opisujú konkurenčné appky a porovnávajú ich podľa týchto kritérií: zdieľanie adresára (contacts), galéria (photos), media súbory - playlisty, poloha, zdieľanie dát tretím stranám - iným firmám.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

K tomu podotknem, že ak už používate Google Play Music, a teda máte Android, Google už aj tak o vás všetko vie. Podľa toho vám napríklad vyberá reklamy, ktoré uvidíte.Ale čo to znamená, keď pustím Spotify do môjho adresára? Umožní vám to zdieľať hudbu s ľuďmi vo vašich kontaktoch cez ich telefónne čísla a e-maily - tak ako napríklad Instagram.

A prečo mi chcú liezť do fotiek? No, aby ste si mohli dať do hlavičky appky fotku, akú chcete. Nehrozí žiadne prečesávanie galérie zvedavými programátormi.

A media súbory - playlisty chce prečo? Aby sme si mohli púšťať hudbu z playlistov aj bez pripojenia na internet.

Skryť Vypnúť reklamu

Vedieť kde som je im na čo dobré? Spotify teraz ponúka aj playlisty našité na vaše aktuálne tempo napríklad pri behu. Preto chce vedieť, kde ste a ako rýchlo sa pohybujete.

No a nakoniec zdieľanie dát tretím stranám je kvôli reklame a právnej zodpovednosti a dnes je to už štandard, ktorý používa každá appka.

Rozhodnutie je na vás, hlavne si dobre prezrite, čo už appka povolila za vás. Ak vás zaujíma celý článok a chcete sa z neho naučiť aj pár slovíčok, pozrite si ich nižšie.

A ak vás tento blog zaujal, môžte ho pokojne zdieľať.

vydesiť - terrify

zdieľať - share

kde vysvetlili, ako sa veci majú - where they cleared things up

Skryť Vypnúť reklamu

V prvom rade - in the first place

konkurenčné - competitive

aj tak - anyway

Umožní - enable

hlavička - header

prečesávať - comb through

bez pripojenia na internet - offline

našité - customized

tempo - pace

právna zodpovednosť - legal liability

zdroj obrázku: http://www.metalinjection.net/its-just-business/spotify-says-its-responsible-for-10-of-all-u-s-record-label-revenue-in-2015-so-far

Katarína Kasalová

Katarína Kasalová

Bloger 
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Som učiteľka angličtiny s 20 rokmi skúseností a s individuálnym prístupom, ktorý zatiaľ pomohol každému. Zároveň som treapeutka pozitívnej psychológie pre tých, čo sa napríklad chcú znova stať šéfmi či šéfkami svojho času. V mojich blogoch nájdete aktuálne témy a anglické slovíčka a gramatiku. Napíšte mi ak by ste chceli, aby som sa venovala nejakej konkrétnej téme. Ďakujem a užívajte! :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu