Búranie átriákov v Mlynskej doline

Písmo: A- | A+

Myslela som si, že je to už neaktuálne, ale predsa len, nie je.  A tak to, čo som napísala už skôr, môžem predsa len uverejniť. Už takmer každý študent žijúci v mestečku Mlynská dolina, začul niečo o tom, že sa idú búrať átriove domky. Je to ale tak? Kde budeme bývať? Čo potom?

 

Všetko sa spustilo diskusiou s názvom „Na slovíčko", ktorú po prvýkrát realizovala Študentská časť Akademického senátu UK. Šírilo sa to zrejme rýchlosťou blesku. Ako to už býva , tak so skresanými informáciami. Možno by sa ku mne informácia o búraní dostala skôr. Ale to len vtedy, ak neležím v posteli s teplotou namiesto toho, aby som sedela na tejto diskusii. Odchádzam z izby s tým, že idem na mimoriadne zasadnutie Študentskej samosprávy s riaditeľom internátov.

Mimoriadne zasadnutie? Čo budeme riešiť? Prečo bolo vedením zvolané? Pred odchodom sa od spolubývajúcej dozvedám, že naše átriaky sa idú búrať. A čo mi povedala na rozlúčku? „Ja som tu už posledný rok, ale ty tu ešte budeš. Vybav si nech máš kde bývať." No fíha to vážne? Po ceste do kancelárie premýšľam len nad tým. Stretnem ďalšiu členku študentskej samosprávy, ktorá mi vraví, že átriaky sa idú búrať. Dozvedela sa to, nečakane, od jej spolubývajúcej. Tak, zrejme sme práve prišli na tému tohto mimoriadneho zasadnutia. To sme až tak neinformované? Na stretnutí sme spolu s vedením boli šiesti. Riaditeľ nám vraví „Zrejme ste už o tom počuli, a viete prečo som vás zvolal." Hm, áno dnes sme sa to dozvedeli. No na počudovanie, toto nebola vôbec téma mimoriadneho zasadnutia. Riaditeľ túto šíriacu informáciu dokonca ani len nezachytil. Zrejme bola čerstvá.

Ale čo sa týka búrania átriakov, zle poskladané vety, zle vysvetlené vety, zle pochopené vety, zle vystrihnuté vety, a nová historka je na svete. Áno átriaky sa budú búrať. Možno. Ak áno, tak až potom, ako sa postaví nový internát podobný štúraku. Ležiaci medzi átriovym domkom A a kotolňou, známym miestnym pubom. Pred nami je ešte niekoľko rokov, kým dôjde k búraniu a ak k nemu vôbec dôjde. Átriové domky sú komplexom navrhnutým architektom Vladimírom Dedečkom, ktorý tento komplex átriových domkov prevzal zo zahraničia. Je to netypická a pre mnohých pamätná stavba. Aj to je jeden z dôvodov, prečo riaditeľ nevie, či búrať alebo nie.

Je tu viac faktorov, ktoré sa tohto týkajú. Napríklad pokles základov v niektorých častiach, čo spôsobuje poruchy v prevádzke. Nebudem teraz rozoberať ani financie, ani iné alternatívy.  To sú témy na iný blog, či diskusiu. To, čo teraz vieme, je to, že átriové domky tu budú ešte aj vtedy, keď prváci skončia so štúdiom. Šírenie poplašnej správy je, aspoň na teraz, zastavené.

 

 

Skryť Zatvoriť reklamu