Správaš sa ako decko! alebo Zážitky jednej mamičky

Využívam svoju dcéru. Nie, nenútim ju do práce alebo si v nej neplním svoje nesplnené ambície, ale využívam ju na to, aby som mohla šantiť spolu s deťmi na ihriskách či v detských centrách. Robí mi totiž perfektné krytie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Len tak sa šmyknúť na ihrisku na šmykľavke? Okoloidúci by si iste ťukali prstom na čelo. Ale keď to robíte s dieťaťom, nikto sa nečuduje. Takže momentálne využívam jednu z mála výhod pozície mamičky a vyvádzam s deťmi ostošesť.

Odmalička sa rada hojdám na hojdačke, ale predstavte si, akoby to vyzeralo, keby si 33-ročná „stará baba" sadla na hojdačku na ihrisku a hojdala by sa o dušu. Nevravím, že som to nikdy neurobila. Teraz však na to mám skvelú zámienku - aj moja dcéra miluje hojdačky a tak keď bola malinká, hojdala som ju na kolenách, teraz sa pretekáme, ktorá z nás sa lepšie rozhojdá.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď som bola dieťa, v obchodných domoch neexistovali detské kútiky ani nefungovali materské centrá, jedinou herňou pre deti boli jasle a škôlky. Trampolínu sme nepoznali a tak teraz skáčem vždy, keď sa naskytne príležitosť. Bazén s miliónom guľôčok? Tomu sa nedá odolať a neskočiť...

Liezť po preliezkach, voziť sa na kolotoči, naháňať sa na trojkolkách, šplhať po stene - je toho veľa, čo sa dá s deťmi robiť. Najprv som mala v sebe akési zábrany, ale postupne sa púšťam do všetkého, čo decká vymyslia (možno práve preto, že tých spoločných chvíľ je čoraz menej a tak sa ich snažím využiť naplno).

Minulý víkend som sa skvele zabavila v jednom z najväčších detských centier: začali sme trampolínou, pokračovali strieľaním loptičiek na terče, pokračovali na šmykľavkách a skončili na skvelej bobovej dráhe. Dcéru som najprv vyslala samú, ale keď ma volala, neprotestovala som. Len sa čudujem, či to neláka aj ostatných rodičov. Málokedy vidím dospelých šantiť spolu s deťmi, skôr utekajú na kávu alebo pokecať so známymi.

Skryť Vypnúť reklamu

Mám taký pocit, že deckám sa to ráta oveľa viac, keď môžu vyvádzať s dospelákmi. Stačilo sa len raz spustiť na bobovej dráhe a hneď sa k nám pripojilo niekoľko detí a o chvíľu sme sa už spúšťali ako vláčik aj so zvukovými efektami, samozrejme :-).

Zo začiatku na mňa rodičia „uložení" na neďalekých stoličkách zazerali, ale postupne sa začali usmievať a kývať nám, nikto sa však nepridal. Možno v sebe stále neprekonali blok „som predsa dospelý" a „vyzeralo by to blbo".

Už sa neviem dočkať, keď napadne sneh a vytiahneme sane a boby, to bude paráda!

Tak čo, pridáte sa?

Chcete si prečítať viac o vtipných a tých odvrátených chvíľach, ktoré denno-denne prežívajú všetky mamy? Už o týždeň vyjde konečne aj na Slovensku bestseller Spoveď šialenej matky od Jill Smoklerovej. Ja ho mám prečítaný v origináli a môžem ho len odporúčať! Tato kniha vám prinesie úsmev na tvár aj keď práve dnes nemáte svoj deň.

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

Už teraz si však môžete prečítať ukážku.

Katarína Olejárová

Katarína Olejárová

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rada život a všetko dobré, čo prináša. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu