„Suveníry" od psov a mačiek alebo Zážitky jednej mamičky

Milujem zvieratá. Keď som bola dieťa, doma sme mali dve mačky, dvoch psov, rybičky a dve korely. Postupne samozrejme. Čo však naozaj neznášam, sú nevychovaní majitelia týchto domácich miláčikov. Moja nevraživosť voči nim sa ešte viac vyvinula, keď sa mi narodila dcéra.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Je mi jasné, že psy aj mačky musia vykonávať svoju potrebu, je však na ich majiteľoch, aby ich exkrementy odstránili. Mestské časti síce za neodpratanie hovienok majú aj nejaké sankcie, ale keďže to väčšinou nikto nekontroluje, leniví majitelia na to kašlú.

Samozrejme, že nemôžem všetkých majiteľov zvieratiek hádzať do jedného vreca, nesmierne ma teší, keď vidím, ako si nesú pripravené vrecko. Týchto ľudí si vážim.

Bežný človek sa možno rozčúli nad tým, že kraje chodníka a niekedy nielen kraje! sú lemované hovienkami, ale to je asi tak všetko. Iný level nastáva vtedy, keď si domov prinesiete takéto voňavé suveníry domov na kolesách kočíka. Nebudem sa tu rozpisovať o tom, koľkokrát som doma čistila zafúľané kolesá aj košík kočíka. Keď dcéra začala chodiť  a trvá to doteraz,  stále riešime, po ktorej trávičke môže a po ktorej nemôže behať. Teraz to už konečne začala chápať, ale na začiatku sme si nosili suveníry z nášho dvora aj na šatách a dieťa hneď putovalo do sprchy. Nechápem, kde sa to v nej zobralo, ale mala neuveriteľné „šťastie“ padnúť do jediného hovienka na okolí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No a nakoniec to najlepšie. Boli sme na nemenovanom kúpalisku a medzi kúpaním sa dcéra hrala v pieskovisku. Za chvíľku si ručičky natierala niečím, čo z môjho neďalekého uteráka vyzeralo ako blato. Nie nemýlite sa... nebolo to blato.

Katarína Olejárová

Katarína Olejárová

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rada život a všetko dobré, čo prináša. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu