
Všetko so všetkým súvisí. Čínske učenie feng šuej tvrdí, že pri prvej návšteve akéhokoľvek miesta sme najvnímavejší na životnú energiu chi. Ak môže táto energia prúdiť v správnych smeroch, aj vy sa cítite dobre. Keď ste v pohode vy, cíti to z vás aj vaše okolie a ste úspešnejší vo vzťahoch aj v práci. A stále dokola. Tak by sa dalo naozaj v skratke vyjadriť (dúfam, že odborníkov na feng šuej som týmto neurazila, ale nie som na dlhé poučky), ako môže náš život ovplyvniť feng šuej.
„Keď zmeníte veci okolo seba, budete vedieť prijať veci,
ktoré potrebujete a chcete mať vo svojom živote.“
Nie, nečakajte, že vám teraz začnem vypisovať o tom, ako som sa rozhodla celkom vymeniť zariadenie svojho bytu alebo kancelárie. Do rúk sa mi však dostala zaujímavá kniha Feng šuej Tipy pre lepší život od Davida Daniela Kennedyho, a keďže som tvor zvedavý, neodolala som a pustila som sa do čítania. A na moje počudovanie, s mnohými vecami som musela súhlasiť a verím, že aj malými zmenami sa môže niečo zmeniť.
Prekvapilo ma, že niektoré veci som robila intuitívne, napríklad milujem rastliny, v kuchyni mám takmer vždy vázu čerstvých kvetov, ktoré vraj šíria pozitívnu energiu. Naopak v detskej izbe som rastliny s ostrými listami odstránila (priznám sa, že najmä z praktických dôvodov, lebo som sa bála, či ich dcéra nezlikviduje alebo aby si náhodou neublížila) a opäť som sa trafila do čierneho – feng šuej v detskej izbe tieto rastliny veľmi neodporúča.
Úplne súhlasím s tým, že človek by sa mal pravidelne zbavovať vecí, ktoré nepotrebuje a nevytvárať si doma sklad, preto každý rok robím veľké upratovanie skríň a veci, ktoré už nenosíme, zbalím do tašiek a nahádžem do špeciálnych kontajnerov, odkiaľ to šatstvo poputuje ktovie kam, ale snáď ho ešte niekto využije. A naozaj, po takomto upratovaní sú ľahšie nielen moje skrine, ale neverili by ste, ako mi odľahne na duši. O tom to všetko je. Keď máte v poriadku svoje okolie, ste v poriadku aj vy.