Zmeňte svoj život k lepšiemu: Prestaňte sa porovnávať

Písmo: A- | A+

Každý jeden človek na tomto svete je originál. Nezabúdaj na to. Porovnávať sa s ostatnými nemá vôbec žiadny pozitívny dopad na tvoj život. Skús viac absorbovať svoj život, než životy iných ľudí. Ak cítiš chuť na zmenu, urob ju!

Porovnávanie je v dnešnej dobe veľmi rozšírený - a veľmi nezdravý zvyk. Môže vás posunúť až do roviny averzie voči sebe samotnej, a to už nie je žiadna sranda. Je dôležité uvedomiť si, že VY ste originál. Nikdy nikto nebude ako VY. Je zbytočné porovnávať sa s ľuďmi, ktorí žijú úplne iný život než vy. V prvom rade si musíte uvedomiť, že nepoznáte celý ich príbeh. Vidíte len to, čo ti ľudia ukazujú. To, že je niekto krajší alebo, že je bohatší, neznamená, že jeho život je lepší ako ten váš. Nepoznáte jeho pozadie a neviete, aké obete padli, kým sa osoba do toho stavu dostala. Porovnávať svoj život so životom niekoho iného nemá zmysel. Zmysel má hľadať inšpiráciu a učiť sa od iných. A v tom je rozdiel...

Neporovnávajte sa s ostatnými. Každý máme svoj život...

Viete, čo som kedysi robievala? Áno, porovnávala som sa s ostatnými, a to až do takej miery, že som sama sebe ubližovala. Porovnávať sa s ostatnými je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa začať cítiť zle. Ak sa však začnete porovnávať sami so sebou, zameriate sa na osobný rozvoj, tak sa postupne budete zlepšovať. Bude vás môcť tešiť, že ste urobili pokrok a, že ste lepšou osobou, ako ste boli včera. A o to ide – maximalizovať svoj vlastný potenciál pre svoje naplnenie, nie pre to, aby sme sa ukázali pred druhými.

Kto sa nikdy v živote neporovnával s druhými? Vďaka porovnávaniu s druhými ľuďmi môžeme získavať o sebe samých cenné informácie. Nie vždy si však vieme vedome vybrať, ktoré porovnávanie je pre nás prínosom a ktoré nám skôr ubližuje. Stáva sa, že nám prináša viac škody ako úžitku...

Obrázok blogu

Buďte vďační. Zlepší sa aj váš vlastný život...

Byť vďačná za veci, ktoré máte a neriešiť tie, ktoré nemáte je tiež dobrým spôsobom, ako sa prestať porovnávať. Ak máte pocit závisti pri pohľade na niekoho iného a pohľade na všetky veci, ktoré má a vy nie, zastavte sa a urobte krok späť. Myslite na všetky tie veci, za ktoré sa oplatí ďakovať vo vašom živote. Na to, aby človek dosiahol svoj vnútorný pocit šťastia a spokojnosti, nemusí byť vždy dokonalý. Môže mať aj svoje smutné a nedokonalé dni. To je úplne normálne. Nenormálne by bolo skôr to, keby bol celé dni neustále šťastný. Musíme sa učiť prijímať aj svoje nedokonalosti ako súčasť seba samých. Veď každý je originál. Jedinečný. Krásny svojim vlastným spôsobom. Svojou dušou. Neexistuje ani jeden, jediný človek na tomto svete, ktorý je, ako vy. Ani jeden, a to je na tom to úžasné. Vaša jedinečnosť obohacuje tento svet, nezabudnite !

Skryť Zatvoriť reklamu