finančná kríza a mladá rodina

Počúvate to z každej strany. Finančná kríza je jedným z najčastejšie skloňovaných slovných spojení súčasnosti. Všade sa oháňanjú tým aké má dopady a dokedy bude trvať. Nikto však nepovie čo má robiť mladá rodina, ktorá žije len z manželovho platu a smiešneho rodičovského príspevku. Tak ako to vlastne je???

Písmo: A- | A+
Diskusia  (33)

Do dnešného dňa som finančnú krízu veľmi nevnímala. Veď ani nejak nie je čas. Popri písaniu diplomovej práce musím stíhať dvojročné šidlo a k tomu domácnosť. Je toho dosť, ale dá sa. Finančne to nebolo bohviečo, no podstatné je , že sme si žili vcelku dobre a tak trošku sme aj poškulovali po druhom dieťatku. Plánovali sme si , že si raz postavíme malý rodinný domček. Dnes sa plány zmenili. Finančná kríza zasiahla aj nás a ja som si konečne uvedomila, že to nie je len výplod fantázie niektorých politikov. Je to realita. Manžel je na listine ohrozujúcej jeho pracovné miesto a môžme len očakávať kedy bez práce zostane. Takých rodín ako je tá moja je na Slovensku veľmi veľa. Keď manžel zostane bez práce, jediný náš príjem bude môj rodičovský príspevok. A to je veru smiešna suma. Načo je nám teraz to , že pri druhom dieťati by sme dostali lepšiu finančnú injekciu?? To nikto z kompetentných neuvažuje nad tým, že 25 000 - zhruba 830 eur na začiatku je síce super, ale čo potom? Ako vychovať to dieťa? A ako vôbec fungovať, keď zostane živiteľ rodiny bez práce? Čo robiť? V tejto situácii nemôže nikto ani len očakávať nejaký baby boom, veď z čoho by potom ľudia žili. Ale to na našom Slovensku nikoho netrápi. Podstatné je že najvyšší majú plné vrecká a čo tam po nejakých mladých rodinách, ktorým nezostáva nič iné len nejako prežiť. Sociálny program našej vlády by bol fajn keby v ňom mysleli aj na ľudí a možno aj na mamičky na materskej či rodičovskej dovolenke, aspoň tak ako v susedných Čechách.

Katarína Vrábelová

Katarína Vrábelová

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

mamička, študentka, manželka a obyčajná žena ktorá musí vedieť robiť nemožné na počkanie a zázraky do 3 dní Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu