Čítanie kávy

Písmo: A- | A+

V sobotu som sa s rodinou vybral do mesta Probinovho navštíviť blízku osobu v nemocničnom zariadení. Keďže sme už v tom meste - kam nechodíme často - čo takto využiť povianočné zľavy, vyšlo z úst mojej manželky.

Zašli sme do prvého veľkého obchodného centra, ktoré bolo hneď po ceste. Patrím k tej mužskej populácie, ktorá nákupy neobľubuje. Pokiaľ sa nejedná o nákupy "hračiek" pre mužov. Ale moje dve ženy (manželka s dcérou) boli vo vytržení. Ešte že, nemám zlatú kreditku a nekonečný účet. Samozrejme nakúpili všetko potrebné oblečenie - ako to ženy vravia.

Presunuli sme sa do nákupného centra v meste. Tu sa tiež nakúpili nejaké drobnosti, ktoré ženy k svojmu zovňajšku potrebujú. Ale bol čas na poobedňajšiu kávu. Vybavil som si mužké záležitosti a dohodli sme sa, že kávu si dáme v knihkupectve Panta Rhei.

Vstup do sveta kníh bol úžasný! Vôňu kníh prebíjala vôňa čerstvo zomletej kávy. Neskutočne dobrá aróma. Zašiel som k stolíku, kde sedela manželka, dcéra už bola medzi regálmi s knihami. Objednal som kávu, a čakaním na čašníčku som očami privoniaval k neskutočne veľkému zdroju informácií, ktoré vychádzali z kníh. Neodolal som! Načiahol som sa pomocou dvoch malých krokov po knihu, ktorá ležala na malom kruhovom podstavci. Bola to kniha jedného z mojich obľúbených žánrov - Motivačná literatúra. Medzičasom čašníčka priniesla kávu. Zaplatil som a sadol si ku káve s knihou v ruke. Čítajúc lahodnú kávu som malými dúškami pil riadky knihy od Róberta Kiyosakiho "Škola biznisu".

Dopil som jednu kapitolu a zistil som, že kávu mám neprečítanú. Tak som rýchlo dočítal kávu a odložil nedopitú knihu späť medzi ostatné.

Pri odchode z knižnej kaviarne alebo kávovej knihárne som bol obohatený o šálku výbornej kávy a o informácie z vynikajúcej knihy!

Ako málo chýba k tomu, aby som si mohol povedať, že to bol úspešný deň!

Skryť Zatvoriť reklamu