Pozor, na nich !

Písmo: A- | A+

Všetci vojaci oblečení v modrých vojenských teplákoch, vyzerali ako „Šmolkovia". Už len tie biele čiapky im chýbali. Velitelia družstiev si prevzali svojich vojakov a odviedli ich na izby, kde im ukázali ako majú byť uložené veci v skriniach a nech si vyskúšajú uniformu a hlavne kanady.

 

„Hééj, zobáci. Máte všetci správnu veľkosť kanád?" - spýtal sa jeden z veliteľov družstiev.

„Ja nemám, mne sú veľké." - vykríkol vojačik sediaci na posteli.

„A mne sú malé." - doplnil druhý, ktorý si ukladal veci do skrine.

„Dobre, tak si ich pôjdete vymeniť! Poviem vám kde. Pôjdete o poschodie nižšie, oproti schodom, vedľa dozorného roty sú také biele dvere, tam zaklopete a ten pán, ktorý tam sedí, tak ten vám tie kanady vymení. Pochopili ste?"

„Áno." - jednohlasne odpovedali vojaci.

 

Zišli po schodoch dolu a presne oproti schodom hneď vedľa dozorného roty boli biele dvere, ktoré im poradil veliteľ družstva. Netušili ani to, že práve za spomínanými dverami bola kancelária veliteľa práporu. Tak ako sa patrí, zaklopali na dvere a čakali kým dostanú povolenie vstúpiť.

„Ďalej." - ozvalo sa spoza dverí.

Vojaci nesmelo otvorili dvere a vošli dnu. Veliteľ práporu, keď uvidel dvoch vojakov v teplákoch s kanadami v ruke, len prevrátil očami a zavrčal.

„No čo je, čo chcete?"

„My, my, my sme si prišli vymeniť kanady."

„Čóóó, to kto vás sem poslal?"

„Poslali nás sem tí, tí naši družstevníci." - bojazlivo odpovedali naraz.

„Akí družstevníci, čo za družstevníci .....? Mmmm, no dobre. Zavrite dvere zvonka!" - nahnevaným hlasom zavelil veliteľ práporu.

Vystrašení vojaci len stáli, nevedeli čo majú robiť. Nerozumeli slovám „zavrite dvere zvonka".

„No čo jéé? Nepočuli ste? Že zavrite dvere zvonka! Nóó, počkajte vonku!"

Vojaci teda vyšli von za dvere a čakali čo sa bude diať. Veliteľ práporu zdvihol slúchadlo telefónu a vytočil číslo do výstrojného skladu.

„Výstrojný sklad, prosím." - ozvalo sa na druhom konci slúchadla.

„To som ja Ivan. To si ty Jano? Počúvaj ma! Pošlem ti tam dvoch vojakov v teplákoch. Potrebujú vymeniť kanady, tak im nejaké daj. Ale pozor! Sú to debili!"* -
a zložil slúchadlo.

 

*bol použitý iný, vyberanejší slovník

 

Skryť Zatvoriť reklamu